Visa/Dölj

Basket

usWNBA Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Connecticut Sun Minnesota Lynx 72-85
20:00 San Antonio Silver Stars Phoenix Mercury 85-66
20:30 Chicago Sky Washington Mystics 65-63
22:00 Seattle Storm Tulsa Shock 76-58
usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
20:30 Boston Celtics Miami Heat 101-91
grA1, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bc Olympiakos Piraeus Bc Panathinaikos 82-76
plTauron Basket Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Asseco Prokom Gdynia Trefl Sopot 71-76
frPro A (H), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Le Mans Basket Cholet Basket 83-78
hrA1 Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Kk Cibona Kk Cedevita Zagreb 70-79
itItalienska Serie A, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Victoria Libertas Pesaro Ea7-Emporio Armani Milano 85-77
esSpagnola ACB, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Real Madrid Bc Laboral Kutxa Vitoria 76-69
Visa/Dölj

Baseboll

usMLB Ligastatistik Visa/Dölj
19:05 Washington Nationals Atlanta Braves - Uppskjuten
19:05 Philadelphia Phillies Miami Marlins 6-4
19:05 Cleveland Indians Minnesota Twins 7-1
19:05 Detroit Tigers New York Yankees 4-9
19:07 Toronto Blue Jays Boston Red Sox 2-7
19:10 Tampa Bay Rays Baltimore Orioles 5-0
19:10 New York Mets St. Louis Cardinals 8-0
20:05 Houston Astros Cincinnati Reds 1-4
20:10 Kansas City Royals Oakland Athletics 2-0
20:10 Milwaukee Brewers Pittsburgh Pirates 2-8
20:10 Chicago White Sox Seattle Mariners 7-4
20:40 Colorado Rockies Los Angeles Dodgers 13-3
22:05 San Diego Padres Arizona Diamondbacks 7-1
22:05 Los Angeles Angels Of Anaheim Texas Rangers 4-2
22:15 San Francisco Giants Chicago Cubs 4-3
13:07 Toronto Blue Jays Boston Red Sox 4-7
14:10 Kansas City Royals Oakland Athletics 3-9
16:05 Washington Nationals Atlanta Braves 2-0
16:05 Philadelphia Phillies Miami Marlins 4-5
16:10 Tampa Bay Rays Baltimore Orioles 1-2
16:10 Colorado Rockies Los Angeles Dodgers 2-6
16:10 Chicago White Sox Seattle Mariners 8-8 Slut e fl
16:10 New York Mets St. Louis Cardinals 5-0
mxMexikanska ligan Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Sultanes De Monterrey Delfines De Ciudad Del Carmen 12-4
20:00 Guerreros De Oaxaca Pericos De Puebla 4-3
20:00 Petroleros De Minatitlan Saraperos De Saltillo 5-2
20:30 Rojos Del Aguila De Veracruz Diablos Rojos Del Mexico 1-2
20:30 Acereros De Monclova Leones De Yucatan 5-2
20:30 Broncos De Reynosa Piratas De Campeche 5-3
20:30 Vaqueros De La Laguna Tigres De Quintana Roo 1-7
21:00 Olmecas De Tabasco Rieleros De Aguascalientes 1-3
17:00 Petroleros De Minatitlan Saraperos De Saltillo 3-9
jpProfessional Baseball, Interleague Ligastatistik Visa/Dölj
00:00 Saitama Seibu Lions Yokohama Dena Baystars 7-4
00:00 Chiba Lotte Marines Chunichi Dragons 9-0
01:00 Tohoku Rakuten Golden Eagles Hiroshima Toyo Carp 3-4
05:00 Hokkaido Nippon-Ham Fighters Hanshin Tigers 1-1
05:00 Orix Buffaloes Yomiuri Giants 7-2
05:00 Fukuoka Softbank Hawks Tokyo Yakult Swallows 2-7
de1. Bundesliga Nord Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Dortmund Wanderers Dohren Wild Farmers 4-3
07:00 HSV Stealers Bonn Capitals 6-6
09:30 Dortmund Wanderers Dohren Wild Farmers 7-6
09:30 HSV Stealers Bonn Capitals 1-6
de1. Bundesliga Syd Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Mainz Athletics Haar Disciples 11-11
07:00 Stuttgart Reds Bad Homburg Hornets 6-13
09:30 Mainz Athletics Haar Disciples 1-0
09:30 Stuttgart Reds Bad Homburg Hornets 2-2
13:00 Heidenheim Heidekopfe Mannheim Tornados 9-8
Visa/Dölj

Ishockey

usAHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Norfolk Admirals Toronto Marlies 3-1
Visa/Dölj

Fotboll

brBrasilero Serie B Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Guaratingueta América FC 0-2
20:00 Atletico Paranaense Gremio Barueri 3-0
20:00 Goias CRB 1-0
15:20 Vitoria Ipatinga MG 4-0
15:20 Avaí FC Joinville EC 1-2
15:20 Guarani FC Ceará SC 4-1
15:20 América FC Criciúma EC 3-0
15:20 Asa Boa EC 3-2
15:20 ABC FC Sao Caetano SP 0-1
caCanadian Soccer League Ligastatistik Visa/Dölj
20:30 London City Windsor Border Stars -
21:00 Serbian White Eagles Region Shooters 1-0
unknownWorld Cup Qualification, Ofc 2Nd Round, Gr.b Ligastatistik Visa/Dölj
21:00 Fiji Nya Zeeland 0-1
00:00 Solomon Islands Papua New Guinea 1-0
unknownVänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 Panama Jamaica 2-1
22:00 Guatemala Costa Rica 1-0
11:00 Danmark Australien 2-0
11:00 Luxemburg Malta 0-2
11:00 Polen Andorra 4-0
12:15 England Belgien 1-0
13:00 Norge Kroatien 1-1
14:00 Holland Nordirland 6-0
14:45 Portugal Turkiet 1-3
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group F Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Kenya Malawi 0-0
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Central African Republic Botswana 2-0
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group I Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Kamerun DR Kongo 1-0
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group B Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Sierra Leone Kap Verde 2-1
13:00 Tunisien Equatorial Guinea 3-1
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group C Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Gambia Marocko 1-1
13:00 Elfenbenskusten Tanzania 2-0
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group D Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Sudan Zambia 0-3
unknownWorld Cup Qualification, Conmebol Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Uruguay Venezuela 1-1
16:10 Bolivia Chile 0-2
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group E Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Burkina Faso Congo 0-3
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group J Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Senegal Liberia 3-1
unknownWorld Cup Qualification, Caf Group H Ligastatistik Visa/Dölj
15:30 Algeriet Rwanda 4-0
jpJ2 Ligastatistik Visa/Dölj
00:00 Mito Hollyhock Tochigi SC 3-1
00:00 Kataller Toyama Kyoto Sanga FC 1-1
00:00 Giravanz Kitakyushu Shonan Bellmare 3-2
01:00 Matsumoto Yamaga FC Ventforet Kofu 1-1
02:00 Thespakusatsu Avispa Fukuoka 1-0
03:00 Montedio Yamagata Gainare Tottori 5-1
03:00 Jef United Chiba FC Gifu 0-1
03:00 Yokohama FC Roasso Kumamoto 2-0
03:00 Fagiano Okayama Ehime FC 1-1
04:00 Tokyo Verdy Oita Trinita 3-1
cnFA-Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Beijing Baxy FC Beijing Ligong 1-2
03:00 Yanbian FC Chongqing FC 5-4
03:00 Shenyang Zhongze FC Shanxi Laochenggen 2-0
04:00 Chengdu Blades FC Wuhan Hongxing 1-0
04:00 Shenyan Dongjin Shanghai Zhongbang 2-0
04:00 Hunan Xiangtao FC G. Province Youth 1-0
07:30 Chongqing Lifan FC Hubei Province Youth 2-1
07:30 Tianjin Songjiang FC Dongguan Nancheng 0-1
07:45 Shanghai SIPG FC Shijiazhuang Yongchang FC 6-0
roLiga 2, Seria 1 Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 FC Snagov FC Delta Tulcea 0-3
04:00 FC Callatis Mangalia Dinamo II Bucharest 0-2
04:00 CS Municipal Studentesc Iasi FC Farul Constanta 4-2
04:00 Fcm Bacau Fcm Dunarea Galati 3-0
04:00 FC Viitorul Constanta AFC Sageata Navodari 2-0
04:00 CS Otopeni Victoria Branesti 3-0
04:00 Dunarea Giurgiu FC Botosani 0-1
roLiga 2, Seria 2 Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 SC FC Olt Sa FC Bihor Oradea 0-0
04:00 Poli AEK Timisoara Csm Ramnicu-Valcea 2-2
04:00 Fcm Apulum Sa Alba Iulia FC Ariesul Turda 3-0
04:00 Gaz Metan Cfr Craiova Juventus Colentina Bucuresti 2-0
04:00 CS FC Maramure Universitar Baia Mare CS Muresul Deva 6-1
04:00 CS Luceafarul Oradea Chindia Targoviste 1-0
vnTon Hoa Sen Cup Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Than Quang Ninh Lam Dong 1-1
04:30 An Giang Da Nang 3-0
04:30 Dong Nai Berjaya Qnk Quang Nam 2-0
04:30 Xm Fico Tay Ninh Tre Bd Ha Noi 2-1
05:00 Sqc Binh Dinh Thanh Pho Can Tho 1-1
06:00 Clb Tp Ho Chi Minh Tdc Binh Duong 2-1
vnV-League Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 K. Khanh Hoa Hai Phong 1-0
06:00 Ha Noi T&T FC Da Nang 2-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Persib Bandung PS Mitra Kukar 5-0
08:00 Pelita Bandung Raya Putra Samarinda 3-0
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Ceske Budejovice Viktoria Plzen 3-3
07:00 FC Zbrojovka Brno FC Pardubice 1-2
07:00 Sparta Prague FC Hlucin 2-3
08:00 FK Teplice Vysocina Jihlava 0-2
08:00 Slavia Prague FC Banik Ostrava 3-1
cz1. Liga, Damer, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Hradec Kralove Banik Ostrava 5-0
08:00 SK Dfo Pardubice FC Viktoria Plzen 6-0
lt1 Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Venta Kursenu FK Palanga 0-1
08:00 Vilnius Polonia FK Silute 1-2
09:00 Lietava Jonava Kedainiai Nevezis 1-2
09:00 FK Lifosa Kedainiai Fm Granitas Vilnius 1-4
dkDanmarksserien, Pulje 3 Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Randers Freja FC Skanderborg 1-1
08:00 Odder FC Djursland 0-2
08:00 Brabrand IF 2 Esbjerg Fb 2 2-0
09:00 Tjorring IF Aalborg BK II 1-1
09:00 Holstebro BK Logstor IF 1-2
11:30 Hobro IK 2 Aars IK 1-1
dkDanmarksserien, Pulje 1 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 GVI FC Oresund 1-0
07:30 Avedöre Greve Fotboll 2-4
09:00 Frederikssund Allerod FK 1-0
09:00 Skovshoved B 1903 0-4
09:30 Fredensborg BI BK Frem 2-5
09:30 FB Nexö Bornholm 2-2
09:30 B. 1973 Herlev Ballerup Skovlunde Fotboll 2-3
dkDanmarksserien, Pulje 2 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Herlufsholm GF Middelfart 1-4
09:00 Oks FC Sydvest 05 0-4
09:00 Naestved IF Fjordager IF 2-0
09:00 Döllefjelde Musse Kolding IF 5-1
10:00 FC Sonderborg Frem Saksköbing 2-1
thPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Singhtarua FC Sisaket FC 0-1
07:00 Chainat FC Buriram United FC 0-3
07:00 Bec Tero Sasana Bbcu FC 1-1
07:00 Bangkok Glass FC Tot SC 0-0
seDivision 2, Södra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 FC Gute KB Karlskoga 4-0
07:30 Eskilstuna Sodra Rynninge IK 1-3
09:00 Nyköpings BIS Konyaspor KIF 3-0
09:00 Karlslunds IF HFK Värmdö IF 0-2
09:30 Enskede IK Värmbols FC 2-2
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Fässbergs IF Gotene IF 7-0
09:00 Jonsereds IF Sävedalens IF 2-1
09:00 Tibro AIK IFK Uddevalla 0-2
seDivision 2, Östra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 IF Hagapojkarna Tenhults IF 1-3
10:00 Oskarshamns AIK Karlskrona 3-0
10:00 Ljungby IF Assyriska IF 2-1
seDivision 2, Sodra Gotaland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 IFK Klagshamn Torns IF 1-5
08:00 Eskilsminne IF Kvarnby IK 2-1
09:00 GIF Nike Tvååkers IF 0-2
09:00 IS Halmia Högaborgs BK 1-1
09:00 FC Rosengård HIF Akademi 3-0
10:00 Sölvesborgs GOIF BK Olympic 3-1
seDivision 2, Norra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Falu Bs FK Valsta Syrianska IK 0-1
08:00 Karlbergs BK Gamla Upsala SK 1-2
10:00 Strömsbergs IF Rotebro IS FF 5-2
10:00 Hudiksvall FF Skiljebo SK 3-7
seDivision 2, Norrland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Morön BK Bodens BK FF 2-1
09:00 Tegs SK Selånger FK 1-2
09:00 Assi IF Mariehem SK 0-1
10:00 Anundsjö IF Umedalen 3-0
10:00 Härnösands FF Skellefteå FF 2-2
seDamallsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Tyresö FF Djurgårdens IF 2-0
09:00 KIF Örebro Vittsjö GIK 3-4
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Ängelholms FF Hammarby 1-1
10:00 Varbergs BoIS Jönköpings Södra IF 4-1
10:00 Brommapojkarna Umeå FC 2-1
seDivision 1 norra Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 IK Frej Akropolis IF 1-3
10:00 Athletic FC United Västerås SK Fotboll 1-4
10:00 Eskilstuna City FK Sandvikens IF 2-2
seDivision 1 södra Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Utsiktens BK IK Sleipner 1-1
10:00 IF Limhamn Bunkeflo Qviding FIF 1-1
10:00 Karlstad BK Skövde AIK 1-1
10:00 IK Gauthiod Örgryte IS 0-1
dkDivision 2 Väst Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Thisted Näsby BK 4-5
07:00 IK Skovbakken Brabrand IF 0-1
09:00 FC Svendborg Nykobing FC 3-0
09:00 Varde Lindholm IF 1-1
09:00 Århus Fremad Marienlyst 2-3
09:00 Aarup BK Otterup 1-2
09:00 BK Skjold Viby IF 1-2
10:00 Kjellerup IF FC Fyn 2-1
dkDivision 2 Öst Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Svebölle BI BK Avarta 0-6
07:00 Fremad Amager Holbaek 2-2
07:00 FC Helsingör Vanløse IF 1-1
07:00 HIK Hellerup Hvidovre IF 5-3
09:00 BK Sölleröd-Vedbäk Birkeröd Skjold 0-0
09:00 Herlev B.93 Köpenhamn 0-0
09:00 Rishöj BK Glostrup Albertslund 3-1
09:00 SC Egedal 1908 2-3
dkDivision 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Brønshøj Vendsyssel FF 2-2
09:00 Hobro IK FC Vestsjälland 2-2
09:00 Næstved BK Skive IK 2-2
09:00 Vejle Boldklub Kolding FC Roskilde 2-2
deA-Juniorer-Bundesliga Syd/Sydväst Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Greuther Furth Vfb Stuttgart 2-1
08:00 1 FC Saarbrucken FSV Mainz 05 0-4
dePromotion To Regionalliga Northeast Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Torgelower Greif Vfb Fortuna Chemnitz 3-0
deBremenligan Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Werder Bremen Iii Tus Schwachhausen 4-1
09:00 FC Burg Blumenthaler SV 6-1
09:00 Sg Aumund Vegesack Bremer SV 6-3
deOberliga Niedersachsen Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Bsv Rehden Goslarer SC 2-4
10:00 Eintracht Braunschweig II BV Cloppenburg 2-2
10:00 TSV Ottersberg SC Langenhagen 4-2
10:00 VFL Buckeburg Vsk Osterholz-Scharmbeck 2-3
10:00 SV Holthausen-Biene Tus Heeslingen 4-1
10:00 Luneburger SK Vfv Hildesheim 1-2
dePromotion To Regionalliga Bayern Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Bc Aichach FC Kickers Wurzburg 0-3
11:00 SV Heimstetten Wurzburger FV 1-0
11:00 FC Augsburg II Schweinfurt 05 0-0
deHessenliga Relegation/promotion Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 TSV Lehnerz 1 Fca 04 Darmstadt 0-2
12:00 FC Eddersheim FC Kickers Obertshausen 6-1
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Skeid Fotball Kristiansund BK 1-2
08:00 Rosenborg BK 2 Fana 4-0
09:00 Levanger Kfum Oslo 3-2
10:00 Kjelsås Buvik 6-3
10:00 Träff Aafk 2 7-3
10:00 Byaasen Toppfotball Nardo FK 1-1
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Aalgaard FK Pors Grenland 1-1
09:00 Vidar FK Mandalskameratene 2-3
09:00 Vindbjart Vard Haugesund - Uppskjuten
10:00 Brann 2 Randaberg 1-1
noToppserien (Damer) Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Arna-Bjornar Amazon Grimstad FK 3-1
09:00 Fart Kattem 0-4
09:00 Røa IL Klepp 6-0
09:00 Trondheims-Orn Sandviken 4-0
11:00 LSK Kvinner FK Valerenga 6-0
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Birkebeineren Grorud Il 2-0
10:00 Gjøvik FF Stromsgodset 2 5-1
10:00 Nybergsund IL-Trysil Fram Larvik 2-0
10:00 Elverum Brumunddal 1-1
eeMeistriliiga Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Narva Trans JK Tammeka Tartu 2-0
eeEsiliiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Kivioli FC Irbis FC Lootus 3-4
12:30 FC Puuma FC Infonet 0-2
lv1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Fs Metta-2/salaspils Bfc Daugavpils 0-1
08:00 FK REZEKNE / BJSS FK TUKUMS 2000 / TSS 3-0
09:00 FK Tranzits Jpfs/fk Spartaks-2 4-1
11:00 Rigas Futbola Skola Valmiera Fk/bjss 2-0
is1 deild Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Thor Akureyri Vikingur Olafsvik 2-1
10:00 Tindastoll/hvot Ir Reykjavik -
10:00 Umf Tindastoll Ir Reykjavik 2-4
11:00 Hottur Egilsstadir BÍ / BOLUNGARVÍK 0-0
12:00 Fjolnir Reykjavik Ka Akureyrar 3-1
isUrvalsdeild Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FH Hafnarfjördur Fylkir FC 8-0
12:00 Grindavik UMFG IA Akraness 2-2
12:00 Fram FC KR Reykjavik 1-2
fo1. deild Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 07 Vestur Sorvagur HB Torshavn II 0-2
10:00 B71 Sandoy Tofta Itrottarfelag B68 II 4-0
10:15 Vikingur Gota II AB Argir 4-2
12:00 Skala IF Nsi Runavik II 3-0
amPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Mika FC Ulisses FC 3-1
10:00 Ararat Yerevan FC FC Impuls Dilijan 0-2
unknownU21-EM, kval, Grupp 5 Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Kroatien Schweiz 1-2
unknownU21-EM, kval, Grupp 9 Ligastatistik Visa/Dölj
14:50 Frankrike Lettland 3-0
mk1. Mfl, Relegation/promotion Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 FK Teteks Tetovo FK Skopje 5-4 Slut e str
tnNational A Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Es Hammam Sousse Es Beni Khalled 3-2
11:00 Avenir Sportif Gabesien Egs Gafsa 0-0
rsPrva Liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Mladi Radnik FK Srem 7-2
11:00 FK Radnički Niš FK Indija 2-0
11:00 FK Banat Zrenjanin FK Cukaricki Stankom 0-0
11:00 FK Mladenovac FK Radnicki Sombor 2-0
11:00 FK Sloga Kraljevo FK Bezanija 0-0
11:00 FK Novi Sad FK Kolubara Lazarevac 0-1
11:00 FK Donji Srem Sindjelic Nis 5-1
11:00 FK Mladost Lučani FK Teleoptik 1-0
baPrva Liga, Federacije Bih Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 NK Iskra Bugojno NK Jedinstvo Bihac 3-0
11:30 HNK Capljina NK Omladinac Mionica 3-0
11:30 FK Buducnost Banovici NK Bratstvo Gracanica 2-0
11:30 Ofk Gradina Srebrenik HNK Branitelj Mostar 3-0
11:30 Unis Vogosca FK Rudar Kakanj 0-5
11:30 FK Gorazde Krajisnik Velika Kladusa 3-0
11:30 FK Krajina Cazin HNK Orasje 2-0
11:30 NK Vitez Sask Napredak 3-0
siPrvaLiga, Nedflyttning/Uppflyttning Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 NK Triglav NK Roltek Dob 0-2
esSegunda Division Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Real Murcia CF Girona FC 1-2
12:00 Las Palmas CE Sabadell 3-2
12:00 Recreativo Huelva FC Cartagena 1-2
esSegunda B, Uppflyttning, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Lucena CF Ponferradina SD 2-1
huNb II Keleti Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Rakospalotai Eac Szolnoki Mav FC 1-2
12:00 Oroshaza Vecses FC 2-1
12:00 Bekescsabai Elore Se Cegledi Vse 2-3
12:00 Nyiregyhaza Spartacus FC Budapest Honved FC II 2-1
12:00 Balmazujvaros Sport Kft Kazincbaricika SC 6-0
12:00 Dunakanyar Vac Ujpest FC Kft II 2-2
12:00 Debreceni Vsc II Szeged 2011 2-2
huNb II Nyugati Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FC Ajka Bkv Elore SC 3-0
12:00 Kozarmisleny Se Puskas Akademia 3-1
12:00 Dunaujvaros Palhalma Agrospecial Se Budaorsi SC 1-0
12:00 Paksi FC II Szigetszentmiklos 1-2
12:00 FC Tatabánja Ferencvaros Tc II 3-3
12:00 Gyirmot FC Veszprem FC 2-1
itSerie B, Uppflyttning Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Hellas Verona FC AS Varese 1-1
15:00 US Sassuolo UC Sampdoria 1-1
ieFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Longford Town FC Limerick FC 0-2
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownOlympic Tournament Qualification, Tournament 1 Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 Australien Puerto Rico 3-0
00:30 Kina Iran 2-3
03:00 Sydkorea Serbien 1-3
06:05 Japan Venezuela 3-0
unknownEuropean League (H), Pool A Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Danmark Slovakien 3-2
12:00 Spanien Grekland 3-1
unknownEuropean League Women, Pool C Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Holland Israel 3-0
12:00 Grekland Tjeckien 0-3
unknownEuropean League (H), Pool B Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Holland Österrike 3-2
13:00 Rumänien Turkiet 0-3
unknownWorld League (H), Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Polen Finland 3-0
14:00 Kanada Brasilien 1-3
unknownEuropean League (D), Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Rumänien Ungern 3-0
14:15 Spanien Serbien 0-3
Visa/Dölj

Rugby

unknownNRL Ligastatistik Visa/Dölj
03:30 Canberra Raiders Wests Tigers 0-40
05:35 Canterbury Bulldogs South Sydney Rabbitohs 23-18
unknownSuper Rubgy Ligastatistik Visa/Dölj
03:35 Blues Chiefs 34-41
05:40 Waratahs Hurricanes 12-33
11:05 The Lions Sharks 38-28
13:10 Bulls Stormers 14-19
unknownFrankrike - Topp 14, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Stade Toulousain Castres Olympique 24-15
Visa/Dölj

Futsal

esPremiärdivisionen, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Inter Movistar FC Barcelona 4-5 Slut e fl
12:30 Segovia Futsal Elpozo Murcia Fs 6-4
brLiga Futsal Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Sao Jose Futsal Intelli Orlandia 1-1
15:00 Sao Caetano/ Drummond/ NS Csm/pre-Fabricar/fme 4-4
17:00 Poker Petropolis Ikinha Colegio Londrinense/sercomtel 2-3
ptDivision 1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
10:05 S.l Benfica Leoes Porto Salvo 5-2
11:00 Sporting Clube De Portugal Modicus Sandim 6-2
ptDivision 1, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 CF Os Belenenses Sporting De Braga 1-6
13:00 Amsac Academica 4-5
Visa/Dölj

Handboll

unknownEM (D), Kvalgrupp 6 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Danmark Italien 38-21
unknownEM (D), Kvalgrupp 5 Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Österrike Slovenien 29-26
12:15 Sverige Tjeckien 34-24
unknownEM (D), Kvalgrupp 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Rumänien Greece 31-14
12:00 Serbien Portugal 37-21
unknownEM (D), Kvalgrupp 7 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Spanien Schweiz 29-19
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 THW Kiel VFL Gummersbach 39-29
10:30 Frisch Auf Goppingen HSV Hamburg 28-29
10:30 Rhein-Neckar Lowen Bergischer HC 30-28
10:30 TV Grosswallstadt TV Huttenberg 32-27
10:30 HSG Wetzlar SC Magdeburg 32-29
10:30 Tbv Lemgo Eintracht Hildesheim 33-23
10:30 TSV Hannover Burgdorf Tus N-Lubbecke 31-32
10:30 Mt Melsungen Fuchse Berlin 28-28
10:30 Hbw Balingen/weilstetten Sg Flensburg-Handewitt 25-27
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 HSG Düsseldorf VFL Bad Schwartau 28-30
13:30 TV 1893 Neuhausen TSV Gwd Minden 34-29
13:30 Asv Hamm-Westfalen TV Korschenbroich 40-28
13:30 Tusem Essen SV Post Schwerin 28-22
13:30 HC Empor Rostock HSG Nordhorn-Lingen 34-32
13:30 1. VFL Potsdam Thsv Eisenach 25-24
13:30 TV Bittenfeld TSG Ludwigshafen-Friesenheim 30-30
13:30 TV Emsdetten Hg Saarlouis 32-33
13:30 TSV Bayer Dormagen Sg Bietigheim-Metterzimmern 27-32
13:30 HC Erlangen SC Dhfk Leipzig 23-23
esAsobal Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Cuatro Rayas Valladolid Reyno De Navarra San Antonio 30-28
12:00 BM Huesca BM Aragon 32-28
12:00 BM Antequera Quabit BM Guadalajara 26-21
12:00 Pilotes Posada Fertiberia Puerto Sagunto 33-29
12:00 Fraikin BM Granollers Naturhouse La Rioja 25-25
12:00 FC Barcelona C BM Torrevieja 38-28
12:00 BM Ciudad Real Reale Ademar Leon 25-25
12:00 Globalcaja Ciudad Encantada Helvetia Anaitasuna 34-33
dkHandbollsligan, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Ag Copenhagen Bjerringbro-Silkeborg 22-21