Visa/Dölj

Fotboll

arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
18:10 San Martin de San Juan Olimpo Bahia Blanco 3-2
15:10 Atletico Lanus CA All Boys 1-0
17:15 Argentinos Juniors CA Banfield 1-0
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Independiente Rivadavia Instituto ACCordoba 1-1
13:00 CA Rosario Central River Plate 0-0
14:30 CA Aldosivi CA Chacarita Juniors 1-0
14:30 Almirante Brown Gimnasia Y Esgrima Jujuy 2-1
14:30 CA Huracan SP Desamparados San Juan 2-1
15:10 Quilmes AC Club Atletico Atlanta 1-1
usNasl Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 FC Tampa Bay Rowdies Nsc Minnesota Stars 0-0
usMajor League Soccer Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Houston Dynamo LA Galaxy 2-1
16:30 Toronto FC Philadelphia Union 1-0
brBrasilero Serie B Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Atletico Paranaense Ipatinga MG - Uppskjuten
20:00 Guarani FC Boa EC 0-0
20:00 ABC FC Joinville EC 0-0
15:20 Guaratingueta Ceará SC 2-1
15:20 América FC CRB 4-0
15:20 Clube Atlético Bragantino Criciúma EC 3-4
brBrasilero Serie A Ligastatistik Visa/Dölj
17:30 Flamengo RJ Internacional 3-3
17:30 Portuguesa FC CR Vasco da Gama 0-1
17:30 Atlético Clube Goianiense Associação Atlética Ponte Preta 1-1
caCanadian Soccer League Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Portugal FC Trois Rivieres Attak 1-1
21:00 Serbian White Eagles ST Catharines Roma Wolves 2-0
boLiga Profesional Boliviano, Nedflyttning/Uppflyttn Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Club Jorge Wilstermann Guabira Montero 2-0
16:00 Club Destroyers La Paz FC 3-1
unknownVänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 Costa Rica Guatemala 3-2
08:00 Moçambique Namibia 0-0
09:30 Danmark Brasilien 1-3
10:00 Irland Bosnien och Hercegovina 1-0
11:00 Polen Slovakien 1-0
12:00 Schweiz Tyskland 5-3
12:00 Spanien Serbien 2-0
12:00 Portugal Makedonien 0-0
14:00 Holland Bulgarien 1-2
14:00 Finland Turkiet 3-2
14:15 Tjeckien Israel 2-1
14:30 Grekland Slovenien 1-1
14:45 Norge England 0-1
unknownVänskapsmatcher (D) Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Skottland Sverige 1-4
jpJ2 Ligastatistik Visa/Dölj
00:00 Kyoto Sanga FC Giravanz Kitakyushu 1-0
jpJ-League Ligastatistik Visa/Dölj
01:00 Consadole Sapporo Sanfrecce Hiroshima 1-3
01:00 Kawasaki Frontale Vegalta Sendai 3-2
01:00 Shimizu S-Pulse Yokohama F Marinos 0-0
03:00 Jubilo Iwata Omiya Ardija 4-0
04:00 Vissel Kobe Kashima Antlers 1-2
05:30 Kashiwa Reysol Niigata Albirex 2-0
06:00 FC Tokyo Urawa Red Diamonds 1-1
krK-League Classic Ligastatistik Visa/Dölj
02:00 FC Pohang Steelers Gyeongnam FC 0-1
02:00 Jeonbuk Hyundai Motors Suwon Samsung Bluewings 3-0
04:00 Seongnam Ilhwa FC Daegu FC 0-0
04:00 Ulsan Hyundai FC Gangwon FC 1-2
cnChina League Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Harbin Yiteng FC Beijing Baxy FC 4-0
03:00 Beijing Ligong Yanbian FC 1-2
03:00 Guangdong Rizhiquan Shenyang Zhongze FC 4-2
03:30 Wuhan Zall FC Shanghai SIPG FC 0-1
04:00 Shenyan Dongjin Tianjin Songjiang FC 0-1
07:30 Chongqing Lifan FC Shenzhen Hongzuan FC 2-0
vnTon Hoa Sen Cup Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Lam Dong Dong Nai Berjaya 2-2
04:30 Tdc Binh Duong Ha Noi T&t II 1-2
05:00 Da Nang Xm Fico Tay Ninh 0-1
05:30 Thanh Pho Can Tho An Giang 2-2
05:30 Qnk Quang Nam Than Quang Ninh 1-1
06:00 Dong Tam Long An Clb Tp Ho Chi Minh 2-0
06:00 Tre Bd Ha Noi Sqc Binh Dinh 1-1
vnV-League Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Clb Bd Thanh Hoa Ha Noi T&T FC 2-4
05:10 Hai Phong The Vissai Ninh Bình 0-3
roLiga 2, Seria 1 Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 FC Delta Tulcea FC Gloria Buzau 6-0
04:00 Dinamo II Bucharest FC Snagov 3-0
04:00 FC Farul Constanta FC Callatis Mangalia 0-0
04:00 AFC Sageata Navodari Fcm Bacau 0-4
04:00 Victoria Branesti FC Viitorul Constanta 0-3
04:00 CF Braila Dunarea Giurgiu 2-1
06:00 Fcm Dunarea Galati CS Municipal Studentesc Iasi 0-3
roLiga 2, Seria 2 Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Csm Ramnicu-Valcea SC FC Olt Sa 2-0
04:00 FC Ariesul Turda Poli AEK Timisoara 0-3
04:00 Juventus Colentina Bucuresti Fcm Apulum Sa Alba Iulia 1-2
04:00 CS Muresul Deva FC Uta Arad 0-3
04:00 Chindia Targoviste CS FC Maramure Universitar Baia Mare 3-0
06:00 Gloria Bistrita CS Luceafarul Oradea 4-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Psps Pekanbaru Pelita Bandung Raya 1-1
04:30 PS Deltras Sidoarjo Persiwa Wamena 1-2
08:00 Psms Medan Arema FC 1-1
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 FC Hradec Kralove FC Zbrojovka Brno 2-2
06:30 FC Pardubice Opava 3-1
07:00 FC Fastav Zlin Sparta Prague 2-2
08:00 Sigma Olomouc Slavia Prague 4-0
08:00 FC Hlucin FK Banik Most 0-0
cz1. Liga, Damer, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 SK Slavia Prague AC Sparta Prag 0-3
09:00 1 FC Slovacko FC Zbrojovka Brno 3-4
czFnl Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 1 SC Znojmo Sparta Prague B 0-1
11:00 FC Graffin Vlasim FK Varnsdorf 1-0
11:00 Fotbal Trinec FC Fastav Zlin 4-1
11:00 FK Usti Nad Labem Sfc Opava 2-1
11:00 FC Zenit Caslav Mfk Karvina 0-0
11:00 FC Zbrojovka Brno FK Banik Most 2-0
11:00 Bohemians Prague FC Vysocina Jihlava 2-0
11:00 Mas Taborsko FK Banik Sokolov 1-2
lt1 Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 National Football Academy Vilnius Polonia 5-1
07:00 Venta Kursenu Fm Granitas Vilnius 3-2
08:00 FK Silute FK Palanga 2-2
09:00 Kedainiai Nevezis FK Lifosa Kedainiai 3-0
12:30 Trakai FK Lietava Jonava 0-1
ltA Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Reo Vilnius FK Atlantas Klaipeda 3-0
11:00 FK Siauliai FK Tauras 7-3
dkDanmarksserien, Pulje 1 Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Ballerup Skovlunde Fotboll Skovshoved 0-1
07:00 B 1903 Fredensborg BI 3-2
07:00 Greve Fotboll B. 1973 Herlev 5-1
09:00 Allerod FK Avedöre 1-4
09:00 BK Frem GVI 2-1
09:00 FC Oresund FB 2-4
dkDanmarksserien, Pulje 2 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Kolding IF Naesby BK II 2-1
08:00 Haderslev Herlufsholm GF 2-1
09:00 Fjordager IF Döllefjelde Musse 2-5
09:00 Korup IF Naestved IF 1-5
09:00 Middelfart FC Sonderborg 3-0
09:30 FC Sydvest 05 Ringsted IF 1-0
09:30 Frem Saksköbing Oks 2-1
dkDanmarksserien, Pulje 3 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Esbjerg Fb 2 Odder 2-2
08:00 Aars IK Tjorring IF 4-4
09:00 FC Djursland Holstebro BK 1-0
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Valerenga IF 2 FK Tønsberg 3-0
10:00 Grorud Il Elverum 3-3
10:00 Fram Larvik Gjøvik FF 4-1
10:00 Brumunddal Nybergsund IL-Trysil 1-5
10:00 Valdres FK Birkebeineren 1-5
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FK Fyllingsdalen Byaasen Toppfotball 2-1
09:00 Nardo FK Träff 3-1
09:00 Buvik Skeid Fotball 2-2
10:00 Kristiansund BK Levanger 2-0
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Nest-Sotra Brann 2 3-2
09:00 Randaberg Aalgaard FK 0-2
noToppserien (Damer) Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Amazon Grimstad FK Stabaek Fotball 0-2
09:00 Kattem Trondheims-Orn 1-1
09:00 Klepp LSK Kvinner FK 0-0
09:00 Kolbotn Fart 3-0
09:00 Sandviken Arna-Bjornar 1-4
11:00 Valerenga Røa IL 1-4
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Asker Follo FK 1-2
seDivision 2, Södra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Värmdö IF FC Gute 2-1
07:00 Rynninge IK Arameiska/Syrianska IF 2-3
08:00 Värmbols FC Eskilstuna Sodra 5-0
08:00 KB Karlskoga Enskede IK 1-2
09:00 Carlstad United BK Nyköpings BIS 1-3
seDivision 2, Sodra Gotaland Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 HIF Akademi IFK Klagshamn 4-0
08:00 Kvarnby IK GIF Nike 2-2
08:00 Torns IF Eskilsminne IF 3-0
08:00 Högaborgs BK Sölvesborgs GOIF 2-0
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Gotene IF Jonsereds IF 1-5
08:00 Torslanda IK Ytterby IS 2-1
09:00 Assyriska BK Tibro AIK 5-0
10:00 Sävedalens IF Gunnilse IS 1-1
seDivision 2, Norra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Rotebro IS FF Västerås IK 2-4
08:00 Skiljebo SK Sollentuna Utd 0-0
09:00 Spårvägens FF Falu Bs FK 2-2
10:00 Nacka FF Strömsbergs IF 2-1
10:00 Gamla Upsala SK Hudiksvall FF 0-1
seDivision 2, Norrland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Umedalen Piteå IF 1-3
09:00 Skellefteå FF Tegs SK 3-1
09:00 Bodens BK FF Anundsjö IF 1-1
10:00 Mariehem SK Selånger FK 3-3
seDivision 1 norra Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Östersunds FK Syrianska IF Kerburan 4-0
10:00 Akropolis IF Athletic FC United 1-2
10:00 BK Forward IK Frej 3-0
10:00 Dalkurd FF Eskilstuna City FK 2-3
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Trelleborgs FF IFK Värnamo 1-2
10:00 Jönköpings Södra IF IK Brage 0-1
10:00 Östers IF Varbergs BoIS 1-0
seDivision 1 södra Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 IK Oddevold IF Limhamn Bunkeflo 2-1
10:00 Qviding FIF Karlstad BK 3-4
10:00 Örgryte IS FC Trollhättan 1-1
seDivision 2, Östra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tenhults IF Lindsdals IF 1-2
10:00 Assyriska IF IF Hagapojkarna 2-2
10:00 Karlskrona Ljungby IF 1-3
thPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Singhtarua FC Chainat FC 2-2
07:00 Bangkok Glass FC Buriram United FC 1-2
07:00 Bec Tero Sasana Tot SC 2-1
07:00 Samut Songkhram FC Sisaket FC 0-0
07:00 Chiangrai United Osotspa FC 4-3
07:00 Pattaya United FC Songkhla United FC 1-0
fiKakkonen Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Pk-35/vjs Lps Laajasalon 0-3
10:00 IF Gnistan Kiffen 3-0
10:00 FC Kuusysi Ktp 1-3
10:00 Japs FC Futura 3-2
fiYkkonen Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Rovaniemi Palloseura Hifk 3-1
10:00 Ops FC Hameenlinna 4-0
fiKakkonen, Etela Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Grankulla IFK Eif 1-1
10:00 Bk-46 Aifk Turku 0-1
10:00 Pallohonka Lopa Lohja 9-1
10:00 FC Espoo Klubi 04 2-3
fiKakkonen Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tornion Pallo 47 Pallo Kerho 37 2-3
10:00 FC Ypa Warkaus JK 3-2
10:00 Haukiputaan Pallo AC Kajaani 0-1
10:00 Kpv Kokkola FC Santa Claus 1-3
fiKakkonen, Lansi Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Kiisto Yilves 1-0
10:00 Sporting Kristina FC Jazz 0-2
lv1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 FK TUKUMS 2000 / TSS FK Auda 1-3
09:00 Valmiera Fk/bjss FK REZEKNE / BJSS 0-3
09:00 FK 1625 Liepaja Bfc Daugavpils 2-1
lvVirsliga Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FK Daugava Riga FK Jelgava 1-0
11:00 Spartaks Jurmala Skonto FC 2-2
11:00 Fb Gulbene FC Jurmala 2-0
unknownU18 Vänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 Portugal USA 1-0
unknownU19-EM, Elite round - Gr. 4 Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Ukraina Israel 2-0
13:00 Portugal Irland 1-0
unknownU21 Toulon Tournament, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 Belarus Morocco 0-0
14:00 Frankrike Mexico 3-1
dkDivision 2 Väst Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Viby IF Århus Fremad 0-5
07:30 Lindholm IF Otterup 0-2
09:00 Näsby BK Kjellerup IF 3-0
09:00 Varde Thisted 2-1
09:00 Marienlyst Aarup BK 0-3
dkDivision 2 Öst Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Glostrup Albertslund Herlev 0-2
09:00 Birkeröd Skjold HIK Hellerup 4-2
09:00 B.93 Köpenhamn BK Sölleröd-Vedbäk 0-1
09:00 Vanløse IF SC Egedal 2-2
sgSingapore Cup Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Albirex Niigata FC Yotha FC 1-0
deHessenligan Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Osc Vellmar FC Eschborn 1-2
09:00 FSV Fernwald SV Buchonia Flieden 2-0
09:00 Skv Rot-Weiss Darmstadt Sg Eintracht 05 Wetzlar 5-1
09:00 Ksv Baunatal TGM / SV JÜGESHEIM 2-2
09:00 Sg Rot-Weiss Frankfurt 01 Eintracht Stadtallendorf 4-1
09:00 1 Fca 04 Darmstadt SC Waldgirmes 5-0
09:00 Fsc Lohfelden Viktoria Aschaffenburg 3-4
09:15 Spvgg Hadamar FC Viktoria Urberach 1-4
dePromotion To Regionalliga Northeast Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Vfb Fortuna Chemnitz Torgelower Greif 1-0
deOberliga Niedersachsen Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Rotenburger SV VFL Osnabruck II 2-5
deOberliga Baden Wuerttemberg Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 FC 08 Villingen Stuttgarter Kickers II 2-2
09:30 Vfr Mannheim FV Illertissen 0-2
09:30 Bahlinger SC Astoria Walldorf 0-0
09:30 1. FC Normannia Gmünd SV Bonlanden 1-2
09:30 Spvgg Neckarelz VFL Kirchheim -
09:30 SSV Ulm 1846 FSV Hollenbach 2-1
09:30 TSG Balingen SSV Reutlingen 0-7
09:30 Offenburger FV SV Spielberg 0-0
deOberliga Southwest Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Svn Zweibrucken Alem. Waldalgesheim 3-1
09:30 Arminia Ludwigshafen Sg Betzdorf 2-0
09:30 SV Gonsenheim 1 FC Saarbrucken II 1-0
09:30 Borussia Neunkirchen Eintracht Trier II 4-1
09:30 FK Pirmasens Sportfreunde Köllerbach 3-3
09:30 FSV Salmrohr 1921 SV ROSSBACH / VERSCHEID 5-0
09:30 Rochling Volklingen Spvgg Wirges 0-1
09:30 Spvgg Elversberg II SC Hauenstein 2-0
09:30 FC Homburg Tus Mechtersheim 1-0
deSchleswig-Holstein-Liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 TSV Kropp Vfb Lübeck II 3-2
10:00 Husumer SV Ntsv Strand 08 4-3
10:00 Flensburg 08 Vfr Neumunster 0-1
10:00 FC Sylt Etsv Weiche Flensburg 0-5
10:00 SV Eichede SV Todesfelde 6-3
10:00 Heikendorfer SV Preetzer TSV 5-0
10:00 SV Schackendorf Breitenfelder SV 4-0
10:00 SV Henstedt-Rhen Heider SV 8-0
10:00 Holstein Kiel II Ft Eider Büdelsdorf 2-2
dePromotion To Regionalliga Bayern Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 TSV Grossbardorf Bc Aichach 1-1
11:00 Sb Djk Rosenheim FC Augsburg II 0-1
11:00 SV Heimstetten Spvgg Landshut 7-5
11:30 Wurzburger FV Spvgg Selbitz 3-1
12:30 Schweinfurt 05 SV Schalding-Heining 0-0
myMalaysia Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
08:45 Johor D. T. FC Kelantan Fa 0-0
huNB I Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Diosgyori Vtk Vasas SC 3-2
09:00 Paksi FC Ferencvarosi TC 4-2
09:00 Pecsi MFC Budapest Honved FC 3-4
09:00 Bgsz Siofok Kecskemeti Te 0-2
12:00 Debreceni VSC Szombathelyi Haladas 2-0
huNb II Keleti Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Szeged 2011 Rakospalotai Eac 6-2
12:00 Szolnoki Mav FC Dunakanyar Vac 2-0
12:00 Ujpest FC Kft II Balmazujvaros Sport Kft 2-1
12:00 Kazincbaricika SC Nyiregyhaza Spartacus FC 2-1
12:00 Budapest Honved FC II Bekescsabai Elore Se 2-0
12:00 Cegledi Vse Oroshaza 2-1
12:00 Vecses FC Mezokovesd Zsory 2-2
12:00 Egri FC Debreceni Vsc II 3-1
huNb II Nyugati Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Veszprem FC Bajai Lse 1-0
12:00 Ferencvaros Tc II Paksi FC II 1-1
12:00 Szigetszentmiklos MTK Budapest FC 2-1
12:00 Budaorsi SC Kozarmisleny Se 1-0
12:00 Puskas Akademia FC Ajka 2-0
13:00 FC Sopron FC Tatabánja 0-3
itSerie B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Crotone Brescia Calcio 4-1
12:00 AS Varese UC Sampdoria 3-1
12:00 Juve Stabia US Sassuolo 1-3
12:00 FC Modena Hellas Verona FC 1-1
14:45 Padova Calcio Ascoli 0-2
14:45 Empoli FC AS Cittadella 3-2
14:45 AS Livorno US Grosseto 2-0
14:45 AS Bari AS Gubbio 3-0
14:45 Pescara Calcio Asg Nocerina 1-0
14:45 UC Albinoleffe FC Torino 0-0
14:45 Reggina Calcio Vicenza Calcio 0-3
meDruga liga Crne Gore Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FK Celik Niksic FK Jedinstvo Bijelo Polje 1-1
11:30 FK Petnjica Ofk Igalo 1929 2-4
11:30 FK Ibar Rozaje Ofk Bar 1-0
11:30 FK Jezero FK Bratstvo 3-2
11:30 FK Iskra Danilovgrad FK Zabjelo 1-1
11:30 FK Kom Podgorica FK Mornar Bar 1-4
me1. Cfl Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FK Lovcen FK Grbalj 2-0
11:30 FK Decic Tuzi FK Mladost Podgorica 2-0
11:30 FK Berane OFK Petrovac 1-2
11:30 FK Sutjeska Niksic FK Zeta Golubovci 4-2
11:30 FK Bokelj Kotor FK Mogren 0-5
11:30 FK Buducnost FK Rudar 1-1
zaFa Cup Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 SuperSport United FC Mamelodi Sundowns FC 2-0
maBotola Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Cra De Hoceima AS Far 0-2
12:00 Husa Hassania Agadir Mas Maghrib A Fes 2-1
14:00 Ock Olympique De Khouribga Codm Meknes 2-1
chSuper League Relegation/promotion Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 FC Sion FC Aarau 3-0
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 TSV St. Johann SC Bregenz 2-1
12:00 Union Innsbruck SCR Altach II 2-4
12:00 SV Seekirchen FC Dornbirn 0-3
uaPersha Liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tytan Armyansk FK Lviv 2-0
is1 deild Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 BÍ / BOLUNGARVÍK Tindastoll/hvot -
10:00 Haukar Hafnarfjordur Thor Akureyri 1-0
10:00 BÍ / BOLUNGARVÍK Umf Tindastoll 2-5
unknownDivision A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 CS Mipan FC Sfintul Gheorghe 2 3-3
10:00 CF Locomotiv FC Zimbru Chisinau 2 2-1
10:00 Dacia-2 Buiucani FC Speranta 5-1
10:00 FC Milsami-2 Ursidos CF Gagauziya 5-4
10:00 Saxan Cadir-Lunga Csca-Rapid-2 2-0
10:00 FC Dinamo Auto Real Succes 2-0
10:00 FC Dinamo Olimpia-2 Locomotiva 0-0
10:00 FC Sheriff Tiraspol 2 CF Intersport Aroma 5-0
fo1. deild Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tofta Itrottarfelag B68 II Skala IF 1-1
10:00 Ki Klaksvik II 07 Vestur Sorvagur 2-5
10:00 Vikingur Gota II B71 Sandoy 1-2
10:00 EB / STREYMUR II Nsi Runavik II 2-1
10:30 HB Torshavn II AB Argir 1-0
amPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Banants Gandzasar Kapan FC 0-1
eeCup Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Narva Trans FC Levadia Tallinn 0-3
englandLeague One Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Sheffield Utd Huddersfield Town -
10:00 Huddersfield Town Sheffield Utd 8-7 Slut e str
aeArabian Gulf League Ligastatistik Visa/Dölj
10:15 Al-Ain SCC Ajman Club 4-0
11:45 Al-Wasl Al-Ahli Club 2-6
kwKuwait League Ligastatistik Visa/Dölj
10:25 AL Shabab Kuwait Al-Qadisiya 1-2
10:50 AL Jahra Al Naser SC 0-3
13:20 Kuwait SC AL Salmiyah 1-1
13:20 Al-Arabi SC Kazma SC 6-1
bhPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:50 Al Hala Muharraq Al Hidd 2-5
12:50 Al Muharraq SC Busaiteen 1-2
baPrva Liga, Republic Of Srpska Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Drina He Visegrad Radnik Bijeljina 1-1
11:00 FK Mladost Gacko FK Rudar Ugljevik 0-0
11:00 FK Sloboda Mrkonjic Grad FK Laktasi -
11:00 FK Drina Zvornik FK Crvena Zemlja Nova Ves 3-1
11:00 FK Podrinje FK Sloboda Mrkonjic Grad 1-1
11:00 FK Modrica Maxima FK Sutjeska Foca 2-2
11:00 FK Proleter Teslic FK Sloga Doboj 0-3
11:00 FK Sloboda Novi Grad FK Laktasi 3-2
baPrva Liga, Federacije Bih Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Krajisnik Velika Kladusa FK Krajina Cazin 2-1
11:30 NK Jedinstvo Bihac HNK Orasje 3-0
11:30 Sask Napredak FK Gorazde 4-2
11:30 HNK Branitelj Mostar NK Vitez 4-1
11:30 NK Omladinac Mionica FK Buducnost Banovici 0-3
11:30 NK Bratstvo Gracanica Ofk Gradina Srebrenik 1-2
11:30 NK Iskra Bugojno Unis Vogosca 1-0
11:30 FK Rudar Kakanj HNK Capljina 4-1
rsPrva Liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Srem FK Teleoptik 0-5
11:00 Sindjelic Nis FK Mladost Lučani 0-3
11:00 FK Bezanija FK Novi Sad 2-0
11:00 FK Radnicki Sombor FK Sloga Kraljevo 1-0
11:00 FK Cukaricki Stankom FK Mladenovac 2-0
11:00 FK Proleter Novi Sad FK Banat Zrenjanin 2-0
11:00 FK Indija FK Napredak 2-2
11:00 FK Mladi Radnik FK Radnički Niš 0-2
geCupen Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FC Zestafoni FC Dila Gori 1-4
luLuxemburg Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Jeunesse Esch F91 Dudelange 2-4
clPrimera Division, Apertura Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 CD Universidad Catolica Union Espanola 1-1
16:00 Deportes Iquique Colo Colo 1-2
esSegunda Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Barcelona B Las Palmas 2-0
esSegunda B, Uppflyttning, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 SD Eibar CD Lugo 0-0
15:00 Orihuela CF Albacete Balompie 0-1
fr3. Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Gazelec Ajaccio Chamois Niort FC 0-1
14:00 US Quevilly US Orleans 45 1-1
14:00 Etoile Frejus Saint-Raphael Red Star FC 93 2-3
14:00 Rcf Besancon FC Rouen 4-5
14:00 Poire Sur Vie FC Martigues 5-0
14:00 Beauvais AS Bayonne 2-0
14:00 Colmar Epinal 1-0
14:00 Luzenac Ap Paris FC 2-0
14:00 US Creteil Cherbourg AS 0-1
14:00 Vannes OC Olympique Nimes 1-1
uyPrimera Division, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 CA Fenix CA Rentistas 1-1
pePrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Real Garcilaso Union Comercio 1-0
16:30 Universidad San Martin CD Universidad Cesar Vallejo 0-0
coLiga Postobon I Ligastatistik Visa/Dölj
16:30 Independiente Medellin Deportes Quindio 2-2
Visa/Dölj

Basket

usWNBA Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Connecticut Sun San Antonio Silver Stars 83-79
19:30 Atlanta Dream New York Liberty 100-74
20:30 Chicago Sky Indiana Fever 72-83
trTBL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Banvit Bandirma Efes Anadolu Istanbul 72-77
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 BK Prostejov Cez Basket Nymburk 67-84
hrA1 Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Kk Cibona Kk Cedevita Zagreb 84-77
frPro A (H), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Cholet Basket Bcm Gravelines Dunkerque 76-65
14:30 Chorale Roanne Es Chalon 74-85
esSpagnola ACB, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Real Madrid Bc Laboral Kutxa Vitoria 73-64
itLega Due Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Giorgio Tesi Group Pistoia Harem Scafati 69-58
itItalienska Serie A, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Pallacanestro Cantu Victoria Libertas Pesaro 69-78
Visa/Dölj

Ishockey

usAHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Toronto Marlies Oklahoma City Barons 3-1
usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 New Jersey Devils New York Rangers 3-2 Slut e fl
Visa/Dölj

Baseboll

usMLB Ligastatistik Visa/Dölj
19:05 Pittsburgh Pirates Chicago Cubs 1-0
19:05 Baltimore Orioles Kansas City Royals 8-2
19:10 Cincinnati Reds Colorado Rockies 3-6
19:10 New York Mets San Diego Padres 6-1
19:10 Miami Marlins San Francisco Giants 7-6
19:10 Boston Red Sox Tampa Bay Rays 4-7
19:35 Atlanta Braves Washington Nationals 4-7
20:05 Texas Rangers Toronto Blue Jays 14-3
20:10 Chicago White Sox Cleveland Indians 9-3
20:10 Minnesota Twins Detroit Tigers 6-10
20:15 St. Louis Cardinals Philadelphia Phillies 3-3 Slut e fl
21:40 Arizona Diamondbacks Milwaukee Brewers 1-7
22:05 Oakland Athletics New York Yankees 3-6
22:10 Seattle Mariners Los Angeles Angels Of Anaheim 4-6
22:10 Los Angeles Dodgers Houston Astros 1-3
13:10 New York Mets San Diego Padres 9-0
14:10 Minnesota Twins Detroit Tigers 3-6
15:05 Texas Rangers Toronto Blue Jays 5-5 Slut e fl
16:05 Baltimore Orioles Kansas City Royals 3-4
16:05 Oakland Athletics New York Yankees 2-9
16:05 Atlanta Braves Washington Nationals 4-8
16:10 Chicago White Sox Cleveland Indians 14-7
16:10 Miami Marlins San Francisco Giants 5-3
mxMexikanska ligan Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Pericos De Puebla Petroleros De Minatitlan 10-4
20:30 Saraperos De Saltillo Guerreros De Oaxaca 5-4
20:30 Rieleros De Aguascalientes Rojos Del Aguila De Veracruz 9-7
21:00 Piratas De Campeche Vaqueros De La Laguna 8-4
21:00 Tigres De Quintana Roo Sultanes De Monterrey 2-1
21:00 Delfines De Ciudad Del Carmen Acereros De Monclova 5-2
21:00 Leones De Yucatan Broncos De Reynosa 2-0
21:00 Olmecas De Tabasco Diablos Rojos Del Mexico 3-2
17:00 Pericos De Puebla Petroleros De Minatitlan 6-7
jpProfessional Baseball, Interleague Ligastatistik Visa/Dölj
00:00 Chiba Lotte Marines Yomiuri Giants 5-2
00:00 Orix Buffaloes Hiroshima Toyo Carp 2-0
00:00 Fukuoka Softbank Hawks Hanshin Tigers 1-1
01:00 Hokkaido Nippon-Ham Fighters Chunichi Dragons 2-4
01:00 Tohoku Rakuten Golden Eagles Yokohama Dena Baystars 1-8
01:00 Saitama Seibu Lions Tokyo Yakult Swallows 8-0
de1. Bundesliga Nord Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Cologne Cardinals Paderborn Untouchables 4-14
09:30 Cologne Cardinals Paderborn Untouchables 0-8
itItalienska Basebolligan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Elettra Energia Novara 2000 Cariparma Parma 5-10
10:30 Telemarket Rimini De Angelis Godo Knights 7-5
10:30 Grosseto Bas Asd T&a San Marino 6-5
14:00 Unipol Bologna Danesi Caffe Nettuno 3-1
15:00 Elettra Energia Novara 2000 Cariparma Parma 10-11
15:00 Telemarket Rimini De Angelis Godo Knights 11-0
15:00 Grosseto Bas Asd T&a San Marino 3-13
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownOlympic Tourn Women Qf Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 Peru Serbien -
00:30 Taiwan Kuba -
03:00 Thailand Sydkorea -
06:05 Japan Ryssland -
unknownEuropean League (H), Pool B Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Turkiet Holland -
12:30 Tjeckien Rumänien -
unknownWorld League (H), Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Portugal Bulgarien -
14:00 Tyskland Argentina -
unknownEuropean League (H), Pool A Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Spanien Israel -
13:30 Slovakien Grekland -
Visa/Dölj

Rugby

unknownSuper Rubgy Ligastatistik Visa/Dölj
01:30 Hurricanes Rebels 66-24
03:35 Blues Highlanders 20-27
05:40 Brumbies Reds 12-13
07:40 W.force The Lions 17-11
11:05 Cheetahs Waratahs 35-34
13:10 Sharks Stormers 25-20
unknownEnglish Premiership, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Harlequin FC Leicester Tigers 30-23
unknownFrankrike - Topp 14, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 RC Toulon Racing-Metro 92 17-13
unknownNRL Ligastatistik Visa/Dölj
03:30 Newcastle Knights Gold Coast Titans 14-24
05:30 ST George Illawarra Dragons Parramatta Eels 14-12
unknownSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Castleford Tigers Wakefield Trinity Wildcats 26-32
11:00 Warrington Wolves Widnes Vikings 68-4
14:00 Hull FC Hull Kingston Rovers 30-32
Visa/Dölj

Handboll

czExtraligan, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Hranice Brno 33-31
05:00 Trebon Frydek-Mistek 22-40
czExtraligan, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Dukla Lovosice 25-26
unknownOlympic Tournament Women, Qual. Tournament 2 Ligastatistik Visa/Dölj
04:45 Argentina Kroatien 21-31
07:00 Holland Spanien 24-28
unknownOlympic Tournament Women, Qual. Tournament 1 Ligastatistik Visa/Dölj
08:45 Rumänien Montenegro 23-34
11:00 Japan Frankrike 17-30
unknownChampions League Ligastatistik Visa/Dölj
09:15 Fuchse Berlin THW Kiel 24-25
12:00 BM Ciudad Real Ag Copenhagen 25-23
unknownInternationella Vänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Vitryssland Ukraina 31-20
unknownOlympic Tournament Women, Qual. Tournament 3 Ligastatistik Visa/Dölj
12:45 Ryssland Tunisia 33-20
14:45 Danmark Dominican Republic 38-21
hrDukat Premiär liga för Herrar, Finalrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Emc Split Siscia Sisak 37-34
13:00 Nasice Nexe Porec 27-28
hrDukat Premiär liga, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Rk Kastela Varteks Di Caprio 32-28
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Tus N-Lubbecke Mt Melsungen 34-28
13:00 Bergischer HC Hbw Balingen/weilstetten 22-30
13:00 TV Huttenberg Rhein-Neckar Lowen 26-32
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Hg Saarlouis TV 1893 Neuhausen 27-29
13:30 Thsv Eisenach Tusem Essen 24-27
13:30 TV Korschenbroich HC Empor Rostock 32-32
13:30 Sg Bietigheim-Metterzimmern TV Bittenfeld 36-34
13:30 SV Post Schwerin TV Emsdetten 25-30
13:30 VFL Bad Schwartau HC Erlangen 17-19
13:30 SC Dhfk Leipzig HSG Düsseldorf 29-23
13:30 HSG Nordhorn-Lingen Asv Hamm-Westfalen 28-29
13:30 TSG Ludwigshafen-Friesenheim TSV Bayer Dormagen 34-28
13:30 TSV Gwd Minden 1. VFL Potsdam 37-36
siMIK 1. liga, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Rd Izola Rd Ribnica Riko Hise 31-37
siMIK 1. liga, Grundserie Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Rk Gorenje Rk Celje Pivovarna Lasko 34-31
13:00 Rk Cimos Koper Rk Trimo Trebnje 31-24
13:00 Rk Maribor Branik Rk Krsko 39-29
Visa/Dölj

Futsal

ruSuperliga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Mfk Viz Sinara Yekaterinburg Sibiryak 5-3
05:00 Ttg Yugra Yugorsk Mfk Dinamo Moscow 5-6
esPremiärdivisionen, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Elpozo Murcia Fs Sala 10 Zaragoza 10-2
07:00 FC Barcelona Carnicer Torrejón 5-2
07:00 Inter Movistar Magna Navarra 7-2
10:00 Segovia Futsal Lobelle Santiago Fs 4-2
ptDivision 1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
10:05 Leoes Porto Salvo S.l Benfica 3-2
ptDivision 1, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Amsac CF Os Belenenses 4-7
12:00 Academica Sporting De Braga 5-4
itSerie A, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Luparense Calcio A 5 Fas Icoper Montesilvano 5-2
brLiga Futsal Ligastatistik Visa/Dölj
17:00 Poker Petropolis Ikinha Cer Atlantico Erechim 1-2
17:00 Florianopolis Futsal Sao Jose Futsal 2-4
Visa/Dölj

Tennis

unknownATP - World Team Cup, Dusseldorf, Singles Matches Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Berdych, Tomas56
Tipsarevic, Janko 77
08:25 Stepanek, Radek643
Troicki, Viktor 266
unknownATP - World Team Cup, Dusseldorf Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Tjeckien
Serbien
unknownATP - Nice, France, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
06:20 Bryan B / Bryan M76
Marach O / Polasek F 63
unknownATP - Nice, France Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Baker, Brian32
Almagro, Nicholas 66
unknownATP - World Team Cup, Dusseldorf, Doubles Matches Ligastatistik Visa/Dölj
11:20 Berdych T / Cermak F31
Tipsarevic J / Zimonjic N 66