Visa/Dölj

Fotboll

unknownCopa Libertadores Ligastatistik Visa/Dölj
18:45 Boca Juniors Fluminense 1-0
21:00 Velez Sarsfield Santos FC 1-0
unknownVänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Espanyol Al-Ahly SC 2-0
brCopa do Brasil Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 EC Bahia Gremio RS 1-2
mxLiga de Ascenso, Clausura, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 CF Monterrey Santos Laguna 1-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Persidafon Dafonsoro Persiba Balikpapan 2-2
02:30 Persipura Jayapura Psps Pekanbaru 2-1
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 FK Teplice Bohemians 1905 1-0
06:00 Opava FC Hradec Kralove 2-0
08:00 Slavia Prague FC Hlucin 2-1
krK-League Challenge Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Goyang Hi FC Busan Transportation Corporation 1-0
06:00 Gimhae City Gangneung City Government FC 0-0
06:00 Changwon City Government FC Yongin City FC 1-1
06:00 Ulsan Hyundai Mipo Dolphin FC Mokpo City FC 4-0
cnChinese Super League Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Shanghai Shenxin FC Hangzhou Lvcheng 0-1
sgSingapore Cup Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Loyola Meralco Sparks Geylang Int. 2-1
hkFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Sun Pegasus Sun Hei SC 1-2
uzPfl Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FK Neftchi Farg'ona Pfc Shurtan 1-1
ilNational League, Promotion Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Hapoel Ramat Gan Hapoel Bnei Lod 2-0
unknownDivision Nationala Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Costuleni FC Academia Chisinau 2-2
10:00 FC Sheriff Tiraspol FC Sfintul Gheorghe 5-0
10:00 FC Dacia Chisinau Csca Rapid Chisinau 2-0
10:00 FC Zimbru Chisinau FC Nistru Otaci 3-0
10:00 FC Iskra Stali Ribnita FC Tiraspol 0-2
10:00 FC Milsami FC Zaria Balti 2-2
lv1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FK Tranzits Liepajas Metalurgs-2 2-4
11:00 FK REZEKNE / BJSS Skonto FC - 2 0-1
ruPremier League, Nedflyttning/Uppflyttning Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Rostov FC Shinnik Yaroslavl 3-0
12:00 FC Volga Nizhny Novgorod FK Nischni Novgorod 2-1
alKategoria Superiore Relegation/promotion Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Dajti Kamza Besa Kavaje 0-2
bhPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:50 East Riffa Al Najma Manama 1-1
12:50 Al Hala Muharraq Manama Club 2-1
kwKuwait League Ligastatistik Visa/Dölj
10:50 Al-Qadisiya Al Naser SC 1-0
10:50 Kuwait SC Kazma SC 2-2
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Csu Vointa Sibiu CS Mioveni 3-1
14:30 FC Universitatea Cluj CFR Cluj 2-3
byVysshaya League Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FC Neman Grodno FC Gomel 0-3
12:00 FC BATE Borisov FC Slavia Mozyr 2-1
13:00 FC Sjakhter Soligorsk Torpedo-BelAZ 1-0
ltA Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Atlantas Klaipeda FK Banga Gargzdai 1-1
omOmani League Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 AL Shabab Al-Suwaiq 2-1
11:30 Salah Oman FC 2-1
11:30 AL Ahli Sedab Fanja 0-2
11:30 AL Arouba AL Musanaa 1-1
trTff 1. Lig, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Adanaspor Caykur Rizespor 3-1
huNB I Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kecskemeti Te 0-0
14:00 Györ FC Pecsi MFC 3-0
huNb II Keleti Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Dunakanyar Vac FC Rakospalotai Eac 4-0
13:00 Bekescsabai Elore Se Kazincbaricika SC 3-3
fiKakkonen, Lansi Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Hameenlinnan Harma Yilves 2-3
deRegionalliga South Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Greuther Furth II Eintracht Frankfurt U23 1-1
12:30 TSV 1860 München II FSV Frankfurt II 1-0
12:30 TSG Hoffenheim II Bayern Alzenau 5-0
12:30 Wormatia Worms SC Freiburg II 3-2
12:30 SC Pfullendorf SV Waldhof Mannheim 3-1
12:30 FC Ingolstadt II Karlsruher SC II 2-3
12:30 FC Memmingen 1 FC Nuremberg II 3-3
deBayernliga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 TSV RAIN / LECH SV Heimstetten 0-2
12:30 SV Seligenporten Spvgg Unterhaching II 0-1
13:30 Sb Djk Rosenheim VFL Frohnlach 2-2
deOberliga Hamburg Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Eintracht Norderstedt TSV Buchholz 08 1-0
13:00 Oststeinbeker SV SV Rugenbergen 1-5
13:00 FC Altona 93 TSV Sasel 5-0
13:00 VFL Pinneberg SC Victoria Hamburg 1-2
13:30 SC Vier- Und Marschlande 3-2
de Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Brinkumer SV FC Burg 3-3
dkDivision 2 Öst Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Hvidovre IF 1908 5-1
13:00 Svebölle BI Rishöj BK 1-1
atRegionliga Mitt Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SV Tondach Gleinstätten Union Vöcklamarkt 3-5
13:00 Villacher SV FC Gratkorn 4-1
13:00 DSV Leoben SK Vorwärts Steyr 1-0
atRegionliga Öst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SC Parndorf SC Ritzing 2-3
13:00 Admira Wacker SV Mattersburg II 1-3
13:30 SK Rapid Wien II SC Columbia Floridsdorf 3-0
13:30 SV Stegersbach SV Schwechat 1-1
13:30 SV Horn SKU Amstetten 3-3
14:00 1. SC Sollenau SC Neusiedl 6-0
seDivision 1 norra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Eskilstuna City FK Vasalunds IF 1-3
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Västra Frölunda IF Sävedalens IF 1-1
seDivision 2, Södra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Karlslunds IF HFK Carlstad United BK 0-1
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
13:20 Hammarby Assyriska FF 0-2
luLuxemburg Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 FC Differdange 03 Jeunesse Esch 1-2
fr3. Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Red Star FC 93 Vannes OC 2-0
14:00 US Orleans 45 Rcf Besancon 2-0
14:00 Epinal Gazelec Ajaccio 1-1
14:00 Paris FC Colmar 2-4
14:00 Bayonne US Quevilly 2-2
14:00 FC Martigues 2-1
14:00 Cherbourg AS Luzenac Ap 4-1
14:00 Chamois Niort FC Beauvais AS 0-2
14:00 Olympique Nimes Poire Sur Vie 2-0
14:00 FC Rouen Etoile Frejus Saint-Raphael 4-3
frLigue 2 Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Boulogne Sur Mer AS Monaco 1-2
14:30 LB Chateauroux EA Guingamp 0-2
14:30 Clermont Foot Stade Lavallois Mfc 2-0
14:30 Istres FC SC Bastia 1-0
14:30 Le Havre AC SCO Angers 3-0
14:30 Le Mans AC Arles Avignon 1-1
14:30 FC Metz Tours FC 1-1
14:30 FC Nantes Sedan Ardennes 1-2
14:30 Stade de Reims RC Lens 1-1
14:30 Troyes AC Amiens SC 2-0
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 CA Chacarita Juniors CA Huracan 1-0
arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
16:10 Godoy Cruz A.T. Argentinos Juniors 1-1
iePremier Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:05 Shamrock Rovers FC Drogheda United FC 3-1
14:45 Bohemian FC Derry City FC 1-2
14:45 Bray Wanderers AFC St. Patricks Athletic FC 3-3
14:45 Cork City University College Dublin -
14:45 Sligo Rovers FC Shelbourne United FC 3-0
14:45 Dundalk FC Monaghan United 1-2
14:45 Cork City FC University College Dublin 4-2
ieFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Limerick FC Athlone Town AFC 2-1
14:45 Mervue United Wexford Youths FC 3-0
14:45 Finn Harps FC Waterford United FC 0-1
14:45 Longford Town FC Salthill Devon FC 1-0
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 St. Pölten Austria Lustenau 3-1
14:30 FC Lustenau TSV Hartberg 0-3
14:30 SV Scholz Grödig SCR Altach 1-2
14:30 BW Linz First Vienna FC 2-2
14:30 Kresta ST Andra LASK Linz 1-0
smCampionato Sammarinese, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
15:15 SS Cosmos SP Tre Fiori 5-6
Visa/Dölj

Basket

usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Indiana Pacers Miami Heat 94-75
21:30 San Antonio Spurs 105-88
ruPbl, Placement Matches 5 To 8 Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Spartak Primorie Vladivostok Bc Krasnye Krylya Samara 93-78
ruPbl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Bc Lokomotiv Kuban Krasnodar Zenit ST Petersburg 104-61
rsSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Partizan Beograd Kk Vojvodina 91-54
13:00 Bc Radnicki Kragujevac Kk Vrsac 92-89
trTBL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Banvit Bandirma Efes Anadolu Istanbul 75-81
hrA1 Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Kk Zadar Kk Cibona 62-85
itItalienska Serie A, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 78-72
14:30 Ea7-Emporio Armani Milano Umana Reyer Venezia 92-63
esSpagnola ACB, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 82-68
Visa/Dölj

Ishockey

usAHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:15 Norfolk Admirals ST Johns Ice Caps 6-1
20:00 Oklahoma City Barons Toronto Marlies 0-5
usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
21:00 Los Angeles Kings 2-1
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownWorld League (H), Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Ryssland Serbien -
05:30 Japan Kuba -
unknownWorld League (H), Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 USA Frankrike -
14:30 Sydkorea Italien -
unknownWorld League (H), Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
16:00 Kanada Finland -
Visa/Dölj

Rugby

unknown Ligastatistik Visa/Dölj
03:35 Hurricanes Brumbies 25-37
unknownEuropean Challenge Cup, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 RC Toulon Biarritz Olympique 18-21
unknownNRL Ligastatistik Visa/Dölj
05:45 Wests Tigers New Zealand Warriors 24-22
unknownSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Huddersfield Giants Wigan Warriors 12-32
15:00 Salford Red Devils Bradford Bulls 20-20
Visa/Dölj

Aussie rules

auAfl Ligastatistik Visa/Dölj
05:50 Collingwood Magpies Geelong Cats 96-84
Visa/Dölj

Handboll

czExtraligan, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Lovosice Prerov 31-27
huNb I, Placement Round Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Ftc-Pler Kecskemeti Kkse 35-20
atHLA, Finalserie Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Alpla HC Hard Hit Innsbruck 24-23
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 29-25
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:45 Eintracht Hildesheim 35-20
13:45 Hbw Balingen/weilstetten Fuchse Berlin 21-26
siMIK 1. liga, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Mrk Krka Rd Smartno Hfb 37-27
siMIK 1. liga, Grundserie Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Rk Krsko Rk Gorenje 30-39
14:00 Rk Trimo Trebnje Rk Maribor Branik 30-29
frD1 (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Toulouse Handball US Ivry Handball 23-26
esAsobal Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 C BM Torrevieja 28-31
Visa/Dölj

Futsal

cz1. Liga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Bohemians 1905 FK Ep Chrudim 10-9
itSerie A, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:15 Lazio Calcio A 5 Marca Futsal 4-4
14:00 Fas Icoper Montesilvano Luparense Calcio A 5 2-2
esPremiärdivisionen, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Magna Navarra Inter Movistar 7-8 Slut e str