Visa/Dölj

Baseboll

usMLB Ligastatistik Visa/Dölj
18:35 San Diego Padres Los Angeles Dodgers 4-2
19:05 Detroit Tigers Minnesota Twins 7-11
19:05 Washington Nationals Pittsburgh Pirates 7-4
19:05 Cleveland Indians Seattle Mariners 9-3
19:07 Toronto Blue Jays New York Yankees 8-1
19:10 Tampa Bay Rays Boston Red Sox 2-1
19:10 New York Mets Cincinnati Reds 3-6
19:10 Atlanta Braves Miami Marlins 4-8
20:05 Houston Astros Milwaukee Brewers 8-3
20:05 Texas Rangers Oakland Athletics 4-1
20:05 Chicago Cubs Philadelphia Phillies 2-9
20:10 Kansas City Royals Baltimore Orioles 3-3 Slut e fl
20:40 Colorado Rockies Arizona Diamondbacks 6-1
22:05 Los Angeles Angels Of Anaheim Chicago White Sox 7-2
22:15 San Francisco Giants St. Louis Cardinals 1-4
12:05 Cleveland Indians Seattle Mariners 4-4 Slut e fl
13:05 Detroit Tigers Minnesota Twins 3-4
13:10 New York Mets Cincinnati Reds 9-4
14:05 Texas Rangers Oakland Athletics 4-4 Slut e fl
14:10 Kansas City Royals Baltimore Orioles 3-5
15:10 Colorado Rockies Arizona Diamondbacks 7-9
15:35 Los Angeles Angels Of Anaheim Chicago White Sox 1-6
15:45 San Francisco Giants St. Louis Cardinals 7-5
mxMexikanska ligan Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Pericos De Puebla Rieleros De Aguascalientes 10-6
19:00 Piratas De Campeche Tigres De Quintana Roo 4-5
20:00 Guerreros De Oaxaca Olmecas De Tabasco 0-6
20:00 Sultanes De Monterrey Vaqueros De La Laguna 2-2
20:30 Rojos Del Aguila De Veracruz Petroleros De Minatitlan 9-4
20:30 Broncos De Reynosa Acereros De Monclova 5-6
21:00 Pericos De Puebla Rieleros De Aguascalientes 0-6
21:00 Delfines De Ciudad Del Carmen Leones De Yucatan 4-3
22:00 Piratas De Campeche Tigres De Quintana Roo 5-3
14:00 Diablos Rojos Del Mexico Saraperos De Saltillo 7-6
17:00 Diablos Rojos Del Mexico Saraperos De Saltillo 8-5
jpProfessional Baseball, Interleague Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Hanshin Tigers Hokkaido Nippon-Ham Fighters 1-4
05:00 Hiroshima Toyo Carp Tohoku Rakuten Golden Eagles 4-1
05:00 Yokohama Dena Baystars Saitama Seibu Lions 0-3
05:00 Chunichi Dragons Chiba Lotte Marines 3-3
05:00 Yomiuri Giants Orix Buffaloes 4-2
05:00 Tokyo Yakult Swallows Fukuoka Softbank Hawks 1-9
itItalienska Basebolligan Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Unipol Bologna Cariparma Parma 15-3
15:00 Danesi Caffe Nettuno Telemarket Rimini 3-1
Visa/Dölj

Basket

usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Philadelphia 76ers Boston Celtics 91-107
21:30 Oklahoma City Thunder LA Lakers 77-75
czNbl, Relegation/promotion Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Lokomotiva Plzen BK Lions Jindrichuv Hradec 63-100
deBbl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
11:05 Artland Dragons Bayern Munich 79-73
grA1 Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Bc Olympiakos Piraeus Bc Panathinaikos - Uppskjuten
itA1 Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Banco Di Sardegna Sassari Saie3 Bologna 81-72
14:30 Montepaschi Siena Cimberio Varese 92-57
itLega Due Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Prima Veroli Giorgio Tesi Group Pistoia 78-80
14:45 Centrale Del Latte Brescia Harem Scafati 84-100
esSpagnola Acb Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Valencia Basket Gipuzkoa Basket 82-60
14:30 Laboral Kutxa Vitoria Bilbao Basket 77-73
14:45 Regal FC Barcelona Lucentum Alicante 73-43
trTbl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Galatasaray SK Besiktas Integral Forex 72-81
si1. A Skl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Kk Krka U. Olimpija Ljubljana 65-76
ruPbl, Placement Matches 5 To 8 Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Bc Spartak Saint Petersburg Bc Uniks Kazan 75-81
ruPbl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 CSKA Moskva Bc Khimki Moscow 79-61
lvLBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 BK Ventspils BK Vef Riga 97-90
eeKML, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Bc Kalev/cramo Tu/rock 72-65
Visa/Dölj

Ishockey

usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 New York Rangers New Jersey Devils 2-3
unknownWorld Championship, Final Round Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Kanada Slovakien 3-4
08:45 Ryssland Norge 5-2
11:30 USA Finland 2-3
14:15 Sverige Tjeckien 3-4
Visa/Dölj

Fotboll

usMajor League Soccer Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Washington DC Utd Colorado Rapids 2-0
usNasl Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Puerto Rico Islanders Atlanta Silverbacks 3-0
unknownCopa Libertadores Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Club Libertad CF Universidad de Chile 1-1
20:50 Vasco Da Gama Corinthians SP 0-0
unknownClub Friendly Games Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Millonarios FC Atlético Madrid 1-2
unknownChampions League (D) Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Olympique Lyon FFC Frankfurt 2-0
unknownU17 Vänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Bulgaria Rumänien -
10:00 Azerbaijan Moldova -
10:00 Moldova Azerbaijan 0-0
englandLeague Two, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Torquay Utd Cheltenham Town 1-2
itSupercoppa Di Lega Di Prima Divisione Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Spezia Calcio Ternana Calcio 2-1
deRegionalliga South Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 KSV Hessen Kassel SG Sonnenhof Grossaspach 1-3
deOberliga Baden Wuerttemberg Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Kehler FV Stuttgarter Kickers II 3-1
08:00 Spvgg Neckarelz SSV Reutlingen 4-1
09:00 TSG Balingen Offenburger FV 2-3
09:00 FC Nottingen FV Illertissen 0-2
09:00 FC 08 Villingen Astoria Walldorf 2-0
09:00 Vfr Mannheim SV Bonlanden 4-0
09:00 Bahlinger SC VFL Kirchheim -
13:00 SSV Ulm 1846 SV Spielberg 0-0
deOberliga Niedersachsen Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Hansa Luneburg Tus Heeslingen 0-3
09:00 Vfb Oldenburg Vsk Osterholz-Scharmbeck 3-0
arCopa Argentina Ligastatistik Visa/Dölj
18:45 CA San Lorenzo River Plate 0-2
atBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 SK Rapid Wien Wacker Innsbruck 2-0
10:00 SV Josko Ried SC Wiener Neustadt 2-2
10:00 SV Mattersburg Kapfenberger SV 2-0
10:00 SK Sturm Graz FK Austria Wien 3-1
10:00 Red Bull Salzburg Admira Wacker 2-0
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 SV Salzburg Amateure SCR Altach II 2-5
10:00 FC Hard FC Pinzgau Saalfelden 3-1
10:00 Wacker Innsbruck II FC Liefering 1-5
10:00 TSV St. Johann FC Dornbirn 2-2
11:00 SV Hall SC Bregenz 2-0
11:30 Union Innsbruck SV Seekirchen 2-1
beTweede Klasse, Relegation/promotion Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Excelsior Virton Ksv Oudenaarde 1-1
14:00 Union Royale La Louviere Centre Kvk Tienen 1-0
bePro League, Relegation/promotion Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 KV Oostende KVC Westerlo 0-0
14:30 Waasland-Beveren AS Eupen 2-0
bePro League, Europa League-playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Cercle Brugge KSV KAA Gent 1-5
brCopa do Brasil Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Atletico Paranaense Palmeiras SP 2-2
20:50 Sao Paulo FC Goias 2-0
20:50 Vitoria Coritiba 0-0
dkDbu Pokalen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 AC Horsens FC Köpenhamn 0-1
ecSerie A, första rundan Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Liga De Loja Club Sport Emelec 2-0
fiYkkonen Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Rovaniemi Palloseura FC Ktp 3-1
09:00 Seinajoen JK Pk 35 2-1
fiKakkonen, Lansi Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Narpes Kraft Sporting Kristina 3-1
fiKakkonen Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Pallo Kerho 37 Warkaus JK 1-2
nlEredivisie, Relegation/promotion Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 FC Den Bosch Willem II 0-0
08:30 Helmond Sport VVV-Venlo 1-2
nlEredivisie, Europa League Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 RKC Waalwijk Vitesse 1-3
isBikarinn Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 BÍ / BOLUNGARVÍK Ih Hafnarfjordur 4-3
10:00 Thor Thorlakshofn Fjolnir Reykjavik 0-6
lvVirsliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Ventspils Skonto FC 0-0
11:00 FC Jurmala FK Liepaja 0-2
12:00 FS METTA / LU FK Daugava Riga 0-3
ltA Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Pakruojo Kruoja FK Dainava Alytus 2-0
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Fcm Targu Mures Ceahlaul Piatra Neamt 4-3
12:00 CS Pandurii Targu Jiu FC Petrolul Ploiesti 1-0
12:00 AFC Astra Giurgiu FC Brasov 1-4
14:45 Steaua Bukarest Dinamo Bukarest 3-2
siPrvaLiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Nafta NK Domzale 0-2
12:00 ND Gorica Rudar Velenje 4-1
12:00 FC Luka Koper NK Triglav 0-1
12:00 NK Celje NK Maribor 1-2
12:00 NK Olimpija Mura 05 3-1
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 GAIS GIF Sundsvall 1-2
09:00 Mjällby AIF IFK Göteborg 1-1
11:30 Malmö FF IF Elfsborg 1-0
11:30 Djurgårdens IF Gefle IF 1-1
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Östers IF Brommapojkarna 4-1
11:20 Halmstads BK Ängelholms FF 0-0
seDivision 2, Norra Svealand Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Falu Bs FK Rotebro IS FF 5-2
seDivision 2, Sodra Gotaland Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 BK Olympic Högaborgs BK 1-1
seDivision 2, Norrland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Tegs SK Sollefteå Gif 0-1
08:00 Morön BK Mariehem SK 1-3
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Ytterby IS Tibro AIK 3-2
seDivision 2, Östra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Vimmerby IF Tenhults IF 0-1
11:00 Lindsdals IF Husqvarna FF 3-0
seSvensk Cupen för damer Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Stattena IF FC Rosengard 0-3
08:00 Alviks IK Piteå IF 0-6
08:00 Skovde Kvinnliga IK Mallbackens IF 0-2
11:00 Mariebo IK Kopparbergs/Göteborg FC 0-4
trSpor Toto Cup, Final Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Orduspor Gaziantepspor 1-3
trA2 Ligi, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Kartalspor Bursaspor 1963 2-0
tnNational A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Sportive Zarzis Esperance Tunis 2-2
luDivision Nationale, Relegation/promotion Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Swift Hesperange FC Wiltz 71 2-6
dkDanmarksserien, Pulje 2 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Naesby BK II Døllefjelde Musse 3-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
02:15 Persiram Raja Ampat Sriwijaya FC 1-2
04:30 Arema FC PS Mitra Kukar 5-3
geUmaglesi Liga, Relegation/promotion Group Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Guria Lanchkhuti FC Mertskhali Ozurgeti 4-0
09:00 FC Dinamo Batumi FC Wit Georgia 2-0
09:00 FC Chikhura Sachkhere FK Spartaki Tskhinvali Tbilisi 0-3
09:00 FC Sioni Bolnisi FC Gagra 2-1
alKupa e Shqiperise Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Skenderbeu Korce KF Tirana -
14:00 KF Tirana Skenderbeu Korce 1-0
azAzerbajdzjan Cup Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Baku Neftchi Baku PFC 2-0
sgSingapore Cup Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Brunei Dpmm FC Home United FC 0-1
Visa/Dölj

Handboll

atHLA (H), Nedflyttning, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Schwaz Handball Uhc Lahoferbau Gänserndorf 30-22
atWha Women, Finalserie Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Sg Witasek Karnten Hypo No 29-39
chMNLA, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 K. Schaffhausen Wacker Thun 30-26
chMnla, Playout Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 HC Ktv Altdorf Fortitudo Gossau 29-31
hrDukat Premiär liga för Herrar, Finalrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Croatia Osiguranje Siscia Sisak 31-23
dkHandbollsligan för Damer, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:20 Randers HK Viborg HK 29-30
frD1 (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Saint Raphael Montpellier Handball 32-44
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 TSG Ludwigshafen-Friesenheim Sg Bietigheim-Metterzimmern 30-34
Visa/Dölj

Vattenpolo

itSerie A1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Pro Recco Brixia Leonessa 9-8
itSerie A1, Placement Matches Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 AS Acquachiara RN Florentia 8-7
Visa/Dölj

Futsal

ruSuperliga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Sibiryak Mfk Dina Moscow 3-2
09:00 Mfk Tyumen Ttg Yugra Yugorsk 8-9
Visa/Dölj

Dart

englandPremier League Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Whitlock, Simon Hamilton, Andy 8-6
14:45 Taylor, Phil Wade, James 8-6
16:45 Whitlock, Simon Taylor, Phil 7-10