Visa/Dölj

Basket

usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Miami Heat Indiana Pacers 75-78
21:30 San Antonio Spurs LA Clippers 108-92
grA1, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Bc Kolossos Rhodes Bc Panionios Nea Smyrni 70-66
trTBL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Banvit Bandirma Efes Anadolu Istanbul 68-66
czNbl, Relegation/promotion Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 BK Opava Proton Zlin 111-65
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 BK Prostejov BK Decin 73-69
ruPbl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 CSKA Moskva Bc Khimki Moscow 81-62
atABL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Allianz Swans Gmunden Xion Dukes Klosterneuburg 77-68
rsSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Kk Vojvodina Kk Mega Vizura 83-85
hrA1 Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Kk Cedevita Zagreb Kk Split Co 87-84
frPro A (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Bcm Gravelines Dunkerque Es Chalon 81-78
14:30 Asvel Basket Chorale Roanne 69-68
14:30 Cholet Basket Strasbourg Ig 62-76
14:30 Basket Le Havre Paris Levallois 89-94
14:30 Sluc Nancy Basket Dijon Bourgogne 79-68
14:30 Orleans Loiret Basket Poitiers Basket 86 83-67
14:30 Eb Pau Orthez Hyeres Toulon 87-80
14:30 Jsf Nanterre Le Mans Basket 72-79
itLega Due Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Morpho Basket Piacenza Sigma Barcellona 96-100
Visa/Dölj

Fotboll

ecSerie A, första rundan Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Deportivo Quito El Nacional Quito 3-0
usMajor League Soccer Ligastatistik Visa/Dölj
20:30 Houston Dynamo Portland Timbers 0-0
kzCup Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Ak-Bulak Talgar FK Bulat-Amt Temirtau 2-1
06:30 FK Lashyn Taraz Sunkar Kaskelen 2-0
07:00 FK Cska Almaty FK Bayterek Astana 5-3
07:00 Ili Saulet Iliyskiy FC Okzhetpes 0-3
07:00 FK Aktobe Zhas FC Kaisar Kyzylorda 0-2
07:00 FK Biik Shymkent FC Aktobe 1-4
07:00 FK Vostok Ust-Kamenogorsk FC Zhetysu 1-3
07:00 FK Spartak Semey Shakhter Karagandy 0-2
07:00 FK Kairat Akademija Almaty FC Atyrau 1-0
07:00 FK Ekibastuz FC Irtysh Pavlodar 1-4
07:00 Kyran Shymkent FC Kairat Almaty 2-4
08:30 FK Astana-1964 FC Astana 0-1
09:00 FK Kaspiy Aktau FK Akzhaiyk Uralsk 1-3
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Gresik United Psap Sigli 1-0
06:00 Persiwa Wamena Persija Jakarta 4-1
unknownAFC Champions League, Grupp F Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Brisbane Roar FC Beijing Guoan FC 1-1
06:30 Ulsan Hyundai FC FC Tokyo 1-0
unknownAFC Champions League, Grupp E Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Gamba Osaka Adelaide United FC 0-2
08:00 FC Bunyodkor FC Pohang Steelers 1-0
unknownAFC Champions League, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Nasaf Qarshi FC Esteghlal Tehran 0-2
11:55 Al-Rayyan SC Al-Jazira 3-4
unknownAFC Champions League, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
11:20 Baniyas SC FC Pakhtakor Tashkent 2-0
14:00 Ittihad FC AL Arabi Doha SC 3-2
unknownVänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
13:15 Kuwait Real Madrid C.F. 0-2
jpNabisco Cup, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Kawasaki Frontale Urawa Red Diamonds 0-3
06:00 Cerezo Osaka Sanfrecce Hiroshima 2-1
06:00 Sagan Tosu Jubilo Iwata 3-2
jpNabisco Cup, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Omiya Ardija Consadole Sapporo 1-1
06:00 Vissel Kobe Shimizu S-Pulse 1-2
06:30 Yokohama F Marinos Kashima Antlers 3-2
sgSingapore Cup Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Tampines Rovers FC Phnom Penh 4-3
trA2 Ligi, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Sivasspor Bucaspor 1-5
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 CS Gaz Metan Medias CS Concordia Chiajna 1-0
11:00 FC Sportul Studentesc Rapid Bukarest 0-2
14:30 FC Otelul Galati SC Vaslui 1-2
roLiga 2, Seria 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 CF Braila CS Otopeni 4-0
11:00 Dinamo II Bucharest FC Delta Tulcea 2-2
11:00 FC Farul Constanta FC Gloria Buzau 4-1
11:00 Fcm Dunarea Galati FC Snagov 3-0
11:00 AFC Sageata Navodari FC Callatis Mangalia 2-0
11:00 Victoria Branesti CS Municipal Studentesc Iasi 0-3
11:00 FC Botosani Fcm Bacau 0-0
11:00 Dunarea Giurgiu FC Viitorul Constanta 0-5
roLiga 2, Seria 2 Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Csm Ramnicu-Valcea FC Bihor Oradea 1-1
11:00 FC Ariesul Turda Acs FC Olt Slatina 0-3
11:00 Juventus Colentina Bucuresti SC FC Olt Sa 0-1
11:00 FC Arges Pitesti Poli AEK Timisoara 0-1
11:00 CS Muresul Deva Fcm Apulum Sa Alba Iulia 2-2
11:00 Chindia Targoviste Gaz Metan Cfr Craiova 1-2
11:00 CS Luceafarul Oradea FC Uta Arad 0-0
11:00 Gloria Bistrita CS FC Maramure Universitar Baia Mare 1-1
unknownDivision A Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 CF Locomotiv FC Dinamo 2-0
10:00 CS Mipan FC Sheriff Tiraspol 2 0-5
10:00 Csca-Rapid-2 Olimpia-2 Locomotiva 0-0
gePremier League, Mästarliga Grupp Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Merani Martvili Kolkheti 1913 Poti 0-1
09:00 FC Dila Gori FC Zestafoni 1-2
09:00 FC Zugdidi FC Torpedo Kutaisi 0-2
09:00 Metallurg Rustavi FC Dinamo Tbilisi 2-1
geFirst League, Relegation Group B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Sulori Vani FC Lokomotivi Tbilisi 0-2
amPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Banants FC Impuls Dilijan 1-2
09:00 Gandzasar Kapan FC Ararat Yerevan FC 1-0
09:00 Pyunik FC Ulisses FC 4-2
09:00 Shirak FC Mika FC 1-1
grFotbollsligan, Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Anagennisi Epanomis Panthrakikos FC Komotini 0-2
10:00 Panserraikos FC Panachaiki 2005 3-1
10:00 Diagoras Kalloni AEL FC 0-3 Inställd
10:00 Iraklis Psachnon FC Vizas Megaron 3-0
10:00 Anagennisi Giannitson Platanias FC 2-1
10:00 FC Fokikos Gas Veria FC 1-2
10:00 Agrotikos Asteras FC Pierikos Katerini 0-2
10:00 Ethnikos Asteras FC Kallithea FC Athén 0-3 Inställd
12:00 Thrasivoulos Fylis Larissa 1-1
grSuperligan, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
10:45 Atromitos FC Panathinaikos 0-1
13:00 AEK Aten FC PAOK Thessaloniki 2-0
tnNational A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Olympique De Beja Avenir Sportif Gabesien 1-0
10:00 CS Sfaxien US Monastir 2-2
10:00 Club Africain Es Hammam Sousse 1-0
10:00 Egs Gafsa Js Kairouanaise 0-0
10:00 Club A Bizertin Es Beni Khalled 5-2
10:00 Avenir S Marsa Club S Hammam-Lif 5-2
10:00 ES Sahel Stade Tunisien 1-0
plI liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Mks Dolcan Zabki Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1-0
11:00 Ks Gornik Polkowice Arka Gdynia 1929 0-1
11:00 Gornik Leczna Gks Piast Gliwice 2-0
11:00 Ks Kolejarz Stroze Mks Sandecja Nowy Sacz 3-2
11:00 Flota Swinoujscie Pks Olimpia Elblag 2-1
11:00 Ruch Radzionkã“W Olimpia Grudziadz 1-1
12:30 Wisla Plock SA Ks Polonia Bytom Sa 0-2
13:00 GKS Katowice Ks Warta Poznan 0-3
13:15 Zawisza Bydgoszcz MKS Pogon Szczecin 2-1
baPrva Liga, Republic Of Srpska Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 FK Drina He Visegrad FK Mladost Gacko 0-0
10:30 FK Sloboda Mrkonjic Grad Radnik Bijeljina -
10:30 FK Drina Zvornik FK Rudar Ugljevik 1-1
10:30 FK Podrinje FK Laktasi 7-2
10:30 FK Modrica Maxima FK Crvena Zemlja Nova Ves 3-2
10:30 FK Proleter Teslic FK Sloboda Mrkonjic Grad 1-3
10:30 FK Sloga Doboj FK Sutjeska Foca 3-1
10:30 FK Sloboda Novi Grad Radnik Bijeljina 0-0
baBosniska cupen Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 NK Siroki Brijeg FK Zeljeznicar 0-0
sk2. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Zp Sport Podbrezova Mzk Scp Ruzomberok B 3-0
11:00 Spartak Myjava FK Lafc Lucenec 5-0
11:00 MFK Dubnica Mfk Dolny Kubin 2-1
11:00 Msk Rimavska Sobota FK Bodva Moldava Nad Bodvou 2-0
11:00 FC Petrzalka 1898 Tatran Liptovsky Mikulas 2-3
13:30 Mfk Zemplin Michalovce Sfm Senec 0-2
skSuperliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 AS Trencin 1. FC Tatran Presov 2-0
11:30 Slovan Bratislava MFK Kosice 1-1
11:30 FK Senica Dac 1904 Dunajska Streda 5-1
11:30 MSK Zilina FC Nitra 2-0
11:30 FC Spartak Trnava MFK Ruzomberok 3-0
11:30 FK Dukla Banska Bystrica FC Vion Zlaté Moravce 0-0
ltA Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Ekranas FK Siauliai 2-2
13:00 FK Suduva Marijampole VMFD Zalgiris 0-0
lt1 Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Venta Kursenu National Football Academy 4-5
lvVirsliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Jelgava Fb Gulbene 0-1
12:00 Spartaks Jurmala Daugavpils Daugava 2-2
mk1. Makedoniska Fotbollsligan Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Bregalnica Stip Horizont Turnovo 2-1
11:00 FK Teteks Tetovo 11 Oktomvri 2-0
11:00 FK Ohrid FK Rabotnicki Skopje 0-2
11:00 Napredok FK Sileks Kratovo 3-0
11:00 Vardar Skopje FK Renova 1-1
11:00 FK Metalurg Shkendija 79 Tetovo 1-0
fiVeikkausliiga Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Honka MYPA 2-1
11:30 Vaasa PS FF Jaro 1-1
11:30 FC Lahti TPS 2-0
11:30 FC Haka HJK Helsingfors 0-1
11:30 Jjk Jyvaskyla IFK Mariehamn 5-2
11:30 Inter Turku Kuopio PS 2-1
fiYkkonen Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 AC Oulu Ops 2-2
11:30 Jippo FC Viikingit 0-1
11:30 FC Hameenlinna Hifk 1-3
fiKakkonen, Etela Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Lopa Lohja Salpa 1-4
11:30 Espa Grankulla IFK 2-1
11:30 Eif Bk-46 1-0
11:30 Aifk Turku Klubi 04 1-0
11:30 FC Espoo Pallohonka 2-0
fiKakkonen Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Santa Claus Tornion Pallo 47 1-0
11:30 FC Ypa AC Kajaani 1-2
11:30 Haukiputaan Pallo PS Kemi Kings 2-0
11:30 Gbk Kokkola Kpv Kokkola 0-0
fiKakkonen, Lansi Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Jazz P-Iirot 0-1
11:30 Tpv Tampere FC Ilves 0-1
fiKakkonen Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Lps Laajasalon IF Gnistan 1-0
11:30 Kiffen Atlantis FC 1-1
11:30 Mikkelin Palloilijat FC Kuusysi 0-1
11:30 Ktp FC Futura 3-2
11:30 Japs Pk-35/vjs 3-0
byVysshaya League Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Dinamo Minsk FC Naftan Novopolotsk 4-2
12:00 FC Brest FC Minsk 0-1
dkDivision 1 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Jammerbugt FC Esbjerg fB 0-7
noNorska Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Strömsgodset Tromsö IL 2-0
12:00 Rosenborg BK Hönefoss BK 0-1
12:00 Vålerenga Stabaek - Uppskjuten
12:00 Haugesund Ålesunds FK 4-2
12:00 Viking FK Lilleström SK 1-2
12:00 Molde FK Fredrikstad FK 2-0
14:00 SK Brann Sogndal IL 5-0
14:00 Odd Grenland Sandnes Ulf 2-2
noDivision 1 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Sandefjord Ranheim IL 3-0
12:00 Strømmen IF Kongsvinger IL 1-0
12:00 Hødd ULLENSAKER / KISA 1-3
12:00 Bryne FK Bärum 3-1
12:00 Sarpsborg 08 FF Mjondalen 3-1
12:00 Tromsdalen Alta IF 1-1
12:00 Ham-Kam Bodø/Glimt 0-0
12:00 IK Start Notodden FK 7-0
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kvik-Halden Østsiden 1-0
bgBulgariska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Lokomotiv Plovdiv Ludogorets Razgrad 1-2
cyCypriotiska Supercupen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 AEL Limassol FC AC Omonia Nicosia 0-1
unknownU17-EM Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Tyskland Holland 5-6 Slut e str
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Austria Salzburg FC Kufstein 1-2
13:00 TSV Neumarkt WSG Wattens 0-3
atRegionliga Mitt Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Eintracht Wels Sturm Graz A 0-3
atRegionliga Öst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 FAC Team für Wien Austria Wien II 2-1
deOberliga Baden Wuerttemberg Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 1. FC Normannia Gmünd FSV Hollenbach 2-2
deBremenligan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SV Turkspor Werder Bremen Iii 1-9
13:00 Tus Schwachhausen Habenhauser FV 2-2
13:00 FC Burg Bremer SV 2-7
deOberliga Southwest Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Svn Zweibrucken 1 FC Saarbrucken II 0-0
13:00 Rochling Volklingen Tus Mechtersheim 0-3
deNrw-Liga Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Vfb Huls SV Schermbeck 4-1
13:00 Msv Duisburg II KFC Uerdingen 05 4-0
13:30 SV Westfalia Rhynern Schwarz-Weiss Essen 0-2
13:30 SF Siegen Rot Weiss Ahlen 3-1
liFL1 Aktiv - Cup Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 FC Vaduz Usv Eschen-Mauren 4-6
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Örebro SK AIK 2-2
13:00 BK Hacken IFK Norrköping 6-0
13:00 Åtvidabergs FF Syrianska FC 1-0
13:00 Kalmar FF Helsingborgs IF 1-1
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Falkenbergs FF Landskrona BoIS 1-2
13:00 Degerfors IF IFK Värnamo 6-1
13:00 Jönköpings Södra IF Umeå FC 3-3
13:00 Trelleborgs FF IK Brage 1-1
13:00 Ljungskile SK Varbergs BoIS 2-2
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Fässbergs IF Assyriska BK 3-4
seDivision 2, Norrland Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Harnosands FF Anundsjö IF 1-2
seSvensk Cupen för damer Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Sunnanå SK Umeå IK 1-2
13:00 IK Sirius FK Tyresö FF 1-3
13:00 Bollstanas SK KIF Örebro 1-2
13:00 Hammarby IF Dff AIK 0-1
13:00 Mariestads Bois FF Jitex BK 0-7
13:30 Stangenas Ais Torslanda IK 4-5
14:00 Gideonsbergs IF Djurgårdens IF Dff 0-8
zaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Jomo Cosmos Black Leopards FC 2-2
trTurkiska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Fenerbahçe Bursaspor -
13:30 Bursaspor Fenerbahçe 0-4
esSegunda Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Recreativo Huelva Cordoba CF 0-1
14:00 Gimnastic de Tarragona Girona FC 1-1
14:00 CD Alcoyano Real Murcia CF 1-3
14:00 Alcorcon AD Elche CF 3-1
14:00 CE Sabadell UD Almería 2-1
14:00 Hércules CF CD Numancia 1-3
14:00 Deportivo La Coruña Las Palmas 3-1
15:00 FC Cartagena Xerez CD 0-0
15:00 CF Villarreal B SD Huesca 4-2
16:00 Barcelona B Real Valladolid 1-2
uyPrimera Division, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 CA Rentistas Defensor Sporting Club 0-2
14:00 Cerrito CS Rampla Juniors 0-0
fo1. deild Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 07 Vestur Sorvagur EB / STREYMUR II 4-1
14:00 Tofta Itrottarfelag B68 II Nsi Runavik II 5-2
14:30 Ki Klaksvik II AB Argir 0-4
14:30 Vikingur Gota II Skala IF 1-1
rsSerbiska cupen Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 FK Borac Cacak FK Red Star Belgrade 0-2
chSchweiziska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 FC Luzern FC Basel -
14:30 FC Basel FC Luzern 5-3 Slut e str
englandLeague Two Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Southend Utd Crewe Alexandra FC 2-2
scotland1. Division Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Dumbarton FC Airdrieonians 2-1
scotland2. Division Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Stranraer FC Albion Rovers FC 2-0
isBikarinn Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Magni Ka Akureyrar 0-7
15:00 Aegir Vikingur Olafsvik 1-4
15:30 Fakur Vikingur Reykjavik 2-3
16:00 Hottur Egilsstadir Leiknir Faskruosfiroi 7-1
16:00 Snaefell Haukar Hafnarfjordur 0-31
16:00 Umf Njardvik Ir Reykjavik 4-2
16:00 Leiknir Reykjavik HK Kopavogs 3-1
16:00 Kf Fjallabyggd Thor Akureyri -
16:00 Léttir Throttur Reykjavik 0-5
17:00 DALVIK / REYNIR Umf Tindastoll 2-0
smCampionato Sammarinese, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
15:15 AC Libertas SP Tre Penne 4-3
pePrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
16:30 Universidad San Martin Inti Gas Deportes 2-0
Visa/Dölj

Ishockey

usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
21:00 Phoenix Coyotes Los Angeles Kings 0-4
Visa/Dölj

Handboll

grA1, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 AC Paok Thessaloniki A.c. Doukas 31-33
12:00 Diomidis Argous AEK Athens HC 21-27
dkHandbollsligan för Damer, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 FC Midtjylland Team Tvis Holstebro 26-24
chNHL (M), Playout Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Yellow Winterthur HC Gs Stafa 23-30
plSuperliga, Slutspel (D) Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Mks Zaglebie Lubin Vistal Gdynia 25-26
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 HSV Hamburg VFL Gummersbach 37-30
14:15 THW Kiel HSG Wetzlar 33-27
14:15 Tbv Lemgo SC Magdeburg 37-29
14:15 Mt Melsungen Frisch Auf Goppingen 24-32
14:45 Rhein-Neckar Lowen Sg Flensburg-Handewitt 27-34
frD1 (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Hbc Nantes Usam Nimes 27-26
Visa/Dölj

Futsal

cz1. Liga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Era-Pack Chrudim Bohemians 1905 6-1
Visa/Dölj

Vattenpolo

itSerie A1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 RN Savona Cn Posillipo 8-14