Visa/Dölj

Ishockey

usAHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Hartford Wolf Pack Norfolk Admirals 4-1
20:00 San Antonio Rampage Oklahoma City Barons 1-2
usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 New York Rangers Washington Capitals 3-2 Slut e fl
22:00 Arizona Coyotes Nashville Predators 2-1
unknownVM (H), Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
09:15 Vitryssland Kazakstan 3-2
13:15 Finland Schweiz 5-2
unknownVM (H), Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
10:15 Lettland Italien 5-0
14:15 Ryssland Tyskland 2-0
Visa/Dölj

Basket

usWNBA, Försäsong Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Connecticut Sun New York Liberty 96-81
usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Utah Jazz San Antonio Spurs 81-87
22:30 LA Clippers Memphis Grizzlies 101-97 Slut e fl
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 BK Prostejov BK Decin 75-74
czNbl, Relegation/promotion Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Proton Zlin BK Opava 76-79
si1. A SKL, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 U. Olimpija Ljubljana Helios Domzale 74-71
13:30 Zlatorog Lasko Kk Krka 66-69
trTBL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Aliaga Genclik Banvit Bandirma 64-80
13:30 Tofas Bursa Galatasaray SK 73-79
rsSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kk Vrsac Kk Vojvodina 95-100
12:00 Fmp Partizan Beograd 66-82
13:00 Bc Radnicki Kragujevac Kk Mega Vizura 99-92
deBBL, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bayern Munich Artland Dragons 84-92
plTauron Basket Liga, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Asseco Prokom Gdynia Stelmet Zielona Gora 88-67
hrA1 Liga (H), Finalomgång Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kk Zagreb Kk Zadar 89-90
14:00 Kk Jolly Jbs Kk Cedevita Zagreb 62-93
frPro A (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Hyeres Toulon Basket Le Havre 97-84
Visa/Dölj

Fotboll

arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
19:15 Colon de Santa Fe CA Belgrano 2-0
pePrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
20:30 Alianza Lima Juan Aurich 0-3
ruFootball National League, Relegation Group Ligastatistik Visa/Dölj
23:00 FC Luch-Energiya Vladivostok FK Khimki 1-2
09:00 FK Gazovik Orenburg FC Volgar Astrakhan 1-0
10:00 FC Chernomorets Novorossiysk Cka Energia Chab 1-2
10:00 FC Torpedo Vladimir Fakel Worenesch 2-1
10:00 FC Kamaz Naberezhnye Chelny FC Metallurg Krasnoyarsk 2-1
ruFootball National League, Championship Group Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 FC Mordovia Saransk FC Shinnik Yaroslavl 2-0
08:00 FK Nischni Novgorod FC Ural Yekaterinburg 1-1
08:00 FC Sibir Novosibirsk Torpedo Moskva 1-1
11:00 FC Alaniya Vladikavkaz FC Dynamo Bryansk 2-0
ruPremier League, Championship Group Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 CSKA Moskva FC Kuban Krasnodar 0-0
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Persidafon Dafonsoro Persiram Raja Ampat 6-0
04:30 Gresik United Psms Medan 2-2
unknownAFC Cup, Grupp H Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Arema FC Quan Khu 4 6-2
08:45 Kelantan Fa Ayeyawady Un. 1-0
unknownAFC Cup, Grupp G Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Yangon Un. Citizen Aa 1-2
07:30 Home United FC Chonburi FC 1-2
unknownAFC Cup, Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 FK Neftchi Farg'ona Salgaocar SC 3-0
08:00 AL Arouba Al-Wahdat 4-2
unknownAFC Cup, Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
10:45 AL Ahed Ettifaq FC 1-3
12:15 Kuwait SC Vb Sports Club 7-1
geFirst League, Relegation Group B Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 FC Meshakhte Tkibuli Adeli Batumi 2-1
09:00 Chkherimela Kharagauli Sulori Vani 2-0
09:00 Stu Tbilisi Norchi Dinamo Tbilisi 1-4
skSlovakisk Pohar Cup Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 MSK Zilina FK Senica 3-2 Slut e fl
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 FC Hradec Kralove FC Fastav Zlin 1-0
trA2 Ligi, Klasman Grupp 4 Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Boru Elazigspor Mke Ankaragucu 1-1
myMalaysia Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
08:45 Selangor FC Negeri Sembilan 1-3
08:45 Kedah Pbd Kt 1-1
08:45 Johor D. T. FC Selangor Pkns 3-2
08:45 Felda Un. Lionsxii 0-2
uzPfl Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Bukhara FC Bunyodkor 0-4
englandPremier Reserve League Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Blackburn Rovers Swansea City 1-0
amPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Impuls Dilijan Ulisses FC 1-0
dzLigue 1 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 MC Oran ASO Chlef 3-1
10:00 Wa Tlemcen Mouloudia Club d'Alger 2-3
10:00 AS Khroub CA Batna 0-3
10:00 MC EL Eulma USM EL Harrach 1-0
10:00 CR Belouizdad CS Constantine 0-0
10:00 MC Saida ES Setif 0-1
11:00 NA Hussein Dey Union Sportive Médina d'Alger 1-2
uaPersha Liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Dinamo-2 Kiev Pfc Sevastopol 2-3
fiFinsk cup Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Jippo MYPA 0-3
fiKakkonen Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Ktp Japs 0-4
11:30 Lps Laajasalon FC Futura 0-0
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Csu Vointa Sibiu Dinamo Bukarest 0-1
14:30 FC Universitatea Cluj CFR Cluj 0-1 Uppgiven
unknownU21, Allsvenskan Södra Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Mjällby AIF U21 Halmstad BK U21 3-1
11:00 Östers IF U21 Landskrona Bois U21 5-2
11:00 Falkenbergs FF U21 Kalmar FF U21 2-1
unknownU21, Allsvenskan Norra Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 IF Brommapojkarna U21 Syrianska FC U21 2-4
unknownU21, Mellersta Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Qviding Fif Örebro SK U21 0-2
12:00 IFK Göteborg U21 Jönköping Södra IF U21 4-2
si2. SNL Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Sampion Celje NK Interblock Ljubljana 2-2
eeMeistriliiga Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 FC Kuressaare JK Tammeka Tartu 1-1
eeCup Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 FC Levadia Tallinn FC Flora Tallinn 5-4
11:45 Paide Linnameeskond Narva Trans 0-1
deRegionalliga South Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Greuther Furth II Karlsruher SC II 0-2
deOberliga Niedersachsen Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Vsk Osterholz-Scharmbeck Rotenburger SV 2-4
deOberliga Hamburg Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Usc Paloma SV Curslack-Neuengamme 1-0
ilPremier League, Relegation Group Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Beitar Jerusalem FC Hapoel Haifa 0-0
12:00 Ironi Ramat Hasharon Hapoel Be'er Sheva FC 0-0
12:00 Hapoel Acre FC Maccabi Petach Tikva 1-2
12:00 Hapoel Petach Tikva FC Ironi Rishon Lezion 2-0
ilPremier League, Championship Group Ligastatistik Visa/Dölj
13:50 Bnei Sakhnin FC FC Ashdod 1-2
13:50 Hapoel Tel Aviv FC Maccabi Netanya 1-3
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Kresta ST Andra TSV Hartberg 1-4
12:30 FC Lustenau SCR Altach 2-2
12:30 SV Scholz Grödig BW Linz 1-3
12:30 St. Pölten First Vienna FC 0-2
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 FC Kufstein SV Salzburg Amateure 3-2
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 AIK Djurgårdens IF 1-1
seDamallsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kopparbergs/Göteborg FC Jitex BK 3-3
seDivision 1 södra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Norrby IF FC Trollhättan 0-3
zaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Bidvest Wits FC Black Leopards FC 0-0
maBotola Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Mas Maghrib A Fes Codm Meknes 0-0
itSerie B Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 UC Albinoleffe Empoli FC 0-2
englandPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Liverpool FC Chelsea FC 4-1
Visa/Dölj

Handboll

czExtraligan, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Zubri Dukla 37-34
12:00 Karvina Lovosice 28-22
czExtraligan, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Frydek-Mistek Koprivnice 32-34
11:00 Brno Trebon 30-19
chMNLA, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Bsv Bern Muri K. Schaffhausen 14-24
dkHandbollsligan för Damer, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 FC Midtjylland Randers HK 20-26
atWHA (D) Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Goldmanndruck Tulln Wha Hypo No 16-52
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownEuropean Olympic Games Qual., Pool II Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Tyskland Slovakien -
10:30 Finland Italien -
unknownEuropean Olympic Games Qual., Pool I Ligastatistik Visa/Dölj
13:45 Bulgarien Slovenien -
Visa/Dölj

Motorsport

unknownSpeedway, Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Elit Vetlanda Indianerna 49-41
13:00 Vargarna Västervik 43-47
13:00 Valsarna Piraterna 44-46
13:00 Dackarna Bajen Speedway 52-38