Visa/Dölj

Fotboll

boLiga Profesional Boliviano, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Municipal Real Mamore San José Oruro 0-1
20:00 Club Bolívar Oriente Petrolero 1-2
20:00 Club Universitario Club Aurora 2-1
brCopa do Brasil Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Paysandu Coritiba 0-1
20:50 Atletico MG Goias 2-1
mxLiga de Ascenso, Clausura, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Gallos Blancos Queretaro Santos Laguna 3-4
22:00 UANL Tigres Monarcas Morelia 1-0
unknownCopa Libertadores Ligastatistik Visa/Dölj
20:15 Deportivo Quito CF Universidad de Chile 4-1
hnLiga Nacional, Clausura Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
21:30 Real CD España CD Olimpia 0-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Persidafon Dafonsoro Gresik United 3-0
04:30 Persiba Balikpapan Psms Medan 3-1
inI-League Ligastatistik Visa/Dölj
05:15 Lajong SC Salgaocar SC 0-0
vnV-League Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Quan Khu 4 Hai Phong 2-2
06:00 Song Lam Nghe An Cs. Dong Thap 0-0
krK-League Challenge Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Ansan Hallelujah FC Yongin City FC 0-1
06:00 Busan Transportation Corporation FC Anyang 2-2
06:00 Gimhae City Mokpo City FC 2-3
06:00 Ulsan Hyundai Mipo FC Changwon City FC 2-1
06:00 Daejeon Korail Suwon City FC 1-0
dkDanmarksserien, Pulje 1 Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Gvi B. 1973 Herlev 2-1
hkFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Citizen Aa Hong Kong Sapling -
uzPfl Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FK Neftchi Farg'ona Pfk Mash AL Mubarek 3-0
thPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Army United FC Chonburi FC 1-0
unknownU17-EM, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Polen Belgien 1-0
14:15 Slovenien Holland 1-3
unknownU17-EM, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Georgien Tyskland 0-1
14:30 Frankrike Island 2-2
myMalaysia Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
08:15 Sabah Felda Un. 1-0
08:45 Kelantan Fa Lionsxii 3-0
08:45 Terengganu Perak Fa 2-2
trA2 Ligi, Klasman Grupp 2 Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Tki Tavsanli Linyitspor Sakaryaspor 2-3
trA2 Ligi, Klasman Grupp 4 Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Kayseri Erciyesspor Gaziantepspor SK 2-0
08:30 Kayserispor Mersin Idman Yurdu 2-1
geFirst League, Relegation Group B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Imereti Khoni Stu Tbilisi 3-1
09:00 FC Meshakhte Tkibuli Norchi Dinamo Tbilisi 1-2
09:00 Sulori Vani FC Lokomotivi Tbilisi -
09:00 Adeli Batumi Chkherimela Kharagauli 1-2
ilNational League Playoffs 1-6 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Hapoel Bnei Lod Maccabi Herzliya FC 1-5
09:00 Hapoel Ramat Gan Maccabi Ahi Nazareth 3-0
09:00 Hapoel Jerusalem Hapoel Raanana 0-1
unknownU21, Allsvenskan Norra Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Djurgardens IF FF Gefle IF FF 1-0
unknownU21, Allsvenskan Södra Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Landskrona Bois Halmstads BK 2-3
fo1. deild Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 AB Argir Tofta Itrottarfelag B68 II 4-0
foPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 NSI Runavik Víkingur Gøta 0-2
13:00 HB Torshavn B36 Torshavn 2-1
atRegionliga Mitt Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 SAK Klagenfurt Sturm Graz A 2-2
13:00 Austria Klagenfurt KSV 1919 1-1
13:00 Grazer AK Villacher SV 3-0
13:00 SK Vorwärts Steyr SV Tondach Gleinstätten 4-2
13:00 FC Pasching Union St Florian 0-1
13:00 DSV Leoben SV Allerheiligen 1-1
13:00 FC Gratkorn Eintracht Wels 2-0
13:00 Union Vöcklamarkt Lask Linz Amateure 3-0
atRegionliga Öst Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FAC Team für Wien SC Ritzing 0-0
13:00 SC Neusiedl SV Schwechat 3-3
13:30 SV Horn SC Parndorf 2-1
13:30 SK Rapid Wien II SV Mattersburg II 4-0
13:30 SV Stegersbach SC Columbia Floridsdorf 5-2
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SV Salzburg Amateure SV Seekirchen 4-0
kwKuwait League Ligastatistik Visa/Dölj
10:40 AL Shabab Kuwait Kazma SC 2-2
13:10 Kuwait SC AL Jahra 3-2
bhPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:45 Al Najma Manama Al Hidd 3-1
12:45 Bahrain SC Al-Riffa SC 2-4
plI liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Pks Olimpia Elblag Ks Gornik Polkowice 3-4
12:00 Ks Warta Poznan Mks Dolcan Zabki 3-0
13:00 Gks Piast Gliwice Flota Swinoujscie 3-2
13:00 Ks Polonia Bytom Sa Gornik Leczna 1-1
hr2. Hnl Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 NK Hrvatski Dragovoljac NK Radnik Sesvete 1-1
hr1. Hnl Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 NK Lokomotiva Zagreb NK Lucko 2-2
omOmani League Ligastatistik Visa/Dölj
11:15 AL Arouba Al-Suwaiq 1-1
11:15 AL Ahli Sedab AL Shabab 3-4
skSuperliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FK Senica MFK Ruzomberok 2-0
11:30 MSK Zilina FC Vion Zlaté Moravce 1-0
huNb II Keleti Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Debreceni Vsc II Budapest Honved FC II 3-1
huNB I Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Pecsi MFC Diosgyori Vtk 1-2
fiKakkonen, Etela Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Aifk Turku FC Espoo 2-1
fiKakkonen Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Santa Claus PS Kemi Kings 2-1
czFnl Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FC Vysocina Jihlava FK Banik Most 3-0
cz1. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 FC Slovan Liberec 1 FC Slovacko 0-0
mtFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 ST Andrews FC Saint Patrick FC 0-1
14:00 Birzebbuga St. Peters F.c. Rabat Ajax 0-2
mtPremier Division, Nedflyttning Grupp Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Mosta FC Marsaxlokk FC 5-0
14:00 Mqabba FC Qormi FC 0-1
noNorska Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Rosenborg BK Stabaek 3-1
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 BW Linz FC Lustenau 1-1
12:30 First Vienna FC SV Scholz Grödig 0-0
12:30 SCR Altach St. Pölten 1-0
12:30 TSV Hartberg LASK Linz 1-2
14:30 Austria Lustenau Kresta ST Andra 2-2
dkDivision 2 Öst Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Hvidovre IF Nordvest FC 0-2
deBremenligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Brinkumer SV Ts Woltmershausen 2-5
deRegionalligan Nord Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SV Meppen Energie Cottbus II 0-1
13:00 SV Wilhelmshaven Hertha Bsc Berlin II 2-1
deRegionalligan Väst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 TuS Koblenz FSV Mainz 05 II 1-1
13:00 Bayer Leverkusen II Eintracht Trier 0-2
deRegionalliga South Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Stuttgarter Kickers FC Memmingen 1-0
13:00 Eintracht Frankfurt U23 FSV Frankfurt II 3-2
13:00 KSV Hessen Kassel Karlsruher SC II 1-2
13:00 SC Pfullendorf Bayern München Amatör 1-1
deOberliga Hamburg Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Oststeinbeker SV FC Altona 93 0-3
13:00 Eintracht Norderstedt SV Halstenbek-Rellingen 2-2
13:30 SC Victoria Hamburg Niendorfer TSV 4-2
13:30 Germania Schnelsen TSV Buchholz 08 1-0
deOberliga NOFV Norra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Türkiyemspor Berlin Germania Schoneiche -
13:00 1. FC Neubrandenburg 04 Malchower SV 1-1
deOberliga NOFV Södra Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Vfb Auerbach FSV Wacker 03 Gotha 5-2
deHessenligan Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Ksv Baunatal Osc Vellmar 1-3
deOberliga Southwest Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 FK Pirmasens Tus Mechtersheim 2-0
deNrw-Liga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Vfb Speldorf Vfb Homberg 1-3
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kalmar FF GAIS 2-2
seDivision 1 norra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Eskilstuna City FK Västerås SK Fotboll 1-3
seDivision 2, Västra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Gunnilse IS Assyriska BK 2-1
13:00 Västra Frölunda IF IFK Uddevalla 3-2
13:00 Ytterby IS Fässbergs IF 1-2
seDivision 2, Östra Götaland Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 IK Tord IF Hagapojkarna 2-1
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 FC Brasov Csu Vointa Sibiu 3-0
frLigue 2 Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Boulogne Sur Mer Stade Lavallois Mfc 3-0
14:00 LB Chateauroux Tours FC 1-3
14:00 Clermont Foot Sedan Ardennes 1-1
14:00 Istres FC SCO Angers 0-1
14:00 Le Havre AC Amiens SC 2-0
14:00 Le Mans SC Bastia 3-0
14:00 FC Metz EA Guingamp 2-5
14:00 FC Nantes AC Arles Avignon 3-0
14:20 Troyes AC RC Lens 2-0
fr3. Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Etoile Frejus Saint-Raphael Vannes OC 3-2
14:00 Cherbourg AS Gazelec Ajaccio 4-5
14:00 Olympique Nimes Luzenac Ap 3-2
14:00 FC Martigues Colmar 2-1
14:00 Chamois Niort FC US Orleans 45 0-1
14:00 FC Rouen Poire Sur Vie 2-0
14:00 Red Star FC 93 US Creteil 2-1
14:00 Rcf Besancon Bayonne 3-2
englandPremier Reserve League Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Manchester United Res Sunderland AFC 0-0
zaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Black Leopards FC Moroka Swallows FC 2-5
iePremier Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:05 Derry City FC St. Patricks Athletic FC 0-2
14:45 Bray Wanderers AFC Bohemian FC 2-1
14:45 Cork City Dundalk FC -
14:45 Drogheda United FC Sligo Rovers FC 1-3
14:45 Cork City FC Dundalk FC 3-2
15:00 Shamrock Rovers FC University College Dublin 2-2
15:00 Shelbourne United FC Monaghan United 2-1
ieFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Limerick FC Mervue United 2-0
14:45 Salthill Devon FC Waterford United FC 0-2
arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 CA Banfield San Martin de San Juan 1-2
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
17:10 Atletico Tucuman CA Aldosivi 2-2
englandChampionship slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Blackpool FC Birmingham City 1-0
unknownPremiership, Prom./releg. Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Newry Town Lisburn Distillery FC 2-3
esSegunda Division Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 CD Alcoyano Cordoba CF 3-3
maBotola Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 AS Far Mas Maghrib A Fes 2-1
Visa/Dölj

Basket

usNBA, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 NY Knicks Miami Heat 70-87
21:30 Dallas Mavericks Oklahoma City Thunder 79-95
hrA1 Liga (H), Finalomgång Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kk Slavonski Brod Kk Jolly Jbs 91-75
13:00 Kk Cibona Kk Zadar 88-79
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 BK Decin BK Prostejov 78-74
frPro A (H) Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Dijon Bourgogne Cholet Basket 67-74
englandBBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Glasgow Rocks Leicester Riders 77-76
14:30 Newcastle Eagles Cheshire Phoenix 89-99
Visa/Dölj

Ishockey

usAHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Toronto Marlies Abbotsford Heat 5-1
20:00 Oklahoma City Barons San Antonio Rampage 4-6
usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 New Jersey Devils Philadelphia Flyers 4-3 Slut e fl
22:00 Los Angeles Kings St. Louis Blues 4-2
unknownVM (H), Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
05:15 USA Frankrike 7-2
09:15 Kanada Slovakien 3-2
13:15 Vitryssland Finland 0-1
unknownVM (H), Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
06:15 Tyskland Italien 3-0
10:15 Tjeckien Danmark 2-0
14:15 Sverige Norge 3-1
Visa/Dölj

Rugby

unknownSuper Rubgy Ligastatistik Visa/Dölj
03:35 Hurricanes Blues 35-19
05:40 Rebels Bulls 35-41
unknownFrankrike - Topp 14 Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Montpellier Herault RC Biarritz Olympique 21-16
unknownNRL Ligastatistik Visa/Dölj
05:35 Parramatta Eels Canterbury Bulldogs 12-46
05:35 North Queensland Cowboys ST George Illawarra Dragons 30-6
unknownSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 ST Helens Wakefield Trinity Wildcats 38-12
15:00 Wigan Warriors Hull Kingston Rovers 36-22
Visa/Dölj

Tennis

unknownATP - Munich, Germany Ligastatistik Visa/Dölj
05:20 Cilic, Marin666
Youzhny, Mikhail 373
08:20 Haas, Tommy67
Baghdatis, Marcos 16
10:10 Matosevic, Marinko06
Kohlschreiber, Philipp 67
12:05 Tomic, Bernard42
Lopez, Feliciano 66
unknownATP - Belgrade, Serbia Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Andujar, Pablo66
Rosol, Lukas 43
09:45 Nieminen, Jarkko625
Paire, Benoit 067
12:00 Muller, Gilles43
Seppi, Andreas 66
14:00 Souza, Joao Olavo32
Nalbandian, David 66
unknownATP - Belgrade, Serbia, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Kerr J / Sela D33
Lipsky S / Ram R 66
10:00 Erlich J / Ram A6210
Dodig I / Veic A 367
unknownATP - Estoril, Portugal Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Sousa, Joao23
Ramos, Albert 66
08:50 Munoz-De La Nava, Daniel62
Gasquet, Richard 76
10:25 Wawrinka, Stanislas66
Haase, Robin 14
11:15 Del Potro, Juan Martin66
Montanes, Albert 22
unknownATP - Munich, Germany, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Cermak F / Polasek F1710
Cabal J S / Farah R 668
unknownATP - Estoril, Portugal, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 Brunstrom J / Marx P44
Elgin M / Istomin D 66
12:55 Qureshi A U H / Rojer J J66
Gasquet R / Roger-Vasselin E 31
Visa/Dölj

Aussie rules

auAfl Ligastatistik Visa/Dölj
05:50 Western Bulldogs Collingwood Magpies 77-98
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownEuropean Olympic Games Qual. Women, Pool II Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Serbien Polen -
12:00 Holland Ryssland -
unknownEuropean Olympic Games Qual. Women, Pool I Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tyskland Bulgarien -
Visa/Dölj

Handboll

atHLA (H), Nedflyttning, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Sg Westwien HSG Barnbach/koflach 36-26
atHLA, Finalserie Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Moser Medical Uhk Krems Hit Innsbruck 25-23
czExtraligan, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Trebon Plzen 20-24
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Tusem Essen 1. VFL Potsdam 36-31
13:45 Asv Hamm-Westfalen TSV Gwd Minden 34-34
13:45 TSV Bayer Dormagen TV Korschenbroich 37-33
14:00 TV Bittenfeld HSG Nordhorn-Lingen 31-30
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Rhein-Neckar Lowen VFL Gummersbach 32-33
frD1 (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Saint Raphael US Ivry Handball 27-26
14:00 Montpellier Handball Dunkerque HB 36-28
14:30 Paris Handball Istres Ouest Provence 37-28
14:30 Toulouse Handball Usam Nimes 32-29
14:45 Tremblay En France US Creteil 28-23
esAsobal Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 FC Barcelona Fraikin BM Granollers 33-23
Visa/Dölj

Vattenpolo

itSerie A1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Cn Posillipo Pro Recco 5-9