Visa/Dölj

Baseboll

usMLB Ligastatistik Visa/Dölj
19:05 Pittsburgh Pirates Colorado Rockies 5-4
19:05 Cleveland Indians Kansas City Royals 4-3
19:05 Detroit Tigers Seattle Mariners 4-7
19:05 Baltimore Orioles Toronto Blue Jays 2-1
19:10 Tampa Bay Rays Los Angeles Angels Of Anaheim 5-0
19:10 New York Mets Miami Marlins 2-1
19:10 Cincinnati Reds San Francisco Giants 9-2
20:05 Texas Rangers New York Yankees 2-0
20:05 Chicago Cubs St. Louis Cardinals 2-2 Slut e fl
20:10 Minnesota Twins Boston Red Sox 2-11
20:10 Milwaukee Brewers Houston Astros 9-6
21:40 Arizona Diamondbacks Philadelphia Phillies 5-8
22:05 Oakland Athletics Chicago White Sox 2-0
22:05 San Diego Padres Washington Nationals 1-3
22:10 Los Angeles Dodgers Atlanta Braves 3-4
12:35 Pittsburgh Pirates Colorado Rockies 1-2
13:10 Milwaukee Brewers Houston Astros 5-7
14:20 Chicago Cubs St. Louis Cardinals 1-5
15:35 Pittsburgh Pirates Colorado Rockies 5-1
15:35 Oakland Athletics Chicago White Sox 2-2 Slut e fl
15:40 Arizona Diamondbacks Philadelphia Phillies 2-7
jpProfessional Baseball, Central League Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Yomiuri Giants Yokohama Dena Baystars -
05:00 Tokyo Yakult Swallows Chunichi Dragons 1-1
05:00 Hanshin Tigers Hiroshima Toyo Carp 5-0
jpProfessional Baseball, Pacific League Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Hokkaido Nippon-Ham Fighters Chiba Lotte Marines 5-1
05:00 Tohoku Rakuten Golden Eagles Orix Buffaloes 7-4
05:00 Fukuoka Softbank Hawks Saitama Seibu Lions 1-3
mxMexikanska ligan Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Pericos De Puebla Rieleros De Aguascalientes 16-11
20:00 Petroleros De Minatitlan Olmecas De Tabasco 5-7
20:00 Sultanes De Monterrey Vaqueros De La Laguna 2-3
20:00 Guerreros De Oaxaca Rojos Del Aguila De Veracruz 5-5
20:30 Saraperos De Saltillo Diablos Rojos Del Mexico 7-7
21:00 Piratas De Campeche Leones De Yucatan 3-6
21:00 Broncos De Reynosa Acereros De Monclova 1-2
21:00 Delfines De Ciudad Del Carmen Tigres De Quintana Roo 6-4
itItalienska Basebolligan Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 T&a San Marino Cariparma Parma 17-4
Visa/Dölj

Basket

usNBA Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Atlanta Hawks LA Clippers 109-102
20:00 Boston Celtics Miami Heat 78-66
20:00 Oklahoma City Thunder Sacramento Kings 118-110
22:30 Utah Jazz Phoenix Suns 100-88
22:30 Golden State Warriors New Orleans Pelicans 81-83
hrA1 Liga, Playoffs (D) Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Novi Zagreb Jolly Jbs Sibenik 50-69
hrA1 Liga (H), Finalomgång Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kk Jolly Jbs Kk Split Co 77-83
14:00 Kk Zabok Kk Cibona 52-112
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 Bc Kolin BK Jip Pardubice 69-81
czNbl, Playout Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Lokomotiva Plzen BK Opava 47-64
fiKorisliigan (H), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Kataja Joensuu Topo Helsinki 57-96
11:30 Bisons Loimaa Pyrinto Tampere 89-86
deBeko BBL Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Phantoms Braunschweig Telekom Baskets Bonn 83-74
itItalienska Serie A Ligastatistik Visa/Dölj
12:15 Vanoli Cremona Sidigas Avellino 83-55
12:15 Benetton Treviso Cimberio Varese 55-71
12:15 Casale Monferrato Saie3 Bologna 77-80 Slut e fl
12:15 Navigo It Teramo Sutor Montegranaro 99-93
12:15 Banco Di Sardegna Sassari Angelico Biella 104-97
12:15 Juvecaserta Umana Reyer Venezia 83-80
14:30 Acea Roma Ea7-Emporio Armani Milano 78-91
itA1 Women Relegation Round Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 C.u.s. Cagliari Basket Alcamo 70-71
plPlk, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Anwil Wloclawek Pge Turow Zgorzelec 63-85
12:30 Trefl Sopot Asco Slask Wroclaw 86-77
esSpagnola ACB Ligastatistik Visa/Dölj
12:45 Cajasol Valencia Basket 65-58
13:00 Herbalife Gran Canaria Blancos De Rueda Valladolid 64-59
13:30 Estudiantes Rio Natura Monbus 79-62
14:15 Bilbao Basket Cai Zaragoza 68-57
si1. A SKL, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kk Maribor Hopsi Polzela 89-85
13:00 Kk Rogaska Geoplin Slovan 79-89
13:00 Tcg Mercator Skofja Loka Kk Parklji 97-78
si1. A SKL, Finalrunda Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kk Krka Helios Domzale 77-76
13:30 Sentjur U. Olimpija Ljubljana 65-80
lvLBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 BK Ventspils Liepajas Lauvas 77-69
rsSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kk Mega Vizura Radnicki Beograd 86-70
eeKML, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Tyco Rapla Tu/rock 72-81
atAWBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:20 Flying Foxes Svs Post BK Duchess 76-54
Visa/Dölj

Ishockey

usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 New Jersey Devils Florida Panthers 3-2 Slut e fl
usAhl Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Chicago Wolves San Antonio Rampage 3-2
20:00 Oklahoma City Barons Iowa Wild 5-2
ruKHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 HK Avangard Omsk HC Dynamo Moscow 0-1
Visa/Dölj

Fotboll

unknownWomen's Euro, Qualification Group 3 Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Nordirland Ungern 0-1
unknownUEFA Champions League Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Real Madrid C.F. Bayern München 3-4 Slut e str
unknownAFC Cup, Grupp F Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Tampines Rovers FC Kitchee SC 0-0
08:45 Terengganu Song Lam Nghe An 6-2
unknownAFC Cup, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Al-Suwaiq Al-Qadisiya 1-5
12:00 Al-Ittihad Syr Al-Faisaly Club 1-4
unknownAFC Cup, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 AL Orouba East Bengal FC 4-1
11:45 Kazma SC Arbil SC 1-2
unknownAFC Cup, Grupp E Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 AL Zawraa AL Shorta 2-1
10:00 Safa SC AL Telal 1-0
unknownU21 Friendly Games Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Slovakien Czech Republic 1-2
14:00 Skottland Italien 1-4
unknownU19 Vänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Ukraina Norge 1-1
englandPremier Reserve League Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Fulham FC Aston Villa -
itSerie A Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 Novara Calcio SS Lazio 2-1
09:00 Udinese Calcio Inter Milan 1-3
09:00 AC Siena Bologna FC 1-1
09:00 US Lecce SSC Napoli 0-2
09:00 US Palermo Parma FC 1-2
09:00 AS Roma ACF Fiorentina 1-2
12:00 AC Milan Genoa CFC 1-0
12:00 AC Cesena Juventus FC 0-1
itLega Pro Första Divisionen, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 AC Pavia Como Calcio 2-1
09:00 AC Lumezzane AS Avellino 2-1
09:00 Carpi FC Benevento Calcio 1-1
09:00 Sorrento Calcio US Foggia 2-0
09:00 Esperia Viareggio SC Pisa 2-0
09:00 Spal FC Pro Vercelli 1-1
09:00 Ternana Calcio AC Reggiana 2-0
09:00 Taranto Sport Tritium 2-0
09:00 AC Monza Brianz Foligno Calcio 2-1
itLega Pro Första Divisionen, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 AC Feralpi Salo Fidelis Andria 0-0
09:00 FC Sudtirol Carrarese Calcio 1-1
09:00 Pergocrema US Cremonese 1-3
09:00 Bassano Virtus Frosinone Calcio 2-1
09:00 Triestina Calcio Piacenza Calcio 1-3
09:00 US Siracusa AC Prato 3-0
09:00 Barletta Calcio Spezia Calcio 0-1
09:00 Latina Calcio Trapani Calcio 3-0
09:00 Portosummaga Virtus Lanciano 2-3
itLega Pro Andra Divisionen, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 US Poggibonsi US Borgo A Buggiano 1920 1-1
09:00 Rimini Calcio Cuneo 1-0
09:00 AC Renate AC Giacomense 3-1
09:00 Bellaria Calcio Lecco 1-1
09:00 AC Mantova Montichiari 2-2
09:00 San Marino Calcio Pro Patria 0-1
09:00 AS Treviso AC Sambonifacese 6-0
09:00 Savona FBC Santarcangelo Calcio 2-0
09:00 Casale Calcio Virtus Entella 0-1
09:00 Alessandria Calcio Valenzana 1-0
itLega Pro Andra Divisionen, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 US Catanzaro US Arzanese 3-1
09:00 SS Milazzo Celano FC 2-1
09:00 Asc Ebolitana 1925 SS Calcio Chieti 1-1
09:00 Giulianova Fondi Calcio 1-1
09:00 Aquila US Gavorrano 1-4
09:00 FC Aprilia AC Isola Liri 2-1
09:00 AS Aversa Normanna Paganese Calcio 1-0
09:00 Fano Calcio Perugia Calcio 1-3
09:00 Campobasso Vibonese Calcio 0-0
09:00 AS Melfi Vigor Lamezia 1-0
esSegunda B, Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 CD Lugo CF Getafe B 3-2
deRegionalligan Nord Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 VFC Plauen Hertha Bsc Berlin II 4-4
deRegionalliga South Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Eintracht Frankfurt U23 SC Freiburg II 3-1
deOberliga NOFV Södra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Vfb Auerbach Vfb Fortuna Chemnitz 2-1
13:00 Chemnitzer FC II 1. FC Lokomotive Leipzig 2-1
deNrw-Liga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 FC Viktoria Cologne KFC Uerdingen 05 2-4
13:30 SF Siegen SV Westfalia Rhynern 1-0
deBundesliga (Damer) Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bayern München FFC Frankfurt 1-2
deA-Juniorer-Bundesliga Syd/Sydväst Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 1. FC Kaiserslautern SC Freiburg 0-4
deOberliga Niedersachsen Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Rotenburger SV BV Cloppenburg 0-9
12:30 Vsk Osterholz-Scharmbeck Tus Heeslingen 0-1
12:30 SC Langenhagen Vfv Hildesheim 0-3
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 CA Chacarita Juniors Boca Unidos 0-4
atRegionliga Mitt Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Lask Linz Amateure Liebherr Gak 1-7
13:00 Austria Klagenfurt Eintracht Wels 2-3
13:00 FC Pasching Villacher SV 1-0
13:00 SK Vorwärts Steyr KSV 1919 0-3
byVitryska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Naftan Novopolotsk FC Gomel 3-1 Slut e str
11:30 FC Neman Grodno FC Minsk 0-2
baBosniska cupen Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 FK Zeljeznicar NK Siroki Brijeg 1-0
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Opava 1 FC Slovacko 0-4
05:00 FC Banik Ostrava FC Fastav Zlin 2-2
dkDivision 2 Väst Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 IK Skovbakken Kjellerup IF 0-3
dkDbu Pokalen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 SønderjyskE FC Köpenhamn 4-3
ecSerie A, första rundan Ligastatistik Visa/Dölj
17:00 CD Olmedo Deportivo Quito 4-4
eeCup Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Paide Linnameeskond Parnu Linnameeskond 4-0
11:00 Tallinna FC Flora II FC Levadia Tallinn 0-2
fiFinsk cup Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 IF Gnistan IFK Mariehamn 1-4
11:00 FC Ktp Inter Turku 2-1 Slut e fl
11:30 Kuopio PS TPS 8-7 Slut e str
11:30 Atlantis FC FC Honka 0-3
grFotbollsligan, Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Panachaiki 2005 Anagennisi Epanomis 3-0
08:30 Kalloni AEL FC Pierikos Katerini 3-1
09:00 Vizas Megaron Panthrakikos FC Komotini 0-1
10:00 FC Fokikos Agrotikos Asteras FC 0-1
10:00 Iraklis Psachnon FC Thrasivoulos Fylis 3-1
10:00 Diagoras Larissa 0-3 Inställd
10:00 Panserraikos FC Kallithea FC Athén 1-1
10:00 Gas Veria FC Platanias FC 5-0
10:00 Anagennisi Giannitson Ethnikos Asteras FC 3-0
huNb II Nyugati Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Ferencvaros Tc II Bajai Lse 0-2
lt1 Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FK Lifosa Kedainiai National Football Academy 0-0
ltLFF Cup Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 FK Ekranas Reo Vilnius 2-0
13:00 FK Suduva Marijampole VMFD Zalgiris 2-1
mkMakedoniska cupen Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Horizont Turnovo FK Rabotnicki Skopje 1-3
10:00 FK Renova Vardar Skopje 0-0
mxLiga de Ascenso, Clausura, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
17:00 Lobos B.u.a.p. Necaxa 3-0
meCup Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FK Celik Niksic FK Jedinstvo Bijelo Polje 3-0
10:00 OFK Petrovac FK Rudar 1-1
roLiga 2, Seria 1 Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Botosani FC Gloria Buzau 1-0
10:00 Fcm Dunarea Galati FC Farul Constanta 3-0
10:00 AFC Sageata Navodari Dinamo II Bucharest 2-0
10:00 Dunarea Giurgiu FC Snagov 3-0
10:00 CS Otopeni FC Callatis Mangalia 0-1
10:00 FC Viitorul Constanta CS Municipal Studentesc Iasi 1-1
10:00 Fcm Bacau CF Braila 2-3
11:00 Victoria Branesti FC Delta Tulcea 0-3
roLiga 2, Seria 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Arges Pitesti Csm Ramnicu-Valcea 2-2
10:00 CS Muresul Deva FC Bihor Oradea 1-4
10:00 Chindia Targoviste Acs FC Olt Slatina 0-0
10:00 CS Luceafarul Oradea SC FC Olt Sa 3-1
10:00 FC Uta Arad Fcm Apulum Sa Alba Iulia 1-0
10:00 Gaz Metan Cfr Craiova Gloria Bistrita 3-1
11:00 Juventus Colentina Bucuresti FC Ariesul Turda 3-0
ruFootball National League, Championship Group Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Mordovia Saransk FC Sibir Novosibirsk 0-2
10:00 FC Alaniya Vladikavkaz FK Nischni Novgorod 1-0
10:30 FC Shinnik Yaroslavl FC Ural Yekaterinburg 2-1
11:30 FC Dynamo Bryansk Torpedo Moskva 1-1
rsSuperliga Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 FK Hajduk Kula FK Spartak Subotica 3-1
10:30 FK Vojvodina FK Javor Matis 1-1
10:30 FK Rad Belgrad FK Smederevo 2-0
10:30 FK Jagodina FK Borac Cacak 0-0
10:30 OFK Belgrad FK Red Star Belgrade 1-1
10:30 FK Sloboda Point FK Radnicki 1923 2-2
10:30 Bask Belgrade FK Metalac Gm -
10:30 FK Novi Pazar FK Metalac Gm 1-1
12:30 Partizan Belgrad Bsk Borca 2-0
rsPrva Liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 FK Srem FK Bezanija 0-4
10:30 FK Radnicki Sombor FK Kolubara Lazarevac 1-0
10:30 FK Cukaricki Stankom Sindjelic Nis 0-0
10:30 FK Proleter Novi Sad FK Teleoptik 0-0
10:30 FK Indija FK Mladost Lucani 0-2
10:30 FK Mladi Radnik FC Donji Srem Pecinci 0-1
10:30 FK Radnicki Nis FK Novi Sad 1-0
10:30 FK Banat Zrenjanin FK Mladenovac 3-3
13:00 FK Napredak FK Sloga Kraljevo 2-0
siPrvaLiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 NK Olimpija NK Triglav 0-0
krK-League Classic Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Ulsan Hyundai FC FC Seoul 2-2
krK-League Challenge Ligastatistik Visa/Dölj
02:00 Yongin City FC Daejeon Hydro & Nuclear Power 3-0
02:00 Suwon City FC Busan Transportation Corporation 3-1
02:00 Chungju Hummel FC Incheon Korail 1-0
06:00 FC Anyang Gangneung City 3-0
06:00 Mokpo City FC Ansan Hallelujah FC 2-0
06:00 Changwon City Gimhae City 0-1
06:00 Cheonan City FC Ulsan Mipo Dockyard 0-1
seDivision 1 norra Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Akropolis IF Dalkurd FF 2-4
seDamallsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kopparbergs/Göteborg FC Vittsjo Gik 1-2
trTurkiska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bursaspor Eskisehirspor 3-0
unknownDivision A Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Milsami-2 Ursidos FC Sfintul Gheorghe 2 4-0
09:00 Saxan Cadir-Lunga Dacia-2 Buiucani 1-3
09:00 FC Dinamo Auto CF Locomotiv 6-0
09:00 FC Dinamo CS Mipan 3-2
09:00 FC Sheriff Tiraspol 2 FC Zimbru Chisinau 2 0-1
09:00 CF Intersport Aroma FC Speranta 0-2
09:00 Olimpia-2 Tiligul CF Gagauziya 2-1
09:00 Real Succes Csca-Rapid-2 0-1
inI-League Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Viva Kerala FC Indian Arrows 0-3
geFirst League, Relegation Group B Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Meshakhte Tkibuli Imereti Khoni 2-1
azAzerbajdzjan Cup Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 FK Karabakh FK Baku 4-5
08:20 Neftchi Baku PFC FC Inter Baku 1-0
azI Divizion Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 FK Göyazan Qazax Mil-Mugan FK 0-2
07:00 FK Shamkir Bakili Baku 2-3
alKategoria Superiore Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Dajti Kamza KS Pogradeci 2-1
10:00 KF Laci KS Teuta Durres 1-0
10:00 Shkumbini Peqin KS Kastrioti Kruje 0-1
10:00 Dinamo Tirana KF Tirana 3-2
10:00 FK Tomori Flamurtari Vlore 3-2
10:00 Skenderbeu Korce KS Vllaznia 2-1
10:00 Apolonia Fier Bylis Ballsh 2-1
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Arema FC Persib Bandung 2-1
Visa/Dölj

Volleyboll

plLiga Siatkowki, Placement Matches 5-6 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Delecta Bydgoszcz Wkret-Met Azs Czestochowa 3-0
plLiga Siatkowki, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Zaksa Kedzierzyn-Kozle Jastrzebski Wegiel -
grA1, Relegation Round Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Ea Patron Panathinaikos -
grA1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Foinikas Syroy Iraklis Thessaloniki -
atWvl Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Vc Tirol Sg Svs Sokol -
tr1. Lig (D), Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Arkas Izmir Fenerbahce Grundig Istanbul -
Visa/Dölj

Handboll

atWHA (D) Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 HC Bw Feldkirch Hypo No 16-43
hrDukat 1. HRL (D) Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Umag Zrk Tvin Trgocentar Rijeka 33-18
hrDukat Premiär liga, Nedflyttningsrunda Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Rk Kastela Gorica 40-31
13:15 Dubrava Varteks Di Caprio 37-33
hrDukat Premiär liga för Herrar, Finalrunda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Croatia Osiguranje Porec 32-18
13:00 Nasice Nexe Siscia Sisak 31-25
dkHandbollsligan för Damer, Nedflyttning/Uppflyttnin Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SK Aarhus Kif Vejen 29-24
dkHandbollsligan, Nedflyttningsrunda, Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Mors-Thy Handbold Tms Ringsted 36-22
13:30 Skanderborg Handball Gog Handbold 27-29
dkHandbollsligan, Nedflyttningsrunda, Grupp 2 Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Sonderjyske Skive Fh 25-27
13:00 Nordsjaelland Handball Odder Handbold 20-27
dkDamehandboldligaen Qualification Round, Group 2 Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Randers HK Team Esbjerg 28-20
frD1 (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Oc Cesson Dunkerque HB 27-29
deWomen Bundesliga Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 HC Leipzig Fhc Frankfurt/oder 24-25
13:00 VFL Oldenburg TSV Bayer 04 Leverkusen 28-28
13:30 Thuringer HC Blomberg-Lippe 27-25
13:30 Buxtehuder SV Tpsg Fa Goppingen 35-20
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 VFL Bad Schwartau SC Dhfk Leipzig 29-29
noPostenligaen Women Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Byaasen Il Larvik HK 26-27
noPostenligaen, Pulje 1 Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Oif Arendal Fyllingen Haandball 28-30
12:30 Notteroy Haslum HK 27-35
noPostenligaen, Pulje 2 Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Bsk/nif Elverum Handball 30-36
13:00 Il Runar Drammen HK 33-32
esAsobal Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Pilotes Posada Reale Ademar Leon 21-30
14:30 Fraikin BM Granollers BM Ciudad Real 18-26
14:45 BM Aragon Quabit BM Guadalajara 34-27
seElitserien (D), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Skuru IK Lugi HF 21-22
13:00 Team Eslövs IK IK Sävehof 27-36
seKvalserien till Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 HK Aranäs Hammarby IF HF 28-23
13:30 OV Helsingborg H 43 Lund 26-32
siMIK 1. liga, Grundserie Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Rk Trimo Trebnje Rk Celje Pivovarna Lasko 27-34
Visa/Dölj

Aussie rules

auAfl Ligastatistik Visa/Dölj
00:40 Collingwood Magpies Essendon Bombers 80-79
Visa/Dölj

Snooker

unknownWorld Championship 2012 Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Williams, Mark Chuang, Liu 10-6
14:00 Carter, Alistair Davis, Mark 10-2
Visa/Dölj

Vattenpolo

itSerie A1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 AS Acquachiara Cn Posillipo 6-7
13:00 RN Savona RN Camogli 11-7