Visa/Dölj

Basket

usNBA Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Toronto Raptors Atlanta Hawks 87-109
19:00 Charlotte Bobcats New Orleans Pelicans 67-75
19:00 Orlando Magic Philadelphia 76ers 113-100
19:00 Indiana Pacers Minnesota Timberwolves 111-88
19:30 Brooklyn Nets Miami Heat 98-101
20:00 Chicago Bulls Washington Wizards 84-87
20:00 Houston Rockets Denver Nuggets 102-105
21:00 Utah Jazz Dallas Mavericks 123-121 Slut e fl
22:00 Phoenix Suns Portland Trail Blazers 125-107
22:30 LA Clippers Oklahoma City Thunder 92-77
22:30 Golden State Warriors San Antonio Spurs 99-120
hrA1 Liga (H), Finalomgång Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Kk Zagreb Kk Zabok 96-58
13:00 Kk Zadar Kk Split Co 78-69
13:00 Kk Cedevita Zagreb Kk Slavonski Brod 90-63
14:00 Kk Jolly Jbs Kk Cibona 74-111
czNBL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 BK Nova Hut Ostrava BK Prostejov 61-90
12:00 Usk Praha BK Decin 59-70
seSvenska Basketligan, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:06 Norrköping Dolphins Södertälje Kings 87-62
ruPbl Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Spartak Primorie Vladivostok CSKA Moskva 66-90
11:00 Bc Krasnye Krylya Samara Bc Uniks Kazan 68-84
rsSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bc Radnicki Kragujevac Crvena Zvezda Telekom 80-68
14:00 Partizan Beograd Bkk Radnicki 86-63
14:00 Radnicki Beograd Kk Vojvodina 94-73
si1. A SKL, Finalrunda Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Kk Krka Sentjur 88-69
ltLkl, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Kk Prienai Pieno Zvaigzdes 94-64
Visa/Dölj

Ishockey

usNHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Washington Capitals Boston Bruins 3-4
19:30 Ottawa Senators New York Rangers 0-1
22:00 San Jose Sharks St. Louis Blues 3-4
unknownU18-VM, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Czech Republic Finland 2-6
14:00 USA Canada 5-3
unknownU18-VM, Division 1, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Japan France 4-2
08:45 Slovenia Italy 4-3 Slut e str
12:15 Norway Slovakia 2-9
unknownU18-VM, Division 1, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 Austria Ukraine 5-3
10:00 Kazakhstan Belarus 5-6
13:30 Hungary Poland 3-4 Slut e str
unknownU18-VM, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Sweden Russia 2-0
14:00 Switzerland Germany 2-6
chNLA, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 SC Bern ZSC Lions 1-2
czExtraligan, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:40 HC Pardubice HC Kometa Brno 6-4
dkSuperisligaen, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Odense Bulldogs Herning Blue Fox 0-2
fiSM-liiga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Jyp Jyvaskyla Pelicans Lahti 6-2
deDel 2, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Landshut Cannibals Star Bulls Rosenheim 0-1 Slut e fl
ruKHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 HC Dynamo Moscow HK Avangard Omsk 0-1
seSHL, Playoffs Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Skellefteå AIK Brynäs IF 3-2
Visa/Dölj

Fotboll

unknownUEFA Champions League Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Bayern München Real Madrid C.F. 2-1
unknownAFC Champions League, Grupp F Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Brisbane Roar FC Ulsan Hyundai FC 1-2
06:30 FC Tokyo Beijing Guoan FC 3-0
unknownAFC Champions League, Grupp H Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Jeonbuk Hyundai Motors Buriram United FC 3-2
07:30 Guangzhou Evergrande Kashiwa Reysol 3-1
unknownAFC Champions League, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
11:05 Baniyas SC Ittihad FC 0-0
12:00 AL Arabi Doha SC FC Pakhtakor Tashkent 0-1
unknownAFC Champions League, Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Persepolis FC Al-Gharafa SC 1-1
13:50 Al-Hilal Al-Shabab Al-Arabi 2-1
unknownU19 Vänskapsmatcher Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Tjeckien Tyskland 0-0
12:30 Schweiz Montenegro -
englandChampionship Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Hull City Barnsley FC 3-1
14:45 Middlesbrough FC Doncaster Rovers 0-0
14:45 Ipswich Town Birmingham City 1-1
14:45 Peterborough United Southampton FC 1-3
14:45 Coventry City Millwall FC 0-1
14:45 Bristol City West Ham United 1-1
14:45 Portsmouth FC Crystal Palace 2-1
14:45 Brighton & Hove Albion FC Watford FC 2-2
14:45 Cardiff City Derby County 2-0
14:45 Leicester City Burnley FC 0-0
15:00 Reading FC Nottingham Forest 1-0
15:00 Blackpool FC Leeds Utd 1-0
englandLeague One Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Stevenage F.C. Carlisle Utd 1-0
englandLeague Two Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Crawley Town Northampton Town 3-1
14:45 Aldershot Town Swindon Town 2-1
14:45 Shrewsbury Town Port Vale FC 1-0
englandConference National Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Luton Town Ebbsfleet Utd 3-0
14:45 Newport County Darlington FC 0-0
14:45 Cambridge Utd FC York City 0-1
14:45 Telford Utd Tamworth FC 1-0
englandKonferens Nord Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Histon FC Droylsden FC 5-5
englandKonferens Syd Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Hampton & Richmond Salisbury City 1-2
englandPremier Reserve League Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Bolton Wanderers Everton FC 0-1
fr3. Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 US Luzenac Beauvais AS 0-0
14:00 US Orleans 45 Colmar 1-0
14:00 US Creteil Bayonne 4-3
14:00 Chamois Niort FC FC Rouen 3-0
deRegionalligan Väst Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Wuppertaler SV Bayer Leverkusen II 3-0
12:30 FC Schalke 04 II Eintracht Trier 1-2
deOberliga Baden Wuerttemberg Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Stuttgarter Kickers II SSV Ulm 1846 1-0
deOberliga Hamburg Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 SC Condor Hamburg Oststeinbeker SV 2-0
12:30 TSV Buchholz 08 FC Altona 93 0-1
12:30 VFL Pinneberg Usc Paloma 3-0
12:30 SV Rugenbergen TSV Sasel 4-4
12:30 Meiendorfer SV SC Victoria Hamburg 0-2
13:00 SV Curslack-Neuengamme SV Halstenbek-Rellingen 3-0
arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
20:10 Atletico Lanus Atletico de Rafaela 1-0
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Almirante Brown CA Chacarita Juniors 0-0
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Kresta ST Andra FC Lustenau 2-1
12:30 TSV Hartberg First Vienna FC 1-1
12:30 Austria Lustenau SCR Altach 4-1
12:30 St. Pölten SV Scholz Grödig 1-0
atRegionliga Öst Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 SK Rapid Wien II Admira Wacker 3-1
bgA PFG Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Ofc Botev Vratsa Lokomotiv Sofia 2-0
10:00 Vidima-Rakovski Sevlievo Beroe Stara Zagora 0-1
hrKroatiska cupen Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 NK Zagreb NK Dinamo Zagreb 1-2
czU19 Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Hradec Kralove Vysocina Jihlava 2-0
nlBeloften Eredivisie Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Jong Ajax De Graafschap 6-0
ltA Lyga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FK Pakruojo Kruoja Reo Vilnius 2-1
12:00 FK Suduva Marijampole FK Atlantas Klaipeda 6-0
unknownMästerskapen 1 Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Newry Town Dergview FC 4-1
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Mjolner FK Stabaek Fotball 2 1-0
sk2. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Mfk Zemplin Michalovce Tatran Liptovsky Mikulas 1-3
skSlovakisk Pohar Cup Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 MSK Zilina FK Dukla Banska Bystrica 1-0
11:30 FC Vion Zlaté Moravce FK Senica 1-1
zaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Kaizer Chiefs Maritzburg United FC 0-1
seDamallsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:20 Linköpings FC Tyresö FF 1-0
trA2 Ligi, Klasman Grupp 2 Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Sakaryaspor Gungoren Belediyespor U20 3-1
trA2 Ligi, Final Grupp Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Antalyaspor Genclerbirligi SK 1-6
07:30 Kardemir Karabukspor Galatasaray SK 1-2
07:30 Kartalspor Konyaspor 1-0
trA2 Ligi, Klasman Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Karsiyaka Denizlispor 0-1
trA2 Ligi, Klasman Grupp 4 Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Adanaspor Kayserispor 0-2
walesFeeder Leagues - Walesiska ligan Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
13:15 Cwmbran Celtic Taffs Well 0-3
14:30 Cambrian & Clydach Vale Haverfordwest County 0-2
14:30 Ton Pentre Goytre United 3-2
walesFeeder Leagues - Huws Gray Alliance Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Caersws Rhos Aelwyd FC 4-1
14:45 Newi Cefn Druid Penrhyncoch 3-2
geFirst League, Relegation Group B Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 FC Meshakhte Tkibuli Chkherimela Kharagauli 2-1
08:00 Imereti Khoni FC Lokomotivi Tbilisi 4-1
myMalaysia Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
07:45 Lionsxii Selangor Pkns 5-0
08:15 Sarawak Kedah 0-2
08:45 Selangor FC Johor D. T. FC 2-0
08:45 Negeri Sembilan Terengganu 1-1
08:45 Perak Fa Sabah 2-2
08:45 Felda Un. Kuala Lumpur 1-0
08:45 Pbd Kt Kelantan Fa 1-2
bhPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Al Hidd Bahrain SC 0-4
12:30 AL Ahli Manama East Riffa 0-1
unknownU21, Allsvenskan Norra Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Gefle IF FF IK Brage 1-1
11:00 Djurgardens IF FF Gif Sundsvall 4-1
unknownU21, Mellersta Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 IFK Goteborg BK Hacken 2-1
12:00 Atvidabergs FF IF Elfsborg 4-3
12:00 Gais Orebro SK 2-3
13:00 IFK Norrkoping FK Qviding Fif 3-2
idSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
02:30 Persipura Jayapura Arema FC 2-1
04:30 PS Mitra Kukar Persiram Raja Ampat 2-1
06:00 Persiwa Wamena Persela Lamongan 1-0
Visa/Dölj

Volleyboll

de1: Bundesliga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Berlin Rv Generali Unterhaching -
grA1, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Iraklis Thessaloniki Pamvohaikos -
ruSuperliga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Dinamo Moscow Vc Zenit-Kazan -
tr1. Lig, Group A Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Torul Genclik Maliye Milli Piyango -
11:00 Galatasaray Istanbul Halkbank Ankara -
tr1. Lig, Group B Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Eylul Belediye Arkas Izmir -
13:30 Istanbul Bbsk Fenerbahce Grundig Istanbul -
plLiga Siatkowki, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Pge Skra Belchatow Asseco Resovia Rzeszow -
12:00 Zaksa Kedzierzyn-Kozle Jastrzebski Wegiel -
plLiga Siatkowki, Placement Matches 5-6 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Delecta Bydgoszcz Wkret-Met Azs Czestochowa 2-3
fiFinska Mestaruusliiga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Valepa Hurrikaani-Loimaa -
Visa/Dölj

Handboll

atWHA (D) Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Zv Wiener Neustadt Mga Fivers 30-31
dkDamehandboldligaen Relegation Round, Group 2 Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SK Aarhus Lyngby HK 23-18
13:00 HC Odense Slagelse Dt 20-24
dkHandbollsligan, Nedflyttningsrunda, Grupp 1 Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Skanderborg Handball Mors-Thy Handbold 24-21
deBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 HSV Hamburg Tbv Lemgo 31-30
esAsobal Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Fertiberia Puerto Sagunto BM Aragon 26-28
seElitserien (D), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Team Eslövs IK BK Heid 26-21
Visa/Dölj

Futsal

itSerie A Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Augusta F C Marca Futsal 3-9