Visa/Dölj

Ishockey

usAHL Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Utica Comets San Antonio Rampage 1-0
18:00 Texas Stars Lake Erie Monsters 4-8
usNHL Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 New York Rangers Boston Bruins 1-2
19:00 Chicago Blackhawks Minnesota Wild 4-5 Slut e str
20:00 Anaheim Ducks Edmonton Oilers 1-2
ruKHL, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 HK Avangard Omsk Traktor Tjeljabinsk 1-0
cz1st Liga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 HC Chomutov HC Slovan Ústečtí Lvi 1-4
cz1st Liga, Nedflyttning/Uppflyttnings runda Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 HC Berounsti Medvedi HC Klasterec Nad Ohri 2-1
12:00 HC Most HC Havirov Panthers 4-2
czExtraligan, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:10 HC Plzen HC Kometa Brno 2-7
fiSM-liiga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Lahti Pelicans Oulun Kärpät 3-2
11:30 KalPa Espoo Blues 1-4
seQualification To Allsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Asplöven HC Borås HC 0-1
noElitserien, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Stavanger Oilers Lørenskog IK 1-3
Visa/Dölj

Basket

usNBA Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Toronto Raptors Washington Wizards 99-92
18:00 Orlando Magic Denver Nuggets 101-104
19:00 Houston Rockets Indiana Pacers 102-104 Slut e fl
21:00 Phoenix Suns New Orleans Pelicans 92-75
21:00 Portland Trail Blazers Minnesota Timberwolves 119-106
21:30 LA Lakers Golden State Warriors 120-112
ruPbl Ligastatistik Visa/Dölj
07:10 Enisey Krasnoyarsk Bc Lokomotiv Kuban Krasnodar 96-87
ltLKL Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Bc Siauliai Bc Zalgiris Kaunas 92-81
unknownBaltiska Basketligan, Playoff Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 BK Ventspils Lietuvos Rytas 63-73
trTBL Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Galatasaray SK Besiktas Integral Forex 92-81
dkBasketligaen, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Svendborg Rabbits Team Fog Naestved 79-69
13:15 Bakken Bears Horsens Ic 93-85
seSvenska Basketligan, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:04 Sundsvall Dragons LF Basket 79-88
13:04 Borås Basket Uppsala Basket 90-85
lvLBL Ligastatistik Visa/Dölj
13:15 Jurmala/fenikss BK Valmiera 80-72
Visa/Dölj

Fotboll

crPrimera Division, Campeonato Verano Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 CS Herediano CS Cartagines 3-0
18:00 Deportivo Saprissa S.A.D. Liga Deportiva Alajuelense 0-2
brGaucho Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Veranopolis Rs Cruzeiro De Porto Alegre Rs 2-2
18:00 Novo Hamburgo Avenida Rs 2-1
ecSerie A, första rundan Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Club Sport Emelec Liga De Loja 2-0
hnLiga Nacional, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 CD Motagua CD VIDA 1-1
arPrimera Division, Torneo Final Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Estudiantes de La Plata Boca Juniors 0-3
arPrimera B Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
16:00 Almirante Brown CA Rosario Central 2-1
boLiga Profesional Boliviano, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Oriente Petrolero The Strongest 1-1
mxPrimera Division, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Estudiantes Tecos Guadalajara Chivas 1-0
usMajor League Soccer Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Colorado Rapids Chicago Fire SC 2-0
21:00 Chivas USA Sporting Kansas City 0-1
pePrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Universitario de Deportes Cobresol FBC 3-2
coLiga Postobon I Ligastatistik Visa/Dölj
19:45 Atlético Nacional Deportivo Pasto 0-1
cnChinese Super League Ligastatistik Visa/Dölj
03:30 Guizhou Renhe Henan Construction FC 1-2
unknownDivision Nationala Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 FC Sfintul Gheorghe FC Iskra Stali Ribnita 0-1
07:00 Csca Rapid Chisinau FC Milsami 0-1
08:00 FC Academia Chisinau FC Zimbru Chisinau 1-2
08:00 FC Nistru Otaci FC Zaria Balti 1-1
08:30 FC Costuleni FC Tiraspol 1-2
11:00 FC Sheriff Tiraspol FC Dacia Chisinau 0-0
azPremier League, Relegation Round Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 FK Kapaz Ravan Baku 1-0
gePremier League, Mästarliga Grupp Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Metallurg Rustavi FC Torpedo Kutaisi 2-1
08:00 FC Zugdidi FC Zestafoni 1-1
08:00 FC Dila Gori FC Merani Martvili 4-2
10:00 FC Dinamo Tbilisi Kolkheti 1913 Poti 1-1
geUmaglesi Liga, Relegation/promotion Group Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Gagra FC Mertskhali Ozurgeti 0-0
08:00 FC Sioni Bolnisi FK Spartaki Tskhinvali Tbilisi 1-1
08:00 FC Chikhura Sachkhere FC Wit Georgia 2-0
08:00 FC Dinamo Batumi FC Guria Lanchkhuti 1-3
geFirst League, Relegation Group A Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Samtredia Meskheti Akhaltsikhe 2-0
08:00 Ayety Sokhumi Kolkheti Khobi 1-1
08:00 Algeti Marneuli FC Squri Tsalenjikha 0-3
bgA PFG Ligastatistik Visa/Dölj
08:30 Ofc Botev Vratsa PFC Litex Lovech 1-3
08:30 PFC Slavia Sofia Chernomorets Burgas 1-1
10:30 Beroe Stara Zagora Lokomotiv Plovdiv 1-1
12:30 Levski Sofia Ludogorets Razgrad 0-1
bg2Nd Division West Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Academik Sofia Slivnishki Geroi 4-2
englandPremier Reserve League Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Swansea City Wigan Athletic Reserve 0-2
14:00 Aston Villa Liverpool FC 1-4
englandKonferens Syd Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Boreham Wood Hampton & Richmond 2-1
alKategoria Superiore Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Shkumbini Peqin KS Pogradeci 2-1
grFootball League 2, 1St Group Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Pao Rouf Ilisiakos FC 1-3
unknownU19-EM (D), 2:a Kval - Gr. 4 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Danmark Serbien 2-4
09:00 Schweiz Irland 2-0
unknownU19-EM (D), 2:a Kval - Gr. 6 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Finland Österrike 0-2
14:00 England Wales 6-0
unknownU19-EM (D), 2:a Kval - Gr. 1 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Belgien Tjeckien 3-0
12:00 Norge Portugal 1-3
unknownU19-EM (D), 2:a Kval - Gr. 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Tyskland Nordirland 2-0
12:00 Polen Sverige 1-3
unknownU19-EM (D), 2:a Kval - Gr. 3 Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Rumänien Island 2-0
13:00 Frankrike Holland 1-0
walesFeeder Leagues - Walesiska ligan Division 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Goytre United Bryntirion Athletic 5-2
ilNational Liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Hakoah Ramat Gan Maccabi Beer Sheva 1-2
10:00 Maccabi Herzliya FC Hapoel Nazareth Illit 0-0
11:00 Maccabi Ironi Bat Yam Hapoel Bnei Lod 1-3
ilPremier League, Championship Group Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Maccabi Haifa FC FC Ashdod 3-0
13:50 Hapoel Ironi Kiryat Shmona Hapoel Tel Aviv FC 0-0
cz1. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FC Banik Ostrava FC Viktoria Plzen 2-3
unknownU21, Allsvenskan Norra Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Gif Sundsvall U21 IF Brommapojkarna U21 1-0
13:00 IK Brage Syrianska FC U21 3-3
trTFF 1. Lig Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Karşıyaka SK Sakaryaspor 1-0
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 CS Concordia Chiajna Ceahlaul Piatra Neamt 2-0
12:00 FC Universitatea Cluj Fcm Targu Mures 3-1
14:30 SC Vaslui CFR Cluj 1-1
mtPremier Division, Nedflyttning Grupp Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Tarxien Rainbows FC Hamrun Spartans FC 1-2
14:15 Qormi FC Mqabba FC 2-1
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Kresta ST Andra St. Pölten 2-0
pl1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Zaglebie Lubin SA Jagiellonia Bialystok 2-1
nlBeloften Eredivisie Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 FC Utrecht Ado Den Haag 0-2
12:30 Az Alkmaar JONG VITESSE / AGOVV 4-2
12:30 Jong Psv Eindhoven FC Groningen/cambuur 2-0
12:30 De Graafschap Sparta Rotterdam 0-1
12:30 Jong FC Twente NEC Nijmegen 4-3
12:30 JONG FEYENOORD / EXCELSIOR SC Heerenveen 2-1
12:30 Heracles Almelo Jong Ajax 1-4
nlEerste Divisie Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 FC Eindhoven FC Dordrecht 1-0
dkDanska Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 AGF SønderjyskE 1-3
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Malmö FF Gefle IF 0-0
13:00 Örebro SK Åtvidabergs FF 3-4
13:05 IFK Norrköping Helsingborgs IF 1-0
noNorska Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Ålesunds FK Tromsö IL 0-0
chChallenge League Ligastatistik Visa/Dölj
14:10 FC Winterthur FC Vaduz 2-0
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Fortuna Düsseldorf FC St. Pauli 0-0
frLigue 2 Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 FC Nantes Troyes AC 1-1
itSerie B Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Reggina Calcio Brescia Calcio 1-1
englandPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Blackburn Rovers Manchester United 0-2
esPrimera Division (La Liga) Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Sevilla FC RCD Mallorca 3-1
Visa/Dölj

Curling

unknownVM (H), Gruppomgång Ligastatistik Visa/Dölj
03:00 Kanada Norge 8-3
03:00 France New Zealand 5-6
03:00 USA Danmark 7-6
03:00 Tyskland Skottland 3-8
08:00 New Zealand Sverige 3-8
08:00 Norge Tjeckien 6-4
08:00 Skottland Schweiz 7-4
08:00 Danmark Kina 6-7
13:00 Kina USA 7-5
13:00 Schweiz Tyskland 9-4
13:00 Tjeckien Kanada 3-9
13:00 Sverige France 10-8
Visa/Dölj

Futsal

ruSuperligan Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Cska Moscow Mfk Kprf 8-2
Visa/Dölj

Volleyboll

fiFinska Mestaruusliiga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Team Lakkapaa Valepa -
czExtraliga, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Vk Ceske Budejovice Volejbalovy Oddil Pribram -
12:00 Dukla Liberec Vk Ostrava -
seSvenska Eliteserie (D), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Katrineholms VK Lindesberg VBK -
itSerie A1 (D), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Rebecchi Nordmeccanica Piacenza Yamamay Busto Arsizio -
Visa/Dölj

Handboll

seElitserien (D), Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Spårvägens HF Skuru IK 25-29
unknownInternationella Vänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 Polen Tyskland 26-28