Visa/Dölj

Volleyboll

unknownWorld Grand Prix, Div 3 (D) Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Algeriet Bulgarien 0-0 1:a set
20:30 Mexiko Kenya -
05:00 Australien Tjeckien 0-3 Slut
08:00 Kazakstan Kroatien 1-3 Slut
16:30 Bulgarien Kenya -
19:00 Mexiko Algeriet -
unknownEuropean League, Finalfyror Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Montenegro Grekland 1-1 3:e set
Visa/Dölj

Fotboll

brBrasilero Serie B Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Oeste SP Luverdense Mt 0-0 1:a halvlek
45'
20:00 America RN America Mineiro MG 1-0 1:a halvlek
45'
20:00 Boa Esporte Clube Bragantino SP 0-0 1:a halvlek
45'
15:20 Ponte Preta SP Vasco Da Gama -
15:20 Santa Cruz PE Ceara CE -
15:20 Joinville SC Avai FC -
15:20 Atletico Goianiense Nautico PE -
20:00 Parana Clube ABC RN -
20:00 Sampaio Correa Ma Vila Nova GO -
brBrasilero Serie A Ligastatistik Visa/Dölj
17:30 Santos FC Chapecoense SC -
17:30 Cruzeiro Figueirense -
17:30 Criciuma SC Vitoria -
20:00 Ec Bahia Ba Internacional -
clPrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Antofagasta Audax Italiano -
12:30 Universidad de Concepcion CD Huachipato 0-1 Slut
15:30 O`higgins FC CF Universidad de Chile -
18:00 CSD Barnechea Deportes Union La Calera -
20:30 Union Espanola CD Universidad Catolica -
arCup Ligastatistik Visa/Dölj
20:15 Newells Old Boys CA Talleres -
16:15 CA Rosario Central Juventud Unida S.l. -
mxPrimera Division Ligastatistik Visa/Dölj
20:30 Monarcas Morelia Atlas -
22:30 Santos Laguna Cruz Azul 1-1 Slut
18:00 Puebla FC Tiburones Rojos De Veracruz -
18:00 Club America Club Tijuana -
20:00 UANL Tigres Leon -
21:06 CF Pachuca CF Monterrey -
22:00 Jaguares De Chiapas Deportivo Toluca -
usMajor League Soccer Ligastatistik Visa/Dölj
21:30 Colorado Rapids Chivas USA 3-0 Slut
19:00 Toronto FC Sporting Kansas City -
19:30 New England Revolution Columbus Crew -
unknownVänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
22:00 Sydney FC West Ham United 3-1 Slut
00:30 Wellington Phoenix FC Newcastle United 0-1 Slut
04:30 1. SC Sollenau SC Mannsdorf 3-1 Slut
05:30 FC Arouca Académica 0-0 Slut
06:45 Global FC Kaya FC 3-1 Slut
08:30 ADO Den Haag Konyaspor 0-4 Slut
09:00 FC St. Pauli Celtic 1-0 Slut
09:00 FC Den Bosch Lommel United 3-0 Slut
09:00 Vfb Homberg VFL Bochum II 1-0 Slut
09:00 Newport County Carl Zeiss Jena 1-0 Slut
09:30 Kaizer Chiefs Orlando Pirates FC 5-6 Slut e str
10:00 Bradford City Blackburn Rovers 0-0 Slut
10:00 Crewe Alexandra FC Wolverhampton Wanderers 0-1 Slut
10:00 Hyde Utd Altrincham FC 2-2 Slut
10:00 Accrington Stanley Burnley FC 0-1 Slut
10:00 FC Eschborn FSV Frankfurt 0-4 Slut
10:00 Stockport County Airbus Uk Broughton 1-2 Slut
10:00 Eastleigh FC Crawley Town 3-3 Slut
10:00 Woking FC AFC Wimbledon 1-3 Slut
10:00 Vitesse Levante UD 1-1 Slut
10:00 Workington AFC Carlisle Utd 0-2 Slut
10:00 Bath City Cheltenham Town 1-1 Slut
10:00 Braintree Town Cambridge Utd FC 1-2 Slut
10:00 Scunthorpe Utd Huddersfield Town 1-0 Slut
10:00 Barnsley FC Hull City 1-1 Slut
10:00 Kidderminster Harriers Birmingham City 0-3 Slut
10:00 Peterborough United Brighton & Hove Albion FC 2-1 Slut
10:00 Gillingham FC Ipswich Town 0-2 Slut
10:00 Chesterfield FC Leeds Utd 2-2 Slut
10:00 Rochdale FC Middlesbrough FC 1-3 Slut
10:00 Wycombe Wanderers Reading FC 0-2 Slut
10:00 Tamworth FC Rotherham Utd 2-1 Slut
10:00 Northampton Town Leyton Orient 0-1 Slut
10:00 Halifax Town Notts County 1-0 Slut
10:00 Tiverton Town Port Vale FC 1-1 Slut
10:00 Blyth Spartans St. Mirren FC 2-4 Slut
11:00 Maccabi Haifa FC SC Paderborn 2-1 Slut
11:00 NAC Breda FC Volendam 2-0 Slut
11:00 1860 München Stoke City 2-0 Slut
11:00 Brentford FC OGC Nice 3-2 Slut
11:00 CD Nacional CF Belenenses Lisbon 1-1 Slut
11:00 SC Freiburg Torpedo Moskva 0-2 Slut
11:30 AC Chievo Verona Vicenza Calcio - Inställd
12:00 Oud-Heverlee Leuven Valenciennes FC 3-2 Slut
12:00 Fortuna Düsseldorf Wigan Athletic 4-1 Slut
12:00 FC Heidenheim VfB Stuttgart 2-4 Slut
12:00 FC Utrecht Sporting Lissabon 0-3 Slut
12:30 EA Guingamp Stade de Reims 2-0 Slut
13:00 NEC Nijmegen Real Sociedad 0-1 Slut
13:00 VVV-Venlo AZ Alkmaar 0-2 Slut
14:30 CD Alcoyano Elche CF 0-0 1:a halvlek
38'
14:30 CF Reus Deportiu Villarreal CF -
14:30 UD Logrones SD Eibar 0-2 1:a halvlek
39'
14:45 Benfica AFC Ajax 0-0 1:a halvlek
27'
17:00 NY Red Bulls Arsenal FC -
20:00 Chicago Fire SC Tottenham Hotspur -
unknownCopa EuroAmericana Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 Estudiantes de La Plata ACF Fiorentina 0-1 2:a halvlek
58'
18:30 Alianza Lima Valencia FC -
unknownInternational Champions Cup, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
16:10 AS Roma Manchester United -
18:00 Inter Milan Real Madrid C.F. -
czTjeckiska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
04:15 N. Byskovice Loko Vltavin 2-0 Slut
04:15 SK Aritma Praha Admira Praha 1-2 Slut
04:15 Vysehrad Mas Taborsko 1-4 Slut
04:15 Mfk Havirov Fotbal Trinec 1-2 Slut
04:30 1.fc Karlovy Vary FK Banik Sokolov 0-7 Slut
11:00 FK Susice Domazlice 1-5 Slut
11:00 FK Litomerice FK Usti Nad Labem 1-4 Slut
11:00 Petrovice FC Hlucin 0-1 Slut
cz1. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FK Baumit Jablonec FC Zbrojovka Brno 2-0 Slut
11:00 1. FK Pribram FC Viktoria Plzen 2-2 Slut
11:00 FC Hradec Kralove FK Teplice 0-0 Slut
14:15 1 FC Slovacko SK Slavia Prag 1-0 Halvtid
jpJ2 Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Montedio Yamagata Thespakusatsu 1-2 Slut
05:00 Yokohama FC Jubilo Iwata 4-0 Slut
05:00 Matsumoto Yamaga FC Tokyo Verdy 1-1 Slut
05:00 Kamatamare Sanuki FC Gifu 1-2 Slut
05:00 Giravanz Kitakyushu Oita Trinita 1-1 Slut
06:00 Jef United Chiba V-Varen Nagasaki 1-1 Slut
06:00 Shonan Bellmare Kataller Toyama 2-0 Slut
06:00 Kyoto Sanga FC Avispa Fukuoka 3-1 Slut
06:00 Fagiano Okayama Tochigi SC 3-1 Slut
06:00 Ehime FC Consadole Sapporo 2-3 Slut
06:00 Roasso Kumamoto Mito Hollyhock 2-1 Slut
cnChinese Super League Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Dalian Aerbing FC Hangzhou Nabel Greentown 1-1 Slut
07:30 Changchun Yatai Beijing Guoan FC 2-2 Slut
07:30 Guangzhou R&f FC Tianjin Teda FC 2-3 Slut
07:35 Guizhou R Jiangsu Shuntian 1-1 Slut
07:45 Shanghai Shenhua FC Shenxin 2-0 Slut
byVitryska Cupen Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 FC Zvezda-BGU Minsk FC Minsk 1-0 Slut
kzPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Ordabasy Shymkent FC Taraz 1-1 Slut
09:00 FC Kaisar Kyzylorda FC Zhetysu 0-0 Slut
09:00 FC Irtysh Pavlodar FC Aktobe 1-1 Slut
deRegionalligan Bavaria Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FC Augsburg II Vfr Garching 2-2 Slut
08:00 TSV 1860 München II Greuther Furth II 2-1 Slut
08:00 FV Illertissen SV Seligenporten 1-0 Slut
10:00 SV Heimstetten SV Schalding-Heining 2-1 Slut
deRegionalligan Nord Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 VfL Wolfsburg II Bsv Rehden 3-2 Slut
08:00 Etsv Weiche Flensburg FC St. Pauli II 0-0 Slut
10:00 VfB Lübeck SV Meppen 0-2 Slut
10:00 Goslarer SC Hamburger SV II 0-4 Slut
de3. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 FSV Mainz 05 II Arminia Bielefeld 1-2 Slut
08:00 Jahn Regensburg MSV Duisburg 3-1 Slut
08:00 SV Wehen Wiesbaden Stuttgarter Kickers 2-1 Slut
08:00 Holstein Kiel SpVgg Unterhaching 0-0 Slut
08:00 FC Rot-Weiss Erfurt Borussia Dortmund II 1-2 Slut
08:00 Dynamo Dresden VfB Stuttgart II 2-1 Slut
08:00 Hallescher FC Chemnitzer FC 0-3 Slut
12:00 VfL Osnabrück Energie Cottbus 1-3 Slut
deTelekom Cup Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Hamburger SV VfL Wolfsburg 5-6 Slut e str
14:30 Bayern München Mönchengladbach 1-0 Halvtid
fiVeikkausliiga Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FF Jaro Seinajoen JK 0-1 Slut
10:00 Inter Turku HJK Helsingfors 3-3 Slut
fiYkkonen Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 FC Haka Jippo 5-0 Slut
11:30 Hifk FC Viikingit 3-1 Slut
dkDivision 1 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Vejle BK Bronshoj BK 2-1 Slut
dkDanska Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Ålborg BK FC Midtjylland 2-0 Slut
13:30 FC Köpenhamn FC Nordsjälland 2-0 2:a halvlek
83'
noNorska Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 Ålesunds FK Lilleström SK 1-1 Slut
12:00 Sandnes Ulf Strömsgodset 1-3 Slut
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
09:30 DRØBAK / FROGN Mo Il 6-2 Slut
10:00 Harstad Kjelsås 4-1 Slut
10:00 Eidsvold Turn Lørenskog IF 4-1 Slut
10:00 Medkila Skeid Fotball 0-1 Slut
10:00 Kfum Oslo Finnsnes Il 2-0 Slut
10:00 Kvik-Halden Follo FK 0-6 Slut
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Arendal FK Kongsvinger IL 4-3 Slut
10:00 Holmen Pors Grenland 2-1 Slut
10:00 Birkebeineren Fram Larvik 2-3 Slut
10:00 Jerv FK Notodden FK 3-1 Slut
10:00 Flekkeroy Orn-Horten 4-3 Slut
10:00 Vindbjart Asker 3-1 Slut
seAllsvenskan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Malmö FF Kalmar FF 3-1 Slut
12:00 Halmstads BK Gefle IF 3-2 Slut
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Östersunds FK Ljungskile SK 1-1 Slut
10:00 Landskrona BoIS Husqvarna FF 0-1 Slut
10:00 Varbergs BoIS Degerfors IF 0-0 Slut
10:00 GAIS IFK Värnamo 2-2 Slut
11:20 IK Sirius Syrianska FC 2-2 Slut
scotlandChallenge Cup Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Airdrieonians Albion Rovers FC 4-6 Slut e str
10:00 Arbroath FC Alloa Athletic FC 1-4 Slut
10:00 Brora Rangers Stenhousemuir FC 3-1 Slut e fl
10:00 Clyde FC Ayr United FC 2-0 Slut
10:00 Cowdenbeath FC Brechin City FC 1-3 Slut e fl
10:00 Dunfermline Athletic FC Raith Rovers FC - Uppskjuten
10:00 East Fife FC Forfar Athletic FC 2-1 Slut
10:00 East Stirling Falkirk FC 1-7 Slut
10:00 Elgin City Stirling Albion 0-3 Slut
10:00 Heart of Midlothian Annan Athletic 3-1 Slut
10:00 Montrose FC Peterhead FC 0-3 Slut
10:00 Greenock Morton FC Spartans FC 1-0 Slut
10:00 Queen of the South FC Livingston FC 3-4 Slut e fl
10:00 Glasgow Rangers Hibernian FC - Uppskjuten
10:00 Stranraer FC Dumbarton FC 3-2 Slut
uaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 FC Illichivets Mariupol Volyn Lutsk 1-2 Slut
12:00 FC Chernomorets Odessa Olimpik Donetsk 4-0 Slut
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 TSV Neumarkt WSG Wattens 1-2 Slut
11:00 Austria Salzburg Usc Eugendorf 2-0 Slut
11:00 FC Höchst TSV St. Johann 0-0 Slut
11:00 Wacker Innsbruck II SC Schwarz 1-1 Slut
12:00 FC Dornbirn FC Pinzgau Saalfelden 3-0 Slut
12:00 SV Seekirchen FC Hard 1-0 Slut
atBundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Wolfsberger AC FK Austria Wien 4-0 Slut
13:00 SK Rapid Wien SV Josko Ried 1-0 Slut
13:00 SC Wiener Neustadt Red Bull Salzburg 0-5 Slut
13:00 SCR Altach Admira Wacker - Uppskjuten
huNB I Ligastatistik Visa/Dölj
10:30 Budapest Honved FC Dunaujvaros Palhalma Agrospecial Se 3-0 Slut
12:30 Videoton FC Lombard Papa Tfc 3-0 Slut
12:30 Pecsi MFC MTK Budapest FC 0-4 Slut
14:30 Szombathelyi Haladas Ujpest FC 0-0 1:a halvlek
40'
bgA PFG Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Cherno More Varna Ludogorets Razgrad 0-0 Slut
11:30 Marek Dupnica Haskovo 2-1 Slut
13:00 Lokomotiv Plovdiv PFC Slavia Sofia 1-1 Slut
siPrvaLiga Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 NK Maribor Kalcer Radomlje 3-2 Slut
12:00 FC Luka Koper NK Olimpija - Uppskjuten
14:00 Rudar Velenje NK Zavrc 0-0 2:a halvlek
56'
ptLeague Cup, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 CF Uniao Madeira UD Oliveirense 3-0 Slut
ptLeague Cup, Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 SC Beira Mar CD Feirense 2-2 Slut
ptLeague Cup, Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 CD Santa Clara SC Olhanense 2-1 Slut
unknownDivision Nationala Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 FC Milsami Saxan Cadir-Lunga 1-1 Slut
skSuperliga Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 FC Spartak Trnava Slovan Bratislava - Uppskjuten
11:30 Spartak Myjava FK Dukla Banska Bystrica - Uppskjuten
12:30 MFK Ruzomberok Dac 1904 Dunajska Streda 1-1 Slut
13:00 FK Dukla Banska Bystrica Spartak Myjava 0-0 Slut
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Fcm Targu Mures FC Universitatea Cluj 0-0 Slut
14:00 Rapid Bukarest Steaua Bukarest 1-1 2:a halvlek
53'
chSchweiziska Supercupen Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 Grasshoppers FC Thun 2-3 Slut
14:00 FC Sion FC St. Gallen 0-0 2:a halvlek
57'
chChallenge League Ligastatistik Visa/Dölj
11:45 FC Lugano FC Winterthur 2-1 Slut
11:45 FC Wil 1900 FC Lausanne-Sports 0-1 Slut
lvVirsliga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FS METTA / LU FC Jurmala 1-1 Slut
eeMeistriliiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FC Flora Tallinn Narva Trans 6-0 Slut
bePro League Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Waasland-Beveren Club Brügge 0-2 Slut
14:00 Lierse SK KV Oostende 2-0 2:a halvlek
50'
14:00 KVC Westerlo Sporting Lokeren 1-0 2:a halvlek
54'
14:00 Cercle Brugge KSV KAA Gent 0-0 2:a halvlek
53'
pl1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 MKS Pogon Szczecin Wks Slask Wroclaw 4-1 Slut
14:30 Cracovia Krakow Legia Warszawa 1-1 1:a halvlek
43'
pePeru Primera Division, Apertura Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 CD Leon De Huanuco Club Cienciano 2-2 Slut
16:00 Universidad San Martin Utc De Cajamarca -
18:30 CD Universidad Cesar Vallejo Sporting Cristal -
21:00 Juan Aurich Union Comercio -
hr1. Hnl Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 NK Slaven Belupo NK Zagreb 3-2 Slut
15:00 NK Zadar NK Osijek 0-0 1:a halvlek
12'
ruSupercupen Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 CSKA Moskva FC Rostov 2-1 2:a halvlek
77'
ieFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Longford Town FC Waterford United FC 0-1 1:a halvlek
43'
iePremier Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Athlone Town AFC St. Patricks Athletic FC 0-1 1:a halvlek
27'
pyPrimera Division, Clausura Ligastatistik Visa/Dölj
15:00 Sol De America Club Libertad 0-0 1:a halvlek
11'
17:30 Club Sportivo Luqueno Rubio Nu -
coTorneo Postobon II Ligastatistik Visa/Dölj
16:00 Dep. Rionegro Valledupar FC -
coLiga Postobon II Ligastatistik Visa/Dölj
16:15 Envigado FC Deportes Tolima -
16:15 Atletico Huila Itagui Ditaires -
18:30 Uniautonoma Atletico Junior -
18:30 La Equidad Millonarios FC -
20:45 Deportivo Pasto Independiente Medellin -
gtLiga Nacional Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 CSD Comunicaciones Coatepeque -
22:00 CD Marquense CD Suchitepequez -
22:00 CSD Xelaju MC Halcones FC -
Visa/Dölj

Tennis

unknownATP - Atlanta, USA Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Becker, Benjamin
De Bakker, Thiemo
19:00 Sock, Jack
Lacko, Lukas
21:00 Sela, Dudi
Pospisil, Vasek
15:00 Isner, John
Sock, Jack
20:00 Sela, Dudi
Becker, Benjamin
unknownATP - Kitzbuhel, Austria, Qualifying Ligastatistik Visa/Dölj
03:00 Neuchrist, Maximilian666 Slut
Haim, Matthias 371
03:00 Brkic, Tomislav66 Slut
Lazov, Alexander 43
03:00 Souza, Joao Olavo76 Slut
Quinzi, Gianluigi 54
03:00 Davydenko, Philip34 Slut
Galovic, Viktor 66
03:00 Dlouhy, Lukas766 Slut
Cecchinato, Marco 571
04:35 Ramos, Albert76 Slut
Marcan, Dino 53
04:35 Moraing, Mats66 Slut
Delic, Mate 22
05:05 Karatsev, Aslan76 Slut
Oswald, Philipp 63
05:05 Montanes, Albert54 Slut
Veic, Antonio 76
05:05 Gil, Frederico67 Slut
Kekez, Duje 46
05:55 Ghem, Andre661 Uppgiven
Olivo, Renzo 730
06:25 Bellotti, Riccardo36 Slut
Bolt, Alex 67
06:40 Erler, Alexander14 Slut
Laaksonen, Henri 66
07:10 Kovalik, Jozef66 Slut
Bar, Dekel 20
08:00 Leite, Wilson162 Slut
Pavic, Mate 646
08:20 Gonzalez, Maximo76 Slut
Trinker, Bastian 61
08:20 Souza, Joao Olavo66 Slut
Brkic, Tomislav 42
08:35 Galovic, Viktor76 Slut
Dlouhy, Lukas 51
10:00 Karatsev, Aslan77 Slut
Moraing, Mats 65
10:00 Veic, Antonio366 Slut
Gil, Frederico 600
10:35 Ramos, Albert66 Slut
Neuchrist, Maximilian 04
10:35 Kovalik, Jozef76 Slut
Bolt, Alex 53
11:15 Laaksonen, Henri30 Slut
Ghem, Andre 66
12:15 Gonzalez, Maximo66 Slut
Pavic, Mate 32
unknownATP - Gstaad, Switzerland Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Haase, Robin36 Slut
Monaco, Juan 67
11:25 Verdasco, Fernando371 Slut
Andujar, Pablo 666
unknownATP - Gstaad, Switzerland, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Bagnis F / Delbonis F Försenad
Begemann A / Haase R
unknownATP - Washington, Usa, Qualifying Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Groth, Samuel376 Slut
Kozlov, Stefan 664
10:00 Sugita, Yuichi76 Slut
Garanganga, Takanyi 64
10:00 Bhambri, Yuki66 Uppgiven
Bangoura, Sekou 27
10:00 Copil, Marius66 Slut
Myneni, Saketh 24
10:00 Benneteau, Antoine34 Slut
Marchenko, Illya 66
11:20 Shane, Justin Inställd
Zhang, Ze
11:20 Ram, Rajeev75 2:a set
Shabaz, Michael 52
11:20 Arconada, Jordi3 Uppgiven
Llodra, Michael 2
11:55 Donaldson, Jared65 2:a set
Lama, Gonzalo 11
12:15 Shane, Justin44 Slut
Carter, Andrew 66
12:35 Ginepri, Robby465 3:e set
Diez, Steven 644
13:55 Singh, Sanam44 2:a set
Gomez, Emilio 65
15:20 Kuznetsov, Alex
Shane, Ryan
unknownATP - Atlanta, USA, Dubbel Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 King K / Venus M Walkover
Ginepri R / Harrison R
12:30 King K / Venus M757 Slut
Johnson S / Querrey S 6710
21:20 Pospisil V / Sock J
Barrientos N / Estrella Burgos V
unknownChallenger - Lexington, USA Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Kokkinakis, Thanasi2 1:a set
Bemelmans, Ruben 1
16:00 Odesnik, Wayne
Ward, James
17:20 Kokkinakis, Thanasi
Duckworth, James
unknownChallenger - Lexington, Usa, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
20:50 Metka K / Quigley E3 1:a set
Polansky P / Shamasdin A 5
20:00 Buchanan C / Mcgee J
Polansky P / Shamasdin A
unknownChallenger - Astana Ii, Kazakhstan Ligastatistik Visa/Dölj
02:15 Gerasimov, Egor12 Slut
Ilhan, Marsel 66
07:30 Berankis, Ricardas566 Slut
Edmund, Kyle 740
unknownChallenger - Astana Ii, Kazakhstan, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
03:40 Chen T / Huang L-C34 Slut
Bubka S / Chiudinelli M 66
unknownChallenger - Oberstaufen, Germany Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Bolelli, Simone713 3:e set
Beck, Andreas 563
08:05 Berrer, Michael616 Slut
Marcora, Roberto 462
unknownChallenger - Oberstaufen, Germany, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
04:00 Ghedin R / Grassi C42 2:a set
Koolhof W / Motti A 62
10:00 Machado R / Tosic G666 Slut
Albot R / Kowalczyk M 4710
unknownChallenger - Tampere, Finland, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Ymer E / Zaitcev A768 Slut
Gonzales R / Thornley S 6710
unknownChallenger - Tampere, Finland Ligastatistik Visa/Dölj
07:10 Krstin, Pedja42 Slut
Goffin, David 66
09:00 Nieminen, Jarkko66 Slut
Lapentti, Giovanni 34
unknownWTA - Baku, Azerbaijan Ligastatistik Visa/Dölj
03:00 Voegele, Stefanie264 Slut
Jovanovski, Bojana 626
05:05 Schiavone, Francesca614 Slut
Svitolina, Elina 366
unknownWTA - Baku, Azerbaijan, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Olaru R / Peer S4 Uppgiven
Schiavone F / Voegele S 3
unknownWTA - Washington, Usa, Qualifying Ligastatistik Visa/Dölj
12:40 Marand, Sanaz55 Slut
Kuwata, Hiroko 77
13:00 Rogowska, Olivia67 Slut
Coin, Julie 46
13:05 Larcher De Brito, Michelle45 Slut
Dubois, Stephanie 67
14:05 Paszek, Tamira13 2:a set
Webley-Smith, Emily 64
14:40 Rodionova, Arina3 1:a set
Dabrowski, Gabriela 2
14:55 Smitkova, Tereza0 1:a set
Rampre, Petra 1
15:15 Black, Tornado Alicia
Chirico, Louisa
15:45 Mueller, Alexandra
Townsend, Taylor
unknownWTA - Stanford, Usa, Qualifying Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Lucic-Baroni, Mirjana26 Slut
Kops-Jones, Raquel 67
13:00 Gavrilova, Daria634 Slut
Kania, Paula 366
14:50 Parra Santonja, Arantxa1 1:a set
Martic, Petra 2
15:10 Kudryavtseva, Alla
Osaka, Naomi
15:30 Wozniak, Aleksandra
Doyle, Caroline
15:30 Gordon, Michaela
Vickery, Sachia
16:45 Siniakova, Katerina
Zhao, Carol
18:00 Shamayko, Marina
Xu, Yi-Fan
unknownChallenge Damer - Nan Chang, China Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Peng, Shuai666 Slut
Zheng, Saisai 473
08:10 Kumkhum, Luksika41 Slut
Liu, Fangzhou 66
unknownChallenge Damer - Nan Chang, China, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
08:15 Adamczak M / Zheng S33 Slut
Chan C W / Xu Y F 66
Visa/Dölj

Basket

usWNBA Ligastatistik Visa/Dölj
19:00 Washington Mystics Tulsa Shock -
19:30 Atlanta Dream Chicago Sky -
20:00 Minnesota Lynx San Antonio Silver Stars -
16:00 Seattle Storm L.a. Sparks -
20:00 San Antonio Silver Stars Indiana Fever -
22:00 Phoenix Mercury New York Liberty -
unknownU18-EM Div. B, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Nederländerna Ungern 62-66 Slut
09:00 Luxemburg Rumänien 62-53 Slut
unknownU18-EM Div. B, Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
04:30 Finland Fyr Macedonia 64-56 Slut
06:45 Norge Schweiz 75-62 Slut
unknownU18-EM Div. B Damer, Placeringsrunda 5-8 Ligastatistik Visa/Dölj
06:30 Finland England 61-50 Slut
08:45 Montenegro Bulgarien 83-69 Slut
unknownU18-EM Div. B, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
06:45 Portugal Danmark 65-47 Slut
11:15 Ukraina Bulgarien 67-58 Slut
13:30 Scotland Ireland 70-59 Slut
unknownU18-EM Div. A, Grupp B Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Frankrike Kroatien 62-79 Slut
13:45 England Litauen 35-46 3rd quarter
unknownU18-EM Div. A, Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Serbien Spanien 71-63 Slut
09:15 Montenegro Ryssland 69-63 Slut
unknownU18-EM Div. B, Grupp D Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Tyskland Estland 74-51 Slut
11:15 Israel Georgien 94-73 Slut
13:30 Iceland Österrike 80-62 Slut
unknownU18 EM Div. A, Damer, Placeringsmatcher 13-16 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Turkiet Litauen 61-72 Slut
11:15 Sverige Grekland 46-51 Slut
unknownU18-EM Div. A Damer, Placeringsrunda 9-12 Ligastatistik Visa/Dölj
09:00 Slovenien Polen 70-59 Slut
11:15 Tjeckien Portugal 54-55 Slut
unknownU18-EM Div. A, Grupp A Ligastatistik Visa/Dölj
09:15 Italien Polen 78-68 Slut
11:30 Belgien Lettland U18 52-63 Slut
unknownU18 EM (Damer), Div. B Ligastatistik Visa/Dölj
11:00 Estonia Israel 63-58 Slut
13:15 Ungern Lettland 84-57 Slut
unknownU18-EM Div. A, Grupp C Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Bosnia And Herzegovina Tjeckien 72-65 Slut
13:45 Turkiet Grekland 46-47 3rd quarter
unknownU18- EM Div. A (D), Placeringsrunda 5-8 Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Nederländerna Italien 59-54 4th quarter
15:45 Belgien Kroatien -
unknownU18 EM (Damer), Div. A Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Frankrike Serbien 58-56 4th quarter
15:45 Spanien Ryssland -
Visa/Dölj

Rugby

unknownNRL Ligastatistik Visa/Dölj
01:00 Penrith Panthers Cronulla Sharks 16-18 Slut
03:30 Gold Coast Titans Parramatta Eels 18-24 Slut
05:30 Canterbury Bulldogs North Queensland Cowboys 12-20 Slut
unknownSuper League Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 London Broncos Hull Kingston Rovers 10-62 Slut
unknownSuper Rubgy, Slutspel Ligastatistik Visa/Dölj
03:35 Crusaders Sharks 38-6 Slut
05:40 Waratahs Brumbies 26-8 Slut