Visa/Dölj

Tennis

unknownATP - Washington, USA Ligastatistik Visa/Dölj
18:00 Istomin, Denis363 Slut
Young, Donald 636
18:20 Hewitt, Lleyton66 Slut
Raonic, Milos 77
20:05 Smyczek, Tim32 Slut
Gasquet, Richard 66
20:35 Berdych, Tomas24 Slut
Pospisil, Vasek 66
21:25 Giraldo, Santiago66 Slut
Estrella Burgos, Victor 20
22:15 Nishikori, Kei621 3:e set
Lacko, Lukas 260
13:00 Anderson, Kevin
Young, Donald
16:00 Johnson, Steve
Raonic, Milos
unknownATP - Washington, Usa, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
19:30 Erlich J / Ram R66 Slut
Dodig I / Melo M 22
13:00 Erlich J / Ram R
Rojer J-J / Tecau H
unknownATP - Kitzbuhel, Austria, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Dlouhy L / Marray J
Begemann A / Haase R
07:20 Emmrich M / Rosol L
Melzer G / Melzer J
unknownATP - Kitzbuhel, Austria Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Monaco, Juan
Seppi, Andreas
06:00 Thiem, Dominic
Granollers, Marcel
07:00 Goffin, David
Gonzalez, Maximo
unknownWTA - Stanford, USA Ligastatistik Visa/Dölj
18:30 Zhao, Carol11 Slut
Ivanovic, Ana 66
22:00 Azarenka, Victoria45 2:a set
Williams, Venus 65
13:00 Vickery, Sachia
Lepchenko, Varvara
14:00 Muguruza Blanco, Garbine
Kerber, Angelique
unknownWTA - Washington, Usa, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
19:05 King V / Townsend T Walkover
Kuwata H / Nara K
14:15 Dekmeijere L / Melichar N
Aoyama S / Dabrowski G
15:30 Rae J / Smith A
Kuwata H / Nara K
unknownWTA - Stanford, Usa, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
23:50 Kops-Jones R / Spears A
Lepchenko V / Tomljanovic A
13:00 Kania P / Siniakova K
Hantuchova D / Parra Santonja A
13:00 Muguruza G / Suarez Navarro C
Kudryavtseva A / Rodionova An
unknownWTA - Washington, USA Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Mladenovic, Kristina
Nara, Kurumi
13:00 Erakovic, Marina
Jovanovski, Bojana
14:15 Kuznetsova, Svetlana
King, Vania
15:30 Pavlyuchenkova, Anastasia
Makarova, Ekaterina
unknownChallenger - Vancouver, Canada, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
21:10 Kokkinakis T / Thompson J648 Slut
Bogomolov A / Cerretani J 2610
13:00 Kerr J / Martin F
Buchanan C / Williams R
13:00 Daniell M / Sitak A
Bogomolov A / Cerretani J
unknownChallenger - Vancouver, Canada Ligastatistik Visa/Dölj
21:30 Baghdatis, Marcos76 Slut
Buchanan, Chase 63
13:00 Bemelmans, Ruben
Bogomolov Jr, Alex
13:00 Krajicek, Austin
Dustov, Farrukh
13:00 Ward, James
Kokkinakis, Thanasi
unknownChallenger - Cortina, Italy, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
05:00 Fanucci P / Giacalone O
Lee H / Mirzadeh V
06:00 Ghedin R / Grassi C
Rondoni P / Turchetti N
06:20 Trusendi W / Virgili A
Koolhof W / Motti A
10:50 Giannessi A / Starace P
Cervantes-Huegiun I / Lizariturry J
unknownChallenger - Segovia, Spain Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Serra, Florent
Kudryavtsev, Alexander
06:50 Mannarino, Adrian
Klein, Brydan
10:20 Menendez-Maceiras, Adrian
Edmund, Kyle
11:40 Granollers-Pujol, Gerard
Chiudinelli, Marco
unknownChallenger - Cortina, Italy Ligastatistik Visa/Dölj
05:30 Bachinger, Matthias
Krajinovic, Filip
07:30 Gaio, Federico
Starace, Potito
07:30 Reuter, Yannik
Marcora, Roberto
09:30 Gimeno-Traver, Daniel
Troicki, Viktor
unknownChallenger - Liberec, Czech Republic Ligastatistik Visa/Dölj
06:00 Martin, Andrej
Darcis, Steve
06:00 Carballes Baena, Roberto
Rola, Blaz
07:20 Zeballos, Horacio
Ignatik, Uladzimir
09:00 Yang, Tsung-Hua
Gombos, Norbert
unknownChallenger - Liberec, Czech Republic, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Meffert D / Puetz T
Gonzales R / Thornley S
unknownChallenger - Segovia, Spain, Doubles Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Baluda V / Kudryavtsev A
Klein B / Mektic N
Visa/Dölj

Basket

usWNBA Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Tulsa Shock Atlanta Dream 75-85 Slut
20:00 Minnesota Lynx Phoenix Mercury 75-67 Slut
20:00 Chicago Sky New York Liberty 87-74 Slut
22:00 Seattle Storm Indiana Fever 52-50 3rd quarter
unknownEM U18, Pojkar Ligastatistik Visa/Dölj
07:00 Italien Grekland -
09:15 Serbien Litauen -
11:30 Kroatien Spanien -
13:45 Turkiet Lettland U18 -
unknownU18 EM. Placeringskval Ligastatistik Visa/Dölj
08:00 Montenegro England -
10:15 Polen Ryssland -
12:30 Bosnia And Herzegovina Tjeckien -
14:45 Frankrike Belgien -
Visa/Dölj

Fotboll

brCopa do Brasil Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Londrina Santos FC 2-1 Slut
20:00 Coritiba Paysandu 2-0 Slut
unknownVänskapsmatcher (H) Ligastatistik Visa/Dölj
20:00 Guadalajara Chivas Bayern München 0-1 Slut
11:00 Carrarese Calcio Pontedera -
12:30 Borussia Dortmund AC Chievo Verona -
13:00 Go Ahead Eagles Büyükşehir -
13:00 NAC Breda OFI Crete FC -
14:00 SC Paderborn Wigan Athletic -
14:00 Red Star FC 93 US Quevilly -
14:30 Bournemouth AFC Swansea City -
14:45 Sporting Lissabon SS Lazio -
14:45 Wrexham FC Bolton Wanderers -
14:45 Altrincham FC Shrewsbury Town -
14:45 Bristol Rovers Coventry City -
14:45 Norwich City Celta de Vigo -
sgS-league Ligastatistik Visa/Dölj
07:30 Singapore Armed Forces FC Albirex Niigata FC -
plI liga Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Zaglebie Lubin SA Flota Swinoujscie -
13:00 Sandecja Nowy Sącz Gks Tychy 71 -
pl1. Division Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Jagiellonia Bialystok Cracovia Krakow -
14:30 Gks Piast Gliwice Lechia Gdánsk -
roLiga I Ligastatistik Visa/Dölj
11:30 Ceahlaul Piatra Neamt Fcm Targu Mures -
14:00 FC Viitorul Constanta Rapid Bukarest -
lvVirsliga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Skonto FC Daugavpils Daugava -
12:00 FK Daugava Riga FS METTA / LU -
eeMeistriliiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 JK Sillamäe Kalev Jalgpallikool Tammeka -
12:00 FC Infonet Johvi FC Lokomotiv -
noDivision, avd 2 Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Birkebeineren Pors Grenland -
noNorska Elitserien Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Lilleström SK SK Brann -
siPrvaLiga Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 NK Zavrc NK Domzale -
14:00 NK Celje NK Krka -
ruWischaja League Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 FC Rubin Kazan Spartak Moskva -
uaPremier League Ligastatistik Visa/Dölj
12:00 Vorskla Poltava FC Sjakhtar Donetsk -
dkDanska Superligan Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Silkeborg IF SønderjyskE -
dkDivision 1 Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 FC Roskilde Skive IK -
atErste Liga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 St. Pölten LASK Linz - Uppskjuten
12:30 FC Liefering Austria Lustenau -
12:30 Kapfenberger SV Wacker Innsbruck -
12:30 FAC Team für Wien SV Horn -
14:30 TSV Hartberg SV Mattersburg -
deRegionalligan Bavaria Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 FC Kickers Wurzburg Wacker Burghausen -
12:30 SV Schalding-Heining TSV Buchbach -
12:30 SpVgg Bayreuth TSV 1860 München II -
13:00 FC Eintracht Bamberg 2010 FV Illertissen -
13:30 FC Memmingen SV Seligenporten -
deRegionalligan Nord Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Eintracht Braunschweig II Werder Bremen II -
13:30 SV Meppen Goslarer SC -
deRegionalligan Sydväst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 FC Homburg 1. FC Saarbrücken -
deRegionalligan Nordöst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Vfb Auerbach Zfc Meuselwitz -
13:00 TSG Neustrelitz FC Viktoria Berlin -
deRegionalligan Väst Ligastatistik Visa/Dölj
13:30 Rot-Weiss Essen VfL Lotte -
skSuperliga Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Slovan Bratislava MFK Ruzomberok -
atRegionliga Mitt Ligastatistik Visa/Dölj
12:30 Union Gurten SK Vorwärts Steyr -
13:00 SC Kalsdorf SV Lafnitz -
13:00 Union Vöcklamarkt Asco Atsv Wolfsberg -
13:00 Austria Klagenfurt Union St Florian -
13:00 BW Linz SV Wallern -
13:00 SC Weiz SV Allerheiligen -
13:00 Pasching/lask Juniors SAK Klagenfurt -
atRegionliga Öst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 First Vienna FC Marsch Neuberg -
13:00 Austria Wien II SV Mattersburg II -
13:00 SC Neusiedl SK Rapid Wien II -
13:00 1. SC Sollenau SC Ritzing -
13:30 SKU Amstetten Admira Wacker -
13:30 SV Stegersbach SR Donaufeld -
13:30 Wiener SC AXA SC Parndorf -
atRegionliga Väst Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 SC Schwarz Austria Salzburg -
13:00 WSG Wattens FC Pinzgau Saalfelden -
seSvenska Cup, Preliminary Round Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Eneby BK Motala AIF -
seSuperettan Ligastatistik Visa/Dölj
13:20 Assyriska FF Östers IF -
huNB I Ligastatistik Visa/Dölj
13:00 Puskas Akademia Pecsi MFC -
14:30 MTK Budapest FC Debreceni VSC -
frLigue 2 Ligastatistik Visa/Dölj
14:00 AC Arles Avignon AC Ajaccio -
14:00 AJ Auxerre Le Havre AC -
14:00 Gazelec Ajaccio Valenciennes FC -
14:00 Stade Lavallois Mfc Chamois Niort FC -
14:00 Luzenac Ap Troyes AC - Uppskjuten
14:00 AS Nancy Dijon FCO -
14:00 Olympique Nimes SCO Angers -
14:00 Tours FC US Creteil -
14:00 LB Chateauroux Troyes AC -
hr1. HNL Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 NK Zagreb NK Lokomotiva Zagreb -
cz1. Liga Ligastatistik Visa/Dölj
14:15 SK Slavia Prag FC Banik Ostrava -
bePro League Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 KV Oostende RSC Anderlecht -
beTweede Klasse Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 AS Eupen R.A.E.C. Mons -
de2. Bundesliga Ligastatistik Visa/Dölj
14:30 Fortuna Düsseldorf Eintracht Braunschweig -
iePremier Division Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Bray Wanderers AFC Athlone Town AFC -
14:45 Cork City FC Dundalk FC -
14:45 Derry City FC Bohemian FC -
14:45 Drogheda United FC University College Dublin -
14:45 Limerick FC Shamrock Rovers FC -
14:45 St. Patricks Athletic FC Sligo Rovers FC -
ieFörsta divisionen Ligastatistik Visa/Dölj
14:45 Galway FC Shelbourne United FC -
15:00 Finn Harps FC Wexford Youths FC -
15:00 Shamrock Rovers II Longford Town FC -
arPrimera Division, Torneo Inicial Ligastatistik Visa/Dölj
17:00 Godoy Cruz A.T. CA Banfield - Uppskjuten
Visa/Dölj

Volleyboll

unknownWorld Grand Prix Women, Grundomgång Ligastatistik Visa/Dölj
00:40 Serbien Tyskland -
03:10 Sydkorea Thailand -
09:00 USA Ryssland -
11:30 Brasilien Kina -
12:00 Turkiet Japan -
14:00 Italien Dominikanska republiken -
unknownWorld Grand Prix, Div 3 (D) Ligastatistik Visa/Dölj
10:00 Mexiko Kazakstan -
11:15 Australien Bulgarien -
13:00 Tjeckien Algeriet -
14:15 Kroatien Kenya -