Spain - Primera Division
  • 10:00CA Osasuna - Deportivo La Corunah2h
    Referee: Hernandez Hernandez, Alejandro Jose (Spain), Venue: Estadio El Sadar
    • 14:15Real Betis Balompie - CD Alavesh2h
      Referee: Ocon Arraiz, Daniel (Spain), Venue: Benito Villamarin
      • 16:30SD Eibar - CD Leganesh2h
        Referee: Alvarez Izquierdo, Alfonso (Spain), Venue: Ipurua Municipal Stadium
        • 18:45RC Celta De Vigo - Athletic Bilbaoh2h
          Referee: Fernandez Borbalan, David (Spain), Venue: Municipal de Balaidos
          • 19:00CF Malaga - FC Sevillah2h
            ,
            Spain - Primera Division Femenina
            • 12:00CD Santa Teresa - Fundacion Albaceteh2h
              ,
              • 12:00FC Barcelona - Oiartzun KEh2h
                ,
                • 12:00Levante UD - Atl. Madridh2h
                  ,
                  • 12:00Rayo Vallecano - Real Betis Balompieh2h
                    ,
                    • 12:00RCD Espanyol Barcelona - Sporting de Huelvah2h
                      ,
                      • 12:00Real Sociedad - Athletic Bilbaoh2h
                        ,
                        • 12:00UD GRANADILLA TENERIFE - Valencia CFh2h
                          ,
                          Spain - Segunda B Group I
                          • 17:00Arandina CF - Celta de Vigo Bh2h
                            ,
                            • 17:00Caudal Deportivo - CD Palencia Balompieh2h
                              ,
                              • 17:00Cd Boiro - Pontevedra CFh2h
                                ,
                                • 17:00CD Guijuelo - Racing Santanderh2h
                                  ,
                                  • 17:00CD Tudelano - CA Osasuna Bh2h
                                    ,
                                    • 17:00Cultural Leonesa - CD Lealtadh2h
                                      ,
                                      • 17:00FC Coruxo - Racing de Ferrolh2h
                                        ,
                                        • 17:00SD Ponferradina - Real Valladolid Bh2h
                                          ,
                                          • 17:00UD Somozas - Burgos CFh2h
                                            ,
                                            • 17:00Union Mutilvera - CD Izarrah2h
                                              ,
                                              Spain - Segunda B Group II
                                              • 18:00Arenas Club de Getxo - SD Amorebietah2h
                                                ,
                                                • 18:00Athletic Bilbao B - Fuenlabradah2h
                                                  ,
                                                  • 18:00Barakaldo CF - SD Leioah2h
                                                    ,
                                                    • 18:00CD Artistico Navalcarnero - Real Madrid Castillah2h
                                                      ,
                                                      • 18:00CD Mensajero - Albacete Balompieh2h
                                                        ,
                                                        • 18:00San Sebastian Reyes - Real Sociedad Bh2h
                                                          ,
                                                          • 18:00SD Zamudio - CF Rayo Majadahondah2h
                                                            ,
                                                            • 18:00Sestao River Club - SD Gernikah2h
                                                              ,
                                                              • 18:00UD Logrones - Real Union de Irunh2h
                                                                ,
                                                                • 18:00UD Socuellamos CF - CD Toledo Sadh2h
                                                                  ,
                                                                  Spain - Segunda B Group III
                                                                  • 18:00Barcelona B FC - AE Prath2h
                                                                    ,
                                                                    • 18:00CD Alcoyano - CF Villarreal Bh2h
                                                                      ,
                                                                      • 18:00CD Atletico Baleares - Hercules CFh2h
                                                                        ,
                                                                        • 18:00CE Sabadell - CE L'Hospitaleth2h
                                                                          ,
                                                                          • 18:00CF Gava - Espanyol Barcelona Bh2h
                                                                            ,
                                                                            • 18:00Club Deportivo Eldense - Levante Bh2h
                                                                              ,
                                                                              • 18:00RCD Mallorca B - Atletico Saguntinoh2h
                                                                                ,
                                                                                • 18:00UD Cornella - CD Ebroh2h
                                                                                  ,
                                                                                  • 18:00UE Llagostera - Lleida Esportiuh2h
                                                                                    ,
                                                                                    • 18:00Valencia CF Mestalla - CF Badalonah2h
                                                                                      ,
                                                                                      Spain - Segunda B Group IV
                                                                                      • 18:00Atletico Sanluqueno - Real Murcia CFh2h
                                                                                        ,
                                                                                        • 18:00CD San Fernando - Real Balompedica Linenseh2h
                                                                                          ,
                                                                                          • 18:00FC Cartagena - Jumilla CFh2h
                                                                                            ,
                                                                                            • 18:00Granada CF B - Recreativo de Huelvah2h
                                                                                              ,
                                                                                              • 18:00La Roda CF - CD El Ejido 2012h2h
                                                                                                ,
                                                                                                • 18:00Lorca CF - Cordoba CF Bh2h
                                                                                                  ,
                                                                                                  • 18:00Marbella FC - CF Villanovenseh2h
                                                                                                    ,
                                                                                                    • 18:00Melilla UD - CD Linaresh2h
                                                                                                      ,
                                                                                                      • 18:00Merida UD - Atl Mancha Realh2h
                                                                                                        ,
                                                                                                        • 18:00Real Jaen - UD Extremadurah2h
                                                                                                          ,
                                                                                                          Spain - Segunda Division
                                                                                                          • 10:00AD Alcorcon - Cadiz CFh2h
                                                                                                            Referee: Sagues Oscoz, Gorka (Spain), Venue: Santo Domingo
                                                                                                            • 14:00CD Lugo - Girona FCh2h
                                                                                                              Referee: Valdes Aller, Jorge (Spain), Venue: Anxo Carro
                                                                                                              • 16:00CF Cordoba - CD Mirandesh2h
                                                                                                                Referee: Prieto Iglesias, Eduardo (Spain), Venue: Estadio Nuevo Arcangel
                                                                                                                • 18:00SD Huesca - Rayo Vallecanoh2h
                                                                                                                  ,
                                                                                                                  • 18:00Sevilla Atletico - RCD Mallorcah2h
                                                                                                                    Referee: De La Fuente Ramos, Oliver (Spain), Venue: Ciudad Deportiva Jose Ramon Cisneros Palacios