Expand/Collapse

Football

frLigue 2 League statistics Expand/Collapse
14:00 AC Ajaccio US Creteil 0-1  Ended
14:00 Sco Angers Chamois Niort FC 0-0  Ended
14:00 AS Nancy Stade Lavallois Mfc 1-1  Ended
14:00 Olympique Nimes Gazelec Ajaccio 2-0  Ended
14:00 US Orleans 45 Valenciennes FC 0-1  Ended
14:00 FC Sochaux Tours FC 2-1  Ended
14:00 Troyes AC Clermont Foot 2-0  Ended
08:00 Dijon Fco AC Havre -
frLigue 1 League statistics Expand/Collapse
14:30 Toulouse FC Olympique Marseille 1-6  Ended
11:00 Paris ST Germain RC Lens -
14:00 SC Bastia OGC Nice -
14:00 Sm Caen FC Girondins Bordeaux -
14:00 Evian Tg FC AS Monaco -
14:00 Stade Reims FC Nantes -
14:00 Stade Rennes FC Metz -
nlEredivisie League statistics Expand/Collapse
14:00 Willem II Tilburg FC Twente Enschede 2-2  Ended
12:30 GO Ahead Eagles Psv Eindhoven -
13:45 Heracles Almelo Vitesse Arnhem -
13:45 Ado Den Haag SC Heerenveen -
14:45 Pec Zwolle Cambuur Leeuwarden -
nlEerste Divisie League statistics Expand/Collapse
14:00 SC Telstar Vvv Venlo 0-3  Ended
14:00 Fortuna Sittard Mvv Maastricht 0-3  Ended
14:00 FC Emmen FC Oss 2-3  Ended
10:30 FC Eindhoven FC Volendam -
13:45 Rkc Waalwijk Sparta Rotterdam -
deRegionalliga West League statistics Expand/Collapse
14:00 Alemannia Aachen SC Wiedenbruck 2-1  Ended
07:00 FC Schalke 04 II Hennef 05 -
08:00 SC Verl Kfc Uerdingen 05 -
08:00 FC Viktoria Cologne Sg Wattenscheid 09 -
08:00 Rodinghausen Sf Siegen -
08:00 VFL Bochum II Sf Lotte -
09:30 Borussia M'gladbach II Rot-Weiss Essen -
deRegionalliga North League statistics Expand/Collapse
07:00 VFL Wolfsburg II Vfb Lubeck -
09:00 Bsv Rehden Hannover 96 II -
09:00 FC St. Pauli II Hamburger SV II -
deRegionalliga Northeast League statistics Expand/Collapse
07:30 Bfc Dynamo FC Viktoria Berlin -
07:30 Vfb Auerbach Hertha Bsc Berlin II -
deRegionalliga Bavaria League statistics Expand/Collapse
08:00 FC Eintracht Bamberg 2010 SV Seligenporten -
08:00 FC Memmingen Wacker Burghausen -  Postponed
08:00 SV Schalding-Heining Schweinfurt 05 -
08:00 1 FC Nuremberg II TSV Buchbach -
08:00 Greuther Furth II FC Ingolstadt II -
08:00 Spvgg Bayreuth FC Augsburg II -
08:00 Vfr Garching FV Illertissen -
deRegionalliga Southwest League statistics Expand/Collapse
08:00 Spvgg Neckarelz TSG Hoffenheim II -
08:00 FC Kaiserslautern II Spvgg Elversberg 07 -
08:00 Eintracht Trier Astoria Walldorf -
08:00 Hessen Kassel FC Homburg -
08:00 FK Pirmasens Wormatia Worms -
08:00 SV Waldhof Mannheim Svn Zweibrucken -
08:00 1 FC Saarbrucken Ksv Baunatal -
maBotola League statistics Expand/Collapse
14:00 Fus Fath Union Sportive Rabat Cra De Hoceima 1-1  Ended
09:30 Husa Hassania Agadir AS Far Rabat -
10:00 Ock Olympique De Khouribga Raja Casablanca Athletic -
10:00 Kac Kenitra Mat Maghrib Association Tetouan -
13:30 Wydad AC Casablanca Rsb Berkane -
plEkstraklasa League statistics Expand/Collapse
14:30 Kks Lech Poznan Jagiellonia Bialystok 2-0  Ended
09:30 Gks Piast Gliwice Ks Gornik Zabrze -
09:30 Wisla Krakow Sa Zawisza Bydgoszcz -
12:00 Ks Lechia Gdansk Pge Gks Belchatow -
plI Liga League statistics Expand/Collapse
07:00 Oks Stomil Olsztyn Bytovia Bytow -
08:00 Widzew Lodz Mks Sandecja Nowy Sacz -  Postponed
09:00 Chojnice Chrobry Glogow -
09:00 Mks Flota Swinoujscie Olimpia Grudziadz -
09:00 Aspn Miedz Legnica Mks Dolcan Zabki -
11:45 Wisla Plock Sa Kghm Zaglebie Lubin -
atErste Liga League statistics Expand/Collapse
14:30 Skn St. Polten SV Mattersburg 1-2  Ended
atBundesliga League statistics Expand/Collapse
10:00 SK Sturm Graz Wolfsberger AC -
12:30 Rb Salzburg Scr Altach -
12:30 SV Josko Ried SV Scholz Grodig -
12:30 SC Wiener Neustadt Admira Wacker -
deBundesliga League statistics Expand/Collapse
14:30 Vfb Stuttgart Hertha Bsc 0-0  Ended
09:30 FC Schalke 04 1899 Hoffenheim -
09:30 FC Augsburg VFL Wolfsburg -
09:30 Hannover 96 Bayern Munich -
09:30 SC Freiburg Werder Bremen -
09:30 Hamburger SV Borussia Dortmund -
12:30 1 FSV Mainz 05 Monchengladbach -
de2Nd Bundesliga League statistics Expand/Collapse
07:00 Eintracht Braunschweig FC St. Pauli -
07:00 Vfr Aalen Greuther Furth -
de3Rd Liga League statistics Expand/Collapse
08:00 Holstein Kiel VFL Osnabruck -
08:00 Energie Cottbus FSV Mainz 05 II -
08:00 Dynamo Dresden Sg Sonnenhof Grossaspach -
08:00 Preussen Munster Ssv Jahn Regensburg -
08:00 Rw Erfurt SV Wehen Wiesbaden -
08:00 Stuttgarter Kickers Msv Duisburg -
08:00 Spvgg Unterhaching Fortuna Cologne -
08:00 Borussia Dortmund II Arminia Bielefeld -
08:00 Hansa Rostock Chemnitzer FC -
08:00 Vfb Stuttgart II Hallescher FC -
beTweede Klasse League statistics Expand/Collapse
14:30 Oud-Heverlee Leuven Lommel United 0-3  Ended
13:30 FC Dessel Sport Ksk Heist -
14:00 St. Truidense Vv Kv Woluwe-Zaventem -
14:00 Royal Antwerp FC Patro Maasmechelen -
14:00 AS Eupen White Star Bruxelles -
14:00 Seraing United R Aec Mons -
bePro League League statistics Expand/Collapse
14:00 Club Brugge Royal Charleroi SC -
14:00 Krc Genk SV Zulte Waregem -
14:00 Kaa Gent Lierse SK -
14:00 Kv Oostende Waasland-Beveren -
14:00 Royal Mouscron Kvc Westerlo -
14:00 Sporting Lokeren Rsc Anderlecht -
14:00 Kv Kortrijk Cercle Brugge Ksv -
14:00 Yellow-Red Kv Mechelen Standard Liege -
scotlandScottish Cup League statistics Expand/Collapse
14:35 Queen Of The South FC Falkirk FC 0-1  Ended
10:00 Inverness Caledonian Thistle Raith Rovers FC -
scotlandChampionship League statistics Expand/Collapse
10:00 Cowdenbeath FC Falkirk FC -  Postponed
10:00 Dumbarton FC Alloa Athletic FC -
10:00 Hibernian FC Livingston FC -  Postponed
10:00 Rangers FC Queen Of The South FC -  Postponed
10:00 Cowdenbeath FC Rangers FC -
scotlandLeague One League statistics Expand/Collapse
10:00 Brechin City FC Airdrieonians -
10:00 Dunfermline Athletic Ayr United -
10:00 Greenock Morton FC Forfar Athletic -
10:00 Stenhousemuir FC Peterhead FC -
10:00 Stirling Albion Stranraer FC -
scotlandLeague Two League statistics Expand/Collapse
10:00 Annan Athletic Albion Rovers FC -
10:00 Clyde FC East Stirling -
10:00 Montrose FC Arbroath FC -
10:00 Queens Park FC East Fife FC -
scotlandPremiership League statistics Expand/Collapse
10:00 Motherwell FC Kilmarnock FC -
10:00 Ross County FC Partick Thistle -
englandChampionship League statistics Expand/Collapse
14:45 Fulham FC Bournemouth AFC 1-5  Ended
10:00 Cardiff City Charlton Athletic -
10:00 Nottingham Forest Middlesbrough FC -
10:00 Reading FC Brighton & Hove Albion FC -  Postponed
10:00 Ipswich Town Brentford FC -
10:00 Derby County Birmingham City -
10:00 Wolverhampton Wanderers Watford FC -
10:00 Huddersfield Town Rotherham Utd -
10:00 Millwall FC Norwich City -
10:00 Blackpool FC Sheffield Wednesday -
10:00 Wigan Athletic Leeds Utd -
englandFa Cup League statistics Expand/Collapse
07:45 Bradford City Reading FC -
12:30 Aston Villa West Bromwich Albion -
englandConference National League statistics Expand/Collapse
08:00 Wrexham FC Chester City -
10:00 Alfreton Town FC Kidderminster Harriers -
10:00 Barnet FC Forest Green Rovers -
10:00 Braintree Town Gateshead FC -
10:00 Bristol Rovers Eastleigh FC -
10:00 Dover Athletic Lincoln City -
10:00 Halifax Town Dartford FC -
10:00 Macclesfield Town Aldershot Town -
10:00 Southport FC Nuneaton Town FC -
10:00 Torquay Utd Telford Utd -
10:00 Woking FC Grimsby Town -
englandPremier League League statistics Expand/Collapse
10:00 Queens Park Rangers Tottenham Hotspur -
englandLeague One League statistics Expand/Collapse
10:00 Coventry City Port Vale FC -
10:00 Swindon Town Notts County -
10:00 Milton Keynes Dons Preston North End -
10:00 Rochdale FC Colchester Utdfc -
10:00 Crewe Alexandra FC Scunthorpe Utd -
10:00 Sheffield United Fleetwood Town -
10:00 Peterborough Utd Leyton Orient -
10:00 Bradford City Chesterfield FC -  Postponed
10:00 Gillingham FC Doncaster Rovers -
10:00 Barnsley FC Walsall FC -
10:00 Yeovil Town Oldham Athletic -
10:00 Crawley Town Bristol City -
englandLeague Two League statistics Expand/Collapse
10:00 Bury FC Oxford Utd -
10:00 Southend Utd Wycombe Wanderers -
10:00 Plymouth Argyle Northampton Town -
10:00 Shrewsbury Town Cambridge Utd FC -
10:00 Accrington Stanley Portsmouth FC -
10:00 Hartlepool Utd Burton Albion -
10:00 AFC Wimbledon York City -
10:00 Luton Town Morecambe FC -
10:00 Tranmere Rovers Dagenham & Redbridge -
10:00 Carlisle Utd Exeter City -
10:00 Cheltenham Town Mansfield Town -
10:00 Stevenage FC Newport County -
esPrimera Division League statistics Expand/Collapse
14:45 Levante UD SD Eibar 2-1  Ended
10:00 Deportivo La Coruna Sevilla FC -
12:00 Athletic Bilbao Real Madrid -
14:00 Elche CF UD Almeria -
16:00 Granada CF Malaga CF -
esSegunda Division League statistics Expand/Collapse
10:00 Numancia CD CD Mirandes -
12:00 CD Lugo Barcelona B FC -
12:15 Racing Santander CA Osasuna -
14:00 Tenerife CD CD Leganes -
14:00 Albacete Balompie CE Sabadell -
itLega Pro, Girone C League statistics Expand/Collapse
14:45 US Lecce Juve Stabia 1-0  Ended
08:30 Ischia Isolaverde US Catanzaro -
08:30 FC Savoia 1908 US Foggia -
09:00 Sportiva Salernitana Benevento Calcio -
10:00 Cosenza Calcio Matera FC -
10:00 AS Melfi Paganese Calcio -
13:30 Barletta Calcio US Casertana 1908 -
itLega Pro, Girone B League statistics Expand/Collapse
08:30 AC Pistoiese AC Ancona -  Postponed
10:00 Carrarese Calcio Teramo Calcio -
11:00 Pro Piacenza San Marino Calcio -
11:00 Santarcangelo Calcio Savona FBC -
11:00 Forli Tuttocuoio -
13:30 US Grosseto SC Pisa -
itLega Pro, Girone A League statistics Expand/Collapse
09:00 Como Calcio AC Monza Brianz -
09:00 FC Sudtirol Real Vicenza -
itSerie B League statistics Expand/Collapse
09:00 Catania Calcio Spezia Calcio -
09:00 FC Crotone Trapani Calcio -
09:00 Latina Calcio Carpi FC -
09:00 AS Livorno Ternana Calcio -
09:00 FC Modena Frosinone Calcio -
09:00 Perugia Virtus Lanciano -
09:00 Pro Vercelli Brescia Calcio -
09:00 AS Varese Bologna FC -
09:00 Pescara Calcio Vicenza Calcio -
12:00 AS Avellino AS Bari -
itSerie A League statistics Expand/Collapse
12:00 Sampdoria Genoa Cagliari Calcio -
14:45 AC Milan Hellas Verona -
iePremier Division League statistics Expand/Collapse
14:45 Dundalk FC Longford Town FC 1-0  Ended
14:45 Shamrock Rovers FC Saint Patrick's Athletic FC 1-0  Ended
14:45 Galway FC Derry City FC 1-2  Ended
12:45 Bray Wanderers AFC Drogheda United FC -
13:30 Limerick 37 FC Bohemians Dublin FC -
14:45 Sligo Rovers FC Cork City FC -
ieFirst Division League statistics Expand/Collapse
14:45 Cabinteely FC Wexford Youths FC 1-0  Ended
14:45 Waterford United FC Athlone Town AFC 1-1  Ended
15:00 Shelbourne Dublin FC Finn Harps FC 0-0  Ended
14:45 Cobh Ramblers University College Dublin -
arPrimera B Nacional League statistics Expand/Collapse
15:00 CA Chacarita Juniors Boca Unidos 2-1  Ended
20:00 Atletico Tucuman Club Villa Dalmine 1-0  1st half
34'
15:00 Guillermo Brown Ferro Carril Oeste -
17:05 CA All Boys Gimnasia Jujuy -
18:00 Instituto AC Cordoba Central Cordoba Sde -
arPrimera Division, Torneo Inicial League statistics Expand/Collapse
16:00 CA Huracan Gimnasia Y Esgrima 1-1  Ended
19:10 Atletico De Rafaela Racing Club 1-1  2nd half
68'
15:00 Nueva Chicago Godoy Cruz A.t. -
16:00 Club Olimpo CA Rosario Central -
17:15 CA Aldosivi Quilmes AC -
ptPrimeira Liga League statistics Expand/Collapse
15:30 Sporting Braga FC Porto 0-1  Ended
14:15 Vitoria Setubal CF Os Belenenses -
ptSegunda Liga League statistics Expand/Collapse
08:30 Maritimo Funchal B Academico Viseu -
10:00 CD Santa Clara Benfica Lisbon B -
10:00 UD Oliveirense Atletico Cp -
10:00 Clube Oriental De Lisboa CD Das Aves -
10:00 Leixoes SC Sporting Braga B -
10:00 SC Covilha SC Freamunde -
10:00 CD Feirense CD Trofense -
10:00 Sporting Lisbon B CD Tondela -
11:00 SC Beira Mar Vitoria Guimaraes B -
11:00 Sporting Farense SC Olhanense -
clPrimera Division, Clausura League statistics Expand/Collapse
16:30 Union Espanola Santiago Wanderers 2-2  Ended
19:00 CSD Barnechea CD Cobreloa Calama 0-1  2nd half
78'
15:00 Palestino O`higgins FC -
17:30 Huachipato Universidad Catolica -
clPrimera B, Clausura League statistics Expand/Collapse
15:00 Dep. Magallanes Deportes Concepcion -
15:30 Coquimbo Unido Curico Unido -
17:00 Cdsc Iberia Union San Felipe -
18:00 Deportes Copiapo Deportes Temuco -
brPaulista Serie A1 League statistics Expand/Collapse
17:30 Red Bull Brasil SP Audax SP 1-6  Ended
17:30 Marilia SP Xv De Piracicaba 1-1  Ended
14:00 Sao Bernardo SP Sao Bento SP -
14:00 Ituano SP Rio Claro SP -
16:30 Mogi Mirim SP Ponte Preta SP -
16:30 Palmeiras SP Bragantino SP -
pyPrimera Division, Apertura League statistics Expand/Collapse
18:10 Sol De America Club Sportivo Luqueno 1-0  Ended
16:00 Olimpia Asuncion Club Libertad Asuncion -
17:15 Rubio Nu General Diaz -
mxPrimera Division, Clausura League statistics Expand/Collapse
20:00 Tiburones Rojos De Veracruz Leon 0-0  1st half
35'
20:30 Gallos Blancos Queretaro Guadalajara Chivas 0-0  1st half
7'
18:00 Cruz Azul Atlas -
ecSerie A, Primera Etapa League statistics Expand/Collapse
20:00 Deportivo Cuenca CD River Plate Ecuador 0-0  1st half
34'
16:00 Mushuc Runa CD Universidad Catolica -
17:00 Independiente Jose Teran Liga De Loja -
usMajor League Soccer League statistics Expand/Collapse
22:00 La Galaxy Chicago Fire -
15:00 Washington Dc Utd Montreal Impact -
16:00 Philadelphia Union Colorado Rapids -
18:00 Vancouver Whitecaps FC Toronto FC -
auA-League League statistics Expand/Collapse
23:00 Wellington Phoenix FC Adelaide United FC -
03:30 Melbourne Victory Perth Glory FC -
jpJ.league League statistics Expand/Collapse
00:00 Vegalta Sendai Montedio Yamagata -
00:00 Nagoya Grampus Matsumoto Yamaga FC -
00:00 Gamba Osaka FC Tokyo -
00:00 Sanfrecce Hiroshima Ventforet Kofu -
00:00 Sagan Tosu Niigata Albirex -
01:00 Yokohama F Marinos Kawasaki Frontale -
02:00 Vissel Kobe Kashiwa Reysol -
05:00 Shonan Bellmare Urawa Red Diamonds -
krK-League Classic League statistics Expand/Collapse
00:00 Incheon United FC Gwangju FC -
01:00 Jeonbuk Hyundai Seongnam Ilhwa -
02:00 Busan I Park Daejeon Citizen FC -
cnChinese Super League League statistics Expand/Collapse
02:35 Hangzhou Lucheng Guangzhou R&f FC -
02:35 Shanghai Sipg Jiangsu Guoxin-Sainty FC -
06:35 Guizhou R Liaoning Hongyun -
fiSuomen Cup League statistics Expand/Collapse
03:45 FC Kontu FC Myllypuro -
08:00 Aifk Turku FC Jazz -
08:00 Ppj Pk 35 -
12:00 Virky Mikkelin Palloilijat -
fiLiigacup, Knockout Stage League statistics Expand/Collapse
06:30 Hifk Vaasa PS -
09:00 Seinajoen JK Rovaniemi Palloseura -
ruYouth League League statistics Expand/Collapse
04:00 Spartak Moscow Youth FK Krasnodar Youth -
07:00 Dinamo Moscow Youth FK Ufa -
07:30 FK Rostov Youth Lokomotiv Moscow Youth -
ruPremier League League statistics Expand/Collapse
08:00 Rfk Terek Grozny Cska Moscow -
11:00 Zenit ST Petersburg FC Ural Yekaterinburg -
kzPremier League League statistics Expand/Collapse
04:00 FC Kaisar Kyzylorda FC Zhetysu -
04:00 Ordabasy Shymkent FC Irtysh Pavlodar -
04:00 FC Taraz Shakhter Karagandy -
05:00 FC Aktobe FK Atyrau -
06:00 FC Kairat Almaty Tobol Kostanay -
06:00 FC Astana FC Okzhetpes -
czFnl League statistics Expand/Collapse
04:15 Pardubice FK Varnsdorf -
04:15 Fotbal Trinec FK Banik Most -
08:30 Mas Taborsko Fotbal Frydek Mistek -
08:30 SK Sigma Olomouc Banik Sokolov -
08:30 FC Graffin Vlasim 1 SC Znojmo -
cz1. Liga League statistics Expand/Collapse
08:00 FK Mlada Boleslav SK Dynamo Ceske Budejovice -
11:00 Bohemians 1905 1 FK Pribram -
11:00 FC Vysocina Jihlava FK Baumit Jablonec -
11:00 1 FC Slovacko FC Hradec Kralove -
14:15 FC Slovan Liberec FK Teplice -
14:15 FC Viktoria Plzen SK Slavia Prague -  Postponed
trU21 Ligi, Gr. 1. Lig League statistics Expand/Collapse
05:00 Denizlispor Alanyaspor -
05:00 Orduspor Sanliurfaspor -
trU21 Ligi, Gr. Super Lig League statistics Expand/Collapse
05:00 Balikesirspor Caykur Rizespor -
05:00 Kayseri Erciyesspor Genclerbirligi -
06:00 Eskisehirspor Bursaspor -
tr3. Lig, Group 1 League statistics Expand/Collapse
06:00 Trabzon Akcaabat Tire 1922 Spor -
06:00 Batman Petrolspor Nigde Belediyespor -
06:30 Gaziosmanpasa Adliyespor -
06:30 Kizilcabolukspor Kirikhanspor -
06:30 C. Sekerspor Tuzlaspor -
06:30 Corum Belediyespor Istanbulspor AS -
06:30 Bursa Niluferspor Manavgat Evrenseki -
06:30 Zonguldakspor Darica G Birligi -
09:00 Bozuyukspor Catalcaspor -  Cancelled
tr3. Lig, Group 2 League statistics Expand/Collapse
06:00 Diyarbakirspor Eyupspor -
06:00 Erzincan Refahiyespor Golcukspor -
06:00 Arsynspor Yeni Aksarayspor -
06:30 Derince Belediyespor Oyak Renaultspor -
06:30 Sivas Dort Eylul Sancaktepe Belediye -
06:30 Cankiri Bld Spor Cine Madranspor -
06:30 Payas Belediye Dardanelspor AS -
06:30 Tekirova Denizli Bld Spor -
06:30 Maltepespor Halide Edip Adivarspor -
tr3. Lig, Group 3 League statistics Expand/Collapse
06:00 Belediye Vanspor Erzurum Buyuksehir -
06:30 Bergama Silivrispor -
06:30 Beylerbeyi AS Idare Genclik -
06:30 Makina Balcova Yasam Kayseri Sekerspor -
06:30 Etimesgut Belediyespor Ankara Demirspor -
06:30 Orhangazispor Kahramanmaras B. -
06:30 Elibol Sandiklispor Ayvalikgucu -
06:30 Sakaryaspor Anadolu Uskudar 1908 Spor -
06:30 Gungoren Bld Spor Erzin Belediyespor -
tr2Nd Lig, Kirmizi Grup League statistics Expand/Collapse
06:30 Goztepespor P. Bugsasspor -
ltA Liga League statistics Expand/Collapse
05:00 Stumbras Kaunas FK Suduva Marijampole -
07:00 FK Siauliai FK Spyris Kaunas -
trSuper Lig League statistics Expand/Collapse
06:30 Kayseri Erciyesspor Genclerbirligi -
09:00 Balikesirspor Caykur Rizespor -
12:00 Eskisehirspor Bursaspor -
trTff 1. Lig League statistics Expand/Collapse
07:00 Denizlispor Alanyaspor -
09:30 Orduspor Sanliurfaspor -
uaPremier League League statistics Expand/Collapse
07:00 FC Illichivec Mariupol FC Zorya Lugansk -
10:00 Metalist Kharkiv FC Shakhtar Donetsk -
12:30 FC Metalurg Zaporizhya FC Metalurg Donetsk -
seSvenska Cup, Group 3 League statistics Expand/Collapse
07:00 Landskrona Bois Kristianstads FF -
07:00 AIK Hammarby IF -
seSvenska Cup, Group 5 League statistics Expand/Collapse
08:00 Osters IF Huddinge IF -
08:00 BK Hacken Mjallby Aif -
seSvenska Cup, Group 1 League statistics Expand/Collapse
10:00 Assyriska FF Hudiksvalls FF -
10:00 Malmo FF Jonkopings Sodra -
eePremium Liiga League statistics Expand/Collapse
07:00 JK Sillamae Kalev Paide Linnameeskond -
07:00 Nomme Kalju FC Jalgpallikool Tammeka -
09:30 Narva JK Trans Parnu Linnameeskond -
09:30 FC Flora Tallinn Viljandi JK Tulevik -
sgS-League League statistics Expand/Collapse
07:15 Brunei Dpmm FC Albirex Niigata FC -
rsSuperliga League statistics Expand/Collapse
07:30 FK Radnicki Nis FK Jagodina -
07:30 FK Mladost Lucani FK Spartak Subotica -
07:30 FK Radnicki 1923 FK Novi Pazar -
07:30 FK Cukaricki Stankom FK Borac Cacak -
07:30 FK Rad Belgrade FK Vozdovac -
11:00 FC Donji Srem Pecinci Partizan Belgrade -
12:00 FK Red Star Belgrade FK Vojvodina -
bgA Pfg League statistics Expand/Collapse
07:30 Haskovo Pfc Slavia Sofia -
10:00 Cska Sofia Beroe Stara Zagora -
mySuper League League statistics Expand/Collapse
07:45 Pahang Fa Sime Darby -
07:45 Johor D. T. FC Sarawak -
07:45 Felda Un. Lionsxii -
07:45 Terengganu Atm -
07:45 Pdrm Selangor FC -
huNb I League statistics Expand/Collapse
08:00 Ferencvarosi Tc FC Gyori Eto -
10:00 Kecskemeti Te Diosgyori Vtk -
10:00 Pecs Mfc Szombathelyi Haladas FC -
10:00 Lombard Papa Tfc Dunaujvaros Palhalma Agrospecial Se -
12:30 Videoton FC Nyiregyhaza Spartacus FC -
grSuper League League statistics Expand/Collapse
08:00 Veroia FC Ergotelis FC -
10:15 Asteras Tripolis Atromitos Athens -
12:30 Panthrakikos FC Komotini Olympiacos FC -
grFootball League, Group 1 League statistics Expand/Collapse
11:30 AEK Athens FC Ermionidas -
mtPremier League, 2Nd Phase League statistics Expand/Collapse
08:00 Balzan Youths Floriana FC -
08:00 Mosta FC Qormi FC -
10:00 Hibernians FC Pieta Hotspurs FC -
10:15 Birkirkara FC Sliema Wanderers FC -
mk1. Mfl League statistics Expand/Collapse
08:00 FK Rabotnicki Skopje Horizont Turnovo -  Postponed
siPrvaliga League statistics Expand/Collapse
08:15 NK Celje NK Maribor -
10:00 NK Olimpija Ljubljana NK Rudar Velenje -
11:00 NK Domzale NK Krka -
12:00 NK Zavrc FC Luka Koper -
atRegionalliga Centre League statistics Expand/Collapse
08:30 SC Weiz Union Gurten -
09:30 Bw Linz Union ST Florian -
11:00 Pasching/lask Juniors SV Allerheiligen -
12:00 SV Lafnitz SK Vorwarts Steyr -
atRegionalliga East League statistics Expand/Collapse
09:30 Skn St. Polten II SV Mattersburg II -
11:00 SC Ritzing Sku Amstetten -
zaPremier League League statistics Expand/Collapse
08:30 Kaizer Chiefs Orlando Pirates FC -
11:00 Supersport United FC Ajax Cape Town FC -
13:15 Free State Stars FC Mamelodi Sundowns -
13:15 Mpumalanga Black Aces FC Amazulu FC -
skSuperliga League statistics Expand/Collapse
08:30 Mfk Ruzomberok Spartak Myjava -
11:30 Dac 1904 Dunajska Streda Zp Sport Podbrezova -
11:30 FC Vion Zlate Moravce Slovan Bratislava -
aeArabian Gulf League League statistics Expand/Collapse
08:35 Emirates Ras Al-Khaimah AL Dhafra -
08:40 Al-Nasr SC Dubai Ajman Club -
11:30 Baniyas SC Sharjah FC -
11:30 Ittihad Kalba Al-Wasl -
hr1. Hnl League statistics Expand/Collapse
09:00 NK Dinamo Zagreb NK Zagreb -
11:00 Rnk Split NK Slaven Belupo -
cy1St Division, Championship Group League statistics Expand/Collapse
09:00 Ermis Aradippou FC Apollon Limassol FC -
09:00 Apoel Nicosia FC Anorthosis Famagusta FC -
dzLigue 1 League statistics Expand/Collapse
09:00 Usm El Harrach Js Saoura -
10:00 CS Constantine Mo Bejaia -
10:00 Mouloudia Club D'alger Usm Bel Abbes -
kwKuwait League League statistics Expand/Collapse
09:05 AL Salmiyah AL Arabi -
11:35 AL Qadsia AL Salibikhaet -
11:35 Khaitan SC AL Kuwait SC -
chChallenge League League statistics Expand/Collapse
10:00 Servette Geneva FC FC Winterthur -
11:45 FC Wil 1900 FC Chiasso -
chSuper League League statistics Expand/Collapse
11:45 Grasshopper Club Zurich FC Luzern -
14:00 FC Basel FC Thun -
ilPremier League League statistics Expand/Collapse
10:00 Hapoel Haifa Hapoel Beer Sheva -
11:00 Bnei Sakhnin FC Hapoel Raanana -
12:00 Hapoel Petach Tikva Maccabi Petach Tikva -
12:00 Maccabi Netanya Hapoel Akko -
12:20 Hapoel Tel Aviv Ashdod SC -
qaStars League League statistics Expand/Collapse
10:00 AL Arabi Doha SC AL Wakra SC -
10:00 Lekhwiya SC AL Kharaityat SC -
12:15 El Jaish SC Qatar SC -
12:15 Sadd SC AL Ahli Doha SC -
saSaudi Professional League League statistics Expand/Collapse
10:25 AL Fateh SC AL Taawon -
10:25 AL Khaleej AL Hilal Riyadh -
12:30 AL Nasr Riyadh Alshoulla -
12:40 AL Shabab Ksa AL Ahli Jeddah -
dkSuperligaen League statistics Expand/Collapse
11:00 FC Nordsjalland Sonderjyske -
roLiga I League statistics Expand/Collapse
11:00 FC Otelul Galati FC Brasov -
13:30 AFC Astra Giurgiu FC Botosani -
coLiga Aguila I League statistics Expand/Collapse
14:00 Envigado FC Aguilas Doradas -
16:00 Millonarios FC Deportivo La Equidad -
18:00 Atletico Huila Independiente Santa Fe -
18:00 Deportivo Pasto Alianza Petrolera -
uyPrimera Division, Clausura League statistics Expand/Collapse
14:00 Danubio FC Mdeo. Wanderers FC -
14:00 Institucion Atletica CA Rentistas -
14:00 Defensor Sporting CA Fenix -
18:00 Tacuarembo FC CA Penarol -
gtLiga Nacional, Clausura League statistics Expand/Collapse
17:00 CSD Xelaju Mc CD Suchitepequez -
17:00 CSD Comunicaciones Universidad SC -
Expand/Collapse

Basketball

deBbl League statistics Expand/Collapse
14:00 Mhp Riesen Ludwigsburg Bbc Bayreuth 93-67  Ended
12:30 Artland Dragons Phantoms Braunschweig -
12:30 Phoenix Hagen Brose Baskets Bamberg -
12:30 Ratiopharm Ulm Eisbaren Bremerhaven -
14:30 Ewe Baskets Oldenburg Crailsheim Merlins -
14:30 Tbb Trier Walter Tigers Tubingen -
14:30 Telekom Baskets Bonn Fraport Skyliners -
unknownEuroleague, Group F League statistics Expand/Collapse
14:45 Ea7-Emporio Armani Milano Bc Olympiakos Piraeus 74-83  Ended
15:00 Unicaja Malaga Efes Anadolu Istanbul 93-90  Ended
unknownLiga Aba League statistics Expand/Collapse
11:00 Kk Cibona Igokea Aleksandrovac -
13:00 Szolnoki Olaj Kk U. Olimpija Ljubljana -
15:00 Kk Buducnost Voli Kk Krka -
usNba League statistics Expand/Collapse
19:00 Charlotte Hornets Toronto Raptors 75-71  3rd quarter
19:00 Indiana Pacers Chicago Bulls 57-54  3rd quarter
19:00 Orlando Magic Sacramento Kings 86-73  3rd quarter
19:00 Philadelphia 76Ers Utah Jazz 50-52  3rd quarter
19:00 Washington Wizards Miami Heat 86-56  3rd quarter
19:30 Atlanta Hawks Cleveland Cavaliers 53-43  2nd quarter
20:00 Brooklyn Nets Phoenix Suns 21-19  1st quarter
20:00 Houston Rockets Detroit Pistons 29-23  Pause
20:00 Memphis Grizzlies Los Angeles Lakers 26-21  2nd quarter
20:00 New Orleans Pelicans Boston Celtics 27-33  2nd quarter
20:30 San Antonio Spurs Denver Nuggets -
22:30 Golden State Warriors Dallas Mavericks -
trTbl League statistics Expand/Collapse
09:00 Ankara Kolejliler Torku Konyaspor -
10:00 Darusafaka Dogus Banvit Bandirma -
10:00 Usak Sportif Eskisehir Basket -
10:30 Trabzonspor Medical Park Royal Hali Gaziantep -
seLigan League statistics Expand/Collapse
09:04 Sodertelje Kings Sundsvall Dragons -
ltLkl League statistics Expand/Collapse
10:00 Mazeikiai Kk Prienai -
grA1 League statistics Expand/Collapse
10:00 Apollon Achaia Bc AEK Athens -
10:00 Bc Panionios Nea Smyrni Kao Dramas -
10:00 Panelefsiniakos Aok Aries Trikala Bc -
10:00 Bc Aris Thessaloniki Asa Koroivos Amaliadas -
10:00 Aenk Bc Kolossos Rhodes -
plPlk League statistics Expand/Collapse
11:00 Polpharma Starogard Gdanski Wikana Start Lublin -
11:00 Rosa Radom Mks Dabrowa Gornicza -
11:30 Polfarmex Kutno Azs Koszalin -
12:00 Anwil Wloclawek Pge Turow Zgorzelec -
12:00 Siden Polski Cukier Torun Asco Slask Wroclaw -
esSpagnola Acb League statistics Expand/Collapse
13:00 Gipuzkoa Basket Rio Natura Monbus -
13:30 Mad-Croc Fuenlabrada Baloncesto Sevilla -
15:00 Laboral Kutxa Vitoria Morabanc Andorra -
atAbl League statistics Expand/Collapse
13:00 Wbc Raiffeisen Wels Xion Dukes Klosterneuburg -
13:00 Bsc Raiffeisen Panthers Furstenfeld Allianz Swans Gmunden -
frPro A League statistics Expand/Collapse
14:00 Bcm Gravelines Dunkerque Jeunesse Laique De Bourg-En-Bresse -
14:00 Asvel Basket Som Boulogne-Sur-Mer -
14:00 Sluc Nancy Basket Spo Rouen -
14:00 Jsf Nanterre Basket Le Havre -
14:00 Orleans Loiret Basket Es Chalon -
14:00 Eb Pau Orthez Le Mans Basket -
14:00 Strasbourg Ig Paris Levallois -
itSerie A League statistics Expand/Collapse
14:30 Enel Brindisi Vanoli Cremona -
Expand/Collapse

Ice Hockey

deDel 2, Playoffs League statistics Expand/Collapse
14:00 SC Riessersee Dresdner Eislowen 0-2  Ended
usNhl League statistics Expand/Collapse
19:00 New Jersey Devils Columbus Blue Jackets 1-3  2nd period
19:00 Carolina Hurricanes Minnesota Wild 1-1  2nd period
19:30 Ottawa Senators Buffalo Sabres 1-2  2nd period
19:30 Detroit Red Wings Calgary Flames 2-1  2nd period
20:30 Chicago Blackhawks Edmonton Oilers -
22:00 Anaheim Ducks Pittsburgh Penguins -
13:00 Boston Bruins Philadelphia Flyers -
seRiksserien Damer, Relegation/promotion Round League statistics Expand/Collapse
07:15 Almtuna IS Farjestad BK -
09:00 IF Bjorkloven Sodertalje SK -
09:30 IF Sundsvall Hockey Djurgardens IF -
10:45 Sde Hockey HV 71 -
seRiksserien Damer, Playoffs League statistics Expand/Collapse
08:00 Linkopings HC Leksands IF -
09:30 AIK IF Modo Hockey -
seHockey Allsvenskan, Qualification Round League statistics Expand/Collapse
10:00 Rogle BK Bik Karlskoga -
10:00 IF Bjorkloven Mora IK -
10:00 HC Vita Hasten Malmo IF -
seDivision 1, Qualification Playoffs League statistics Expand/Collapse
10:00 Vasterviks IK IF Troja/ljungby -
seShl, Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:15 Farjestads BK Brynas IF -
11:15 Lulea Hockey Djurgaardens IF -
ruKhl Playoffs League statistics Expand/Collapse
09:00 Lokomotiv Yaroslavl HC Dynamo Moscow -
fiLiiga League statistics Expand/Collapse
10:00 Blues Espoo Kalpa Hockey -
10:00 Ilves Tampere Pelicans Lahti -
10:00 Karpat Oulu Hifk Helsinki -
10:00 Lukko Rauma Hpk Hameenlinna -
10:00 Saipa Lappeenranta Jyp Jyvaskyla -
10:00 Vaasan Sport Assat Pori -
10:00 Tps Turku Tappara Tampere -
fiMestis League statistics Expand/Collapse
10:00 Leki Hockey Savonlinnan Pallokerho -
10:00 Kookoo Kouvola Kajaanin Edustushokki -
10:00 Jyp-Akatemia Tuto Hockey -
10:00 Jukurit Mikkeli K-Vantaa -
10:00 Keupa Ht Heinolan Peliitat -
skExtraliga Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:00 Dukla Trencin HC 05 Banska Bystrica -
11:00 HK Skp Poprad Hkm Zvolen -
czExtraliga Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:00 HC Pardubice HC Vitkovice -
11:30 BK Mlada Boleslav HC Plzen -
chNla Playoffs League statistics Expand/Collapse
13:45 Ehc Biel Zurich Lions -
13:45 Lausanne HC SC Bern -
14:15 Geneva Servette HC Lugano -
14:15 HC Davos Ev Zug -
chNla Playout League statistics Expand/Collapse
13:45 HC Ambri Piotta Kloten Flyers -
13:45 Fribourg Gotteron Rapperswil Jona Lakers -
Expand/Collapse

Tennis

unknownDavis Cup - Davis Cup Single Matches League statistics Expand/Collapse
14:00 Flores Ruiz, Gabriel210  Ended
Arevalo-Gonzalez, Marcelo 666
14:25 Mayer, Leonardo6616  Ended
Bellucci, Thomaz 4363
14:30 Glancy, Daniel233  Ended
Gerasimov, Egor 666
15:00 Jarry, Nicolas6637  Ended
Varillas Patino-Samudio, Juan Pablo 2266
15:00 Garza, Daniel666  Ended
Zeballos, Federico 220
15:30 Souto, David676  Ended
Saborio, Julian 363
15:35 Llompart, Alex666  Ended
Orantes, Rafa 202
16:40 Hank, Tigre6641  Ended
Dellien, Hugo 7266
17:00 Raonic, Milos666  Ended
Ito, Tatsuma 212
17:45 Rodriguez-Pace, Ricardo7361  4th set
Roca, Ignaci 5610
18:30 Pospisil, Vasek45  2nd set
Nishikori, Kei 64
17:00 Statham, Jose
Zhang, Ze
unknownDavis Cup - World Group League statistics Expand/Collapse
17:00 Canada
Japan
unknownDavis Cup - Davis Cup Double Matches League statistics Expand/Collapse
21:00 Daniell M / Sitak A
Li Z / Zhang Z
23:30 Khan A / Qureshi A
AL Mousa H / Sayed Hashim D
00:30 Rungkat C / Susanto D A
Madanchi A / Shahgholi A
01:00 Ho C-J / Wang C-F
Abou Chahine I / Alayli K
01:00 Ratiwatana Sa / Ratiwatana So
Nam J S / Song M-K
02:00 Alcantara F C / Huey T C
Dissanayake S / Godamanna H
03:00 Golubev A / Nedovyesov A
Fognini F / Lorenzi P
04:00 Black W / Fynn M
Basic M / Brkic T
04:00 Kravchuk K / Rublev A
Kromann T / Nielsen F
07:00 Lazdins A / Mednis R
Grozdanov T / Kushev I
07:00 Couillard G / Oger T
Kontinen H / Nieminen J
07:00 Becker B / Begemann A
Benneteau J / Mahut N
07:00 Fucsovics M / Godry L
Albot R / Ciumac A
07:00 Erguden B / Yuksel A
Klaasen R / Roelofse R
07:30 Mertl J / Pavlasek A
Groth S / Hewitt L
08:00 Bemelmans R / Desein N
Bossel A / Lammer M
08:00 Inglot D / Murray J
Bryan B / Bryan M
08:00 Brunstrom J / Lindstedt R
Melzer J / Peya A
08:00 Mergea F / Tecau H
Erlich J / Leshem Ed
08:00 Kubot L / Matkowski M
Grigelis L / Mugevicius L
08:00 Troicki V / Zimonjic N
Draganja M / Skugor F
08:30 Klizan M / Zelenay I
Kavcic B / Zemlja G
09:00 Cluskey J / O'hare D
Betov S / Bury A
09:30 Muller G / Scheidweiler M
Rajaobelina T / Rakotondramanga A
10:00 Silva F F / Sousa J
Ouahab L / Rachidi Y
10:00 Lama G / Podlipnik-Castillo H
Beretta D / Galdos S
10:00 Cuevas M / Cuevas P
Cabal J S / Farah R
11:00 Delbonis F / Schwartzman, D S
Melo M / Soares B
11:00 King D / Lewis H
Castellanos M / Olivares J
13:00 Garza D / Gonzalez S
Dellien H / Zeballos F
13:00 Llompart Filardi A G / Montilla G
Arevalo Gonzalez M / Arevalo Gonzalez R
15:30 Martinez L D / Maytin R
Nunez P / Riveros A D
16:00 Nestor D / Pospisil V
Soeda G / Uchiyama Y
unknownChallenge - Quimper, France, Doubles League statistics Expand/Collapse
14:40 Beck A / Fischer M