We are working on a new and better Goalwire site! Check out our Beta site at beta.goalwire.com
Expand/Collapse

Basketball

frPro A League statistics Expand/Collapse
15:00 Som Boulogne-Sur-Mer Jsf Nanterre 74-95 Ended
15:00 Jeunesse Laique De Bourg-En-Bresse Eb Pau Orthez 88-67 Ended
15:00 Cholet Basket Spo Rouen 80-75 Ended
15:00 Basket Le Havre Dijon Bourgogne 88-67 Ended
15:00 Limoges Csp Bcm Gravelines Dunkerque 87-83 Ended
15:00 Sluc Nancy Basket Es Chalon 74-59 Ended
deBbl League statistics Expand/Collapse
15:30 Mhp Riesen Ludwigsburg Brose Baskets Bamberg 83-73 Ended
15:30 Walter Tigers Tubingen Phoenix Hagen 69-92 Ended
15:30 Mitteldeutscher Bc Bbc Bayreuth 73-65 Ended
09:00 Ewe Baskets Oldenburg Artland Dragons -
11:00 Phantoms Braunschweig Ratiopharm Ulm -
14:00 Tbb Trier Bg Gottingen -
itSerie A League statistics Expand/Collapse
15:30 Openjobmetis Varese Enel Brindisi 82-93 Ended
15:30 Upea Capo D Orlando Pallacanestro Reggiana 67-73 Ended
12:15 Vanoli Cremona Virtus Roma -
12:15 Dolomiti Energia Trento Juvecaserta -
12:15 Sidigas Avellino Granarolo Bologna -
12:15 Umana Venezia Scavolini Banca Marche Pesaro -
14:30 Ea7-Emporio Armani Milano Banco Di Sardegna Sassari -
esSpagnola Acb League statistics Expand/Collapse
15:45 Regal FC Barcelona Baloncesto Sevilla 99-83 Ended
16:00 Bilbao Basket Gipuzkoa Basket 92-66 Ended
06:00 Laboral Kutxa Vitoria Valencia Basket -
06:15 Rio Natura Monbus Cai Zaragoza -
07:15 Herbalife Gran Canaria Fiatc Joventut -
12:00 Unicaja Malaga Ucam Murcia -
12:00 Real Madrid Bc Estudiantes -
13:00 Morabanc Andorra Mad-Croc Fuenlabrada -
14:45 La Bruixa Dor Iberostar Tenerife -
usNba League statistics Expand/Collapse
19:00 Charlotte Hornets Atlanta Hawks 103-91 4th quarter
20:00 Chicago Bulls New York Knicks 52-32 2nd quarter
20:30 Milwaukee Bucks Golden State Warriors 18-19 1st quarter
21:00 Utah Jazz Oklahoma City Thunder -
22:00 Portland Trail Blazers Denver Nuggets -
12:30 Washington Wizards Houston Rockets -
15:30 Brooklyn Nets Los Angeles Lakers -
16:00 New Orleans Pelicans Minnesota Timberwolves -
16:30 Cleveland Cavaliers Philadelphia 76Ers -
18:00 Boston Celtics Los Angeles Clippers -
18:00 Miami Heat Detroit Pistons -
grA1 League statistics Expand/Collapse
06:00 Bc AEK Athens Bc Aris Thessaloniki -
11:00 Asa Koroivos Amaliadas Bc Olympiakos Piraeus -
uaSuperleague League statistics Expand/Collapse
07:00 Cherkasski Mavpy Mbc Mykolaiv -
plPlk League statistics Expand/Collapse
08:00 Asco Slask Wroclaw Pge Turow Zgorzelec -
12:00 Wilki Morskie Szczecin Siden Polski Cukier Torun -
12:00 Asseco Prokom Gdynia Rosa Radom -
trTbl League statistics Expand/Collapse
09:00 Fenerbahce Ulker Usak Sportif -
09:00 Torku Konyaspor Eskisehir Basket -
09:00 Turk Telekom Istanbul Bsb -
12:00 Efes Anadolu Istanbul Banvit Bandirma -
Expand/Collapse

Futsal

esPrimera Division League statistics Expand/Collapse
15:00 Magna Navarra Elpozo Murcia Fs 2-6 Ended
Expand/Collapse

Ice Hockey

unknownWorld Championship Women, Group A League statistics Expand/Collapse
15:00 Finland Russia 3-2 AP
10:00 Canada Russia -
14:00 USA Finland -
unknownWorld Championship Women, Group B League statistics Expand/Collapse
06:00 Switzerland Sweden -
08:00 Japan Germany -
chNla Playoffs League statistics Expand/Collapse
15:15 Geneva Servette Zurich Lions 1-3 Ended
chNla Promotion/relegation Playoffs League statistics Expand/Collapse
15:15 Rapperswil Jona Lakers HC Ambri Piotta 3-6 Ended
chNlb Playoffs League statistics Expand/Collapse
12:15 Ehc Olten Scl Tigers Langenau -
usNhl League statistics Expand/Collapse
19:00 Toronto Maple Leafs Ottawa Senators 0-2 Pause
19:00 Montreal Canadiens Florida Panthers 2-2 Pause
19:00 Carolina Hurricanes New Jersey Devils 2-1 3rd period
20:00 St. Louis Blues Columbus Blue Jackets 0-1 Pause
20:00 Minnesota Wild Los Angeles Kings 2-0 Pause
21:00 Colorado Avalanche Buffalo Sabres -
22:00 Vancouver Canucks Dallas Stars -
15:00 New York Rangers Washington Capitals -
17:00 Ottawa Senators Florida Panthers -
17:00 New York Islanders Detroit Red Wings -
17:00 Carolina Hurricanes Boston Bruins -
17:00 Nashville Predators Calgary Flames -
deDel, Playoffs League statistics Expand/Collapse
08:30 Wolfsburg Grizzly Adams Adler Mannheim -
08:30 Dusseldorfer Eg Erc Ingolstadt -
ruKhl Playoffs League statistics Expand/Collapse
10:00 Ak Bars Kazan Sibir Novosibirsk -
seShl, Relegation/promotion League statistics Expand/Collapse
10:00 Vik Vasteraas Rogle BK -
seShl, Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:15 Frolunda HC Vaxjo Lakers -
czExtraliga, Relegation/promotion Round League statistics Expand/Collapse
11:00 HC Olomouc HC Slavia Prague -
11:00 Ceske Budejovice HC Chomutov -
czExtraliga Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:20 HC Ocelari Trinec Sparta Prague -
skExtraliga Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:00 HK Nitra HC 05 Banska Bystrica -
dkMetal Ligaen, Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:15 Esbjerg Energy Herning Blue Fox -
atEhl Playoffs League statistics Expand/Collapse
11:45 Kac Klagenfurt Rb Salzburg -
11:45 Vienna Capitals Black Wings Linz -
Expand/Collapse

Football

usMajor League Soccer League statistics Expand/Collapse
15:00 New England Revolution San Jose Earthquakes 2-1 Ended
16:00 Montreal Impact Orlando City SC 2-2 Ended
19:00 Washington Dc Utd La Galaxy 0-0 2nd half
90'+
19:00 New York City FC Sporting Kansas City 0-1 2nd half
90'+
19:30 Columbus Crew Ny Red Bulls 1-1 2nd half
64'
20:00 Vancouver Whitecaps FC Portland Timbers 1-0 Halftime
20:30 Houston Dynamo Colorado Rapids -
20:30 FC Dallas Seattle Sounders 0-0 1st half
22'
17:00 Chicago Fire Philadelphia Union -
brPaulista Serie A1 League statistics Expand/Collapse
15:00 Ituano SP Portuguesa SP 0-0 Ended
15:00 Sao Bernardo SP Botafogo SP 1-0 Ended
17:30 Mogi Mirim SP Marilia SP 2-0 Ended
17:30 Capivariano SP Rio Claro SP 1-1 Ended
15:00 Sao Paulo SP Atletico Linense SP -
15:00 Bragantino SP Corinthians SP -
17:30 Red Bull Brasil SP Palmeiras SP -
17:30 Santos FC SP Sao Bento SP -
17:30 Xv De Piracicaba Ponte Preta SP -
17:30 Atletico Penapolense Audax SP -
coTorneo Aguila I League statistics Expand/Collapse
15:00 America De Cali Expreso Rojo - Postponed
16:00 Valledupar FC Deportes Pereira 1-0 Ended
16:00 Real Santander U. D. Popayan 2-0 Ended
17:00 Leones FC Fortaleza FC -
17:00 FC Aguablanca Real Cartagena -
17:30 Llaneros FC U. M. Santa Marta -
coLiga Aguila I League statistics Expand/Collapse
15:00 Boyaca Patriotas Independiente Santa Fe 0-0 Ended
17:00 Jaguares D. Cordoba Deportivo La Equidad 1-1 Ended
19:00 Deportivo Pasto Deportivo Cali 1-4 Ended
21:00 Atletico Nacional Medellin Deportes Tolima -
16:15 Atletico Huila Envigado FC -
16:15 Club Atletico Junior Aguilas Doradas -
18:00 Cucuta Deportivo Independiente Medellin -
uyPrimera Division, Clausura League statistics Expand/Collapse
15:00 CA Rentistas Danubio FC 1-0 Ended
18:00 CA Penarol El Tanque Sisley 2-1 Ended
15:00 Tacuarembo FC Racing Club Mdeo. -
15:00 Juventud De Lp Defensor Sporting -
15:00 CA Cerro Institucion Atletica -
15:00 CA Fenix CA River Plate -
15:00 Rampla Juniors FC Mdeo. Wanderers FC -
16:30 Club Nacional De Football CA Atenas De San Carlos -
unknownInt. Friendly Games League statistics Expand/Collapse
15:00 Morocco Uruguay 0-1 Ended
15:45 Ghana Senegal 1-2 Ended
16:30 El Salvador Argentina 0-2 Ended
21:30 Mexico Ecuador -
10:00 Brazil Chile -
12:00 Ivory Coast Equatorial Guinea -
14:45 France Denmark -
unknownEuro Cup Qualification, Group A League statistics Expand/Collapse
15:45 Netherlands Turkey 1-1 Ended
unknownEuro Cup Qualification, Group H League statistics Expand/Collapse
15:45 Bulgaria Italy 2-2 Ended
unknownEuro Cup Qualification, Group B League statistics Expand/Collapse
15:45 Andorra Bosnia & Herzegovina 0-3 Ended
15:45 Belgium Cyprus 5-0 Ended
unknownEuro Cup Qualification, Group D League statistics Expand/Collapse
12:00 Georgia Germany -
12:00 Scotland Gibraltar -
14:45 Ireland Poland -
unknownEuro Cup Qualification, Group F League statistics Expand/Collapse
12:00 Northern Ireland Finland -
12:00 Romania Faroe Islands -
14:45 Hungary Greece -
unknownEuro Cup Qualification, Group I League statistics Expand/Collapse
12:00 Albania Armenia -
14:45 Portugal Serbia -
unknownWorld Cup Qual. Concacaf League statistics Expand/Collapse
14:00 Bermuda Bahamas -
17:00 Anguilla Nicaragua -
17:00 Dominica Virgin Islands, British -
unknownU21 Euro, Qualification, Group 4 League statistics Expand/Collapse
15:30 Liechtenstein Albania 0-2 Ended
unknownU20 Friendly Games League statistics Expand/Collapse
11:00 Uzbekistan Uruguay -
esSegunda Division League statistics Expand/Collapse
16:00 Las Palmas UD Ponferradina SD 4-2 Ended
06:00 CA Osasuna Sporting Gijon -
11:00 CD Mirandes Girona FC -
12:15 Real Zaragoza Alcorcon AD -
13:00 Barcelona B FC Tenerife CD -
15:00 CE Sabadell Rcd Mallorca -
crPrimera Division, Campeonato Verano League statistics Expand/Collapse
17:00 AD Carmelita Perez Zeledon 0-3 Ended
22:00 CS Cartagines Universidad De Costa Rica -
16:00 AS Puma Generalena Uruguay De Coronado -
16:00 Limon FC Santos De Guapiles -
18:00 Deportivo Saprissa CD Belen Siglo Xxi -
gtLiga Nacional, Clausura League statistics Expand/Collapse
17:35 Universidad SC Antigua Gfc 2-0 Ended
18:00 CSD Comunicaciones CD Marquense - Postponed
20:00 CD Suchitepequez Halcones FC 1-1 Halftime
22:00 CSD Xelaju Mc CD Petapa -
16:00 Deportivo Malacateco CSD Municipal - Postponed
17:00 Deportivo Guastatoya Coatepeque -
pyPrimera Division, Apertura League statistics Expand/Collapse
18:00 Sp. San Lorenzo Club Libertad Asuncion 1-2 Ended
18:00 Nacional FC Sol De America 0-1 Ended
18:00 Deportivo Capiata Club Sportivo Luqueno -
clCopa Chile League statistics Expand/Collapse
18:10 Palestino Universidad De Concepcion 2-3 Ended
clPrimera B, Clausura League statistics Expand/Collapse
19:00 Deportes Copiapo Everton De Vina Del Mar - Postponed
14:30 Lota Schwager Deportes Concepcion -
14:30 Deportes La Serena Coquimbo Unido - Postponed
15:00 San Luis De Quillota Dep. Magallanes -
15:00 Curico Unido Cdsc Iberia -
15:30 Santiago Morning Rangers De Talca -
arPrimera Division, Torneo Inicial League statistics Expand/Collapse
19:00 CA Banfield CA Huracan 1-0 Ended
19:10 Godoy Cruz A.t. CA Independiente 2-2 2nd half
90'+
19:30 CA San Lorenzo Atletico Lanus 3-0 2nd half
72'
20:00 Crucero Del Norte CA Temperley 1-0 Halftime
15:00 CA Belgrano Newell's Old Boys -
16:00 Racing Club San Martin De San Juan -
17:15 Boca Juniors Estudiantes De La Plata -
17:15 Union De Santa Fe Velez Sarsfield -
arPrimera B Nacional League statistics Expand/Collapse
15:00 CD Guarani A.f. Ferro Carril Oeste -
15:00 Juventud Unida Gualeguaychu Gimnasia Y Esgrima Mendoza -
15:00 Douglas Haig Union De Mar Del Plata -
16:00 Estudiantes San Luis Club Atletico Parana -
16:00 Gimnasia Jujuy Sp. Belgrano De S. F. -
17:00 Independiente Rivadavia Central Cordoba Sde -
krK-League Challenge League statistics Expand/Collapse
23:00 Seoul E-Land FC FC Anyang -
01:00 Daegu FC Gangwon FC -
03:00 National Police Agency FC Chungju Hummel FC -
auA-League League statistics Expand/Collapse
00:00 Wellington Phoenix FC Sydney FC -
03:00 Newcastle United Jets FC Adelaide United FC -
jpJ.league 2 League statistics Expand/Collapse
00:00 Mito Hollyhock Ehime FC -
00:00 Tochigi SC Tokushima Vortis -
00:00 Jubilo Iwata Oita Trinita -
00:00 FC Gifu Zwiegen Kanazawa -
00:00 Avispa Fukuoka Roasso Kumamoto -
00:00 V-Varen Nagasaki Tokyo Verdy -
01:00 Kyoto Sanga FC Kamatamare Sanuki -
03:00 Giravanz Kitakyushu Thespakusatsu -
03:00 Omiya Ardija Consadole Sapporo -
03:00 Jef United Chiba Fagiano Okayama -
03:00 Cerezo Osaka Yokohama FC -
ruFootball National League League statistics Expand/Collapse
01:00 Sakhalin Sakhalinsk FC Gazovik Orenburg -
05:00 FC Sibir Novosibirsk Khimik Dzerzhinsk -
08:00 FK Tosno FC Tom Tomsk -
09:00 Volga Nizhny Novgorod FK Yenisey Krasnoyarsk -
09:00 FC Shinnik Yaroslavl FC Ska-Energiya Khabarovsk -
09:00 FK Tyumen FC Sokol Saratov -
10:00 FC Volgar-Gazprom Astrahan Dinamo ST P.burg -
11:00 FC Anzhi Makhachkala FC Luch-Energiya Vladivostok -
11:00 FC Baltika Kaliningrad FC Kryliya Sovetov Samara -
deBundesliga, Women League statistics Expand/Collapse
05:00 Herforder SV TSG 1899 Hoffenheim -
08:00 Sg Essen-Schonebeck SC Freiburg -
08:00 Turbine Potsdam Msv Duisburg -
08:00 SC Sand Bayern Munich -
deRegionalliga Northeast League statistics Expand/Collapse
07:30 Berliner Ak 07 Vfb Auerbach -
07:30 Union Berlin II FC Viktoria Berlin -
deRegionalliga North League statistics Expand/Collapse
08:00 Vfr Neumunster Hannover 96 II -
08:00 TSV Havelse Eintracht Braunschweig II -
08:00 Goslarer SC Werder Bremen II -
08:00 Eintracht Norderstedt Luneburger SK -
09:00 Ft Braunschweig Etsv Weiche Flensburg -
itLega Pro, Girone A League statistics Expand/Collapse
05:00 Pordenone AC Mantova -
06:30 Sef Torres AC Monza Brianz -
10:00 AC Feralpi Salo AC Renate -
12:00 Novara Calcio Real Vicenza -
itLega Pro, Girone B League statistics Expand/Collapse
06:30 Aquila Santarcangelo Calcio -
08:30 AC Pistoiese Lucchese Libertas -
08:30 AC Ancona Spal 2013 -
10:00 Forli Ascoli -
12:00 Pro Piacenza Carrarese Calcio -
12:00 Tuttocuoio AS Gubbio -
itSerie B League statistics Expand/Collapse
06:30 Perugia FC Crotone -
09:00 AS Bari Pro Vercelli -
09:00 Catania Calcio AS Avellino -
09:00 AS Cittadella Ternana Calcio -
09:00 Frosinone Calcio Latina Calcio - Postponed
09:00 FC Modena AS Varese -
09:00 Virtus Lanciano Virtus Entella -
14:30 Brescia Calcio Trapani Calcio -
itLega Pro, Girone C League statistics Expand/Collapse
08:30 AC Martina US Casertana 1908 - Postponed
08:30 US Foggia Juve Stabia -
10:00 Vigor Lamezia Cosenza Calcio -
unknownUefa Champions League, Women League statistics Expand/Collapse
06:00 Ffc Frankfurt Bristol Academy Wfc -
plI Liga League statistics Expand/Collapse
06:30 Kghm Zaglebie Lubin Pogon Siedlce -
tr2Nd Lig, Kirmizi Grup League statistics Expand/Collapse
06:30 Altay Izmir Inegolspor -
06:30 Bandirmaspor Golbasispor AS -
06:30 Duzyurtspor Gumushanespor -
06:30 Diyarbakir Belediye Kirklarelispor -
06:30 Pazarspor Goztepespor -
06:30 Kocaeli Birlik Mke Ankaragucu -
06:30 Hatayspor AS Sariyer -
06:30 Tepecik Belediye Kahramanmarasspor -
06:30 P. Bugsasspor Nazilli Bld Spor -
tr3. Lig, Group 1 League statistics Expand/Collapse
06:30 Gaziosmanpasa C. Sekerspor -
06:30 Corum Belediyespor Tuzlaspor -
06:30 Kirikhanspor Darica G Birligi -
06:30 Zonguldakspor Istanbulspor AS -
06:30 Tire 1922 Spor Manavgat Evrenseki -
06:30 Bursa Niluferspor Catalcaspor -
06:30 Kizilcabolukspor Nigde Belediyespor -
tr3. Lig, Group 2 League statistics Expand/Collapse
06:30 Erzincan Refahiyespor Eyupspor -
06:30 Sancaktepe Belediye Halide Edip Adivarspor -
06:30 Arsynspor Oyak Renaultspor -
06:30 Maltepespor Golcukspor -
06:30 Yeni Aksarayspor Cine Madranspor -
06:30 Tekirova Payas Belediye -
06:30 Cankiri Bld Spor Dardanelspor AS -
06:30 Sivas Dort Eylul Denizli Bld Spor -
tr3. Lig, Group 3 League statistics Expand/Collapse
06:30 Bergama Makina Balcova Yasam -
06:30 Belediye Vanspor Kayseri Sekerspor -
06:30 Idare Genclik Erzin Belediyespor -
06:30 Orhangazispor Silivrispor -
06:30 Gungoren Bld Spor Erzurum Buyuksehir -
06:30 Kahramanmaras B. Ankara Demirspor -
06:30 Sakaryaspor Elibol Sandiklispor -
06:30 Etimesgut Belediyespor Ayvalikgucu -
06:30 Beylerbeyi AS Anadolu Uskudar 1908 Spor -
dk2Nd Division East League statistics Expand/Collapse
07:00 Svebolle Bi Rishoj Boldklub -
07:00 BK Avarta B 93 Copenhagen -
07:00 FC Helsingor Hvidovre IF -
07:30 Holbaek BK Frem -
dk2Nd Division West League statistics Expand/Collapse
07:00 FC Svendborg FC Sydvest 05 -
07:00 Kolding BK BK Marienlyst -
dk1St Division League statistics Expand/Collapse
09:00 FC Roskilde Vendsyssel FF -
09:00 AB Copenhagen Vejle BK -
09:30 HB Koge Agf Aarhus - Postponed
12:00 AC Horsens FC Fredericia -
grFootball League, Group 1 League statistics Expand/Collapse
08:00 Kallithea FC Athén AEK Athens FC -
08:00 Panachaiki 2005 Chania -
08:00 Aot Alimos FC Fostiras FC -
08:00 Episkopi FC Gs Apollon Smyrnis -
08:00 Panegialios FC Ermionidas -
08:00 Iraklis Psachnon FC Paniliakos Pyrgos -
walesPremier League League statistics Expand/Collapse
08:00 Aberystwyth Town Airbus Uk Broughton -
fiSuomen Cup League statistics Expand/Collapse
08:00 Espa IFK Mariehamn -
czFnl League statistics Expand/Collapse
09:00 FK Varnsdorf FC Kolin -
09:00 1 SC Znojmo Fotbal Trinec -
10:00 FK Banik Most Mas Taborsko -
11:00 Sfc Opava FC Graffin Vlasim -
noToppserien, Women League statistics Expand/Collapse
09:00 Avaldsnes Il Arna-Bjornar -
09:00 Sandviken Trondheims-Orn -
10:00 Klepp Valerenga -
10:30 Medkila Kolbotn -
11:00 Lillestrom SK Kvinner Stabaek Fotball -
englandLeague One League statistics Expand/Collapse
09:15 Fleetwood Town Preston North End -
ptSegunda Liga League statistics Expand/Collapse
10:00 CD Tondela CD Santa Clara -
10:00 Gd Chaves Sporting Farense -
11:00 Academico Viseu SC Covilha -
11:00 CD Das Aves SC Beira Mar -
11:00 SC Freamunde Vitoria Guimaraes B -
atRegionalliga East League statistics Expand/Collapse
10:00 Marsch Neuberg SC Neusiedl -
ghPremier League League statistics Expand/Collapse
11:00 New Edubiase FC Bechem United -
11:00 Heart Of Lions Medeama SC -
11:00 Aduana Stars Berekum Chelsea -
11:00 Sekondi Hasaacas Sogakope Wafa -
11:00 Ba United Ashanti Gold FC -
11:00 Inter Allies FC Hearts Of Oak -
11:00 Asante Kotoko Liberty Professionals -
ecSerie A, Primera Etapa League statistics Expand/Collapse
11:00 Deportivo Quito SD Aucas -
12:30 Liga Dep Universitaria Quito Liga De Loja -
12:30 Mushuc Runa El Nacional Quito -
13:30 CD Universidad Catolica Barcelona Guayaquil -
14:40 Deportivo Cuenca Independiente Jose Teran -
17:00 CD River Plate Ecuador Club Sport Emelec -
Expand/Collapse

Tennis

unknownWta - Miami, Usa, Doubles League statistics Expand/Collapse
15:00 Hantuchova D / Knapp K76 Ended
Dulgheru A / Halep S 53
15:45 Cornet A / Svitolina E13 Ended
Hsieh S-W / Pennetta F 66
16:35 Savchuk O / Torro-Flor M-T32 Ended
Muguruza G / Suarez Navarro C 66
16:55 Garcia C / Srebotnik K66 Ended
Puig M / Watson H 33
17:50 Jans-Ignacik K / Klepac A76 Ended
Bertens K / Maria T 54
19:55 Raymond L / Stosur S22 2nd set
Niculescu M / Panova A 64
11:00 Kudryavtseva A / Pavlyuchenkova A
Babos T / Mladenovic K
13:00 Hantuchova D / Knapp K
Makarova E / Vesnina E
unknownWta - Miami, USA League statistics Expand/Collapse
15:25 Williams, Serena66 Ended
Niculescu, Monica 31
16:30 Williams, Venus67 Ended
Stosur, Samantha 46
18:55 Pliskova, Karolina76 Ended
Badosa Gibert, Paula 51
21:30 Radwanska, Agnieszka
Begu, Irina-Camelia
10:50 Halep, Simona
Giorgi, Camila
12:15 Kuznetsova, Svetlana
Kerber, Angelique
13:00 Azarenka, Victoria
Pennetta, Flavia
13:40 Errani, Sara
Muguruza, Garbine
14:00 Bencic, Belinda
Maria, Tatjana
14:15 Williams, Serena
Bellis, Catherine Cartan
15:00 Larsson, Johanna
Stephens, Sloane
unknownAtp - Miami, USA League statistics Expand/Collapse
15:10 Delbonis, Federico11 Ended
Ferrer, David 66
15:50 Janowicz, Jerzy616 Ended
Bautista-Agut, Roberto 464
15:55 Chardy, Jeremy66 Ended
Melzer, Jurgen 41
16:10 Darcis, Steve666 Ended
Muller, Gilles 473
16:30 Dolgopolov, Alexandr667 Ended
Robredo, Tommy 735
17:20 Goffin, David66 Ended
Coric, Borna 04
17:20 Dimitrov, Grigor66 Ended
Pospisil, Vasek 22
18:30 Gabashvili, Teimuraz14 Ended
Raonic, Milos 66
19:55 Cuevas, Pablo6 2nd set
Bellucci, Thomaz 2
20:00 Djokovic, Novak63 2nd set
Klizan, Martin 02
11:00 Anderson, Kevin
Mayer, Leonardo
11:00 Giraldo, Santiago
Murray, Andy
12:05 Wawrinka, Stanislas
Mannarino, Adrian
12:20 Sock, Jack
Thiem, Dominic
13:25 Monfils, Gael
Tsonga, Jo-Wilfried
14:45 Berdych, Tomas
Tomic, Bernard
15:30 Verdasco, Fernando
Nadal, Rafael
unknownAtp - Miami, Usa, Doubles League statistics Expand/Collapse
16:25 Cabal J S / Farah R76 Ended
Lopez F / Mirnyi M 63
18:20 Mahut N / Roger-Vasselin E56 Ended
Harrison R / Ram R 77
18:50 Bolelli S / Fognini F66 Ended
Klaasen R / Paes L 42
20:30 Bryan B / Bryan M61 2nd set
Becker B / Lipsky S 22
15:00 Granollers M / Lopez M
Bellucci T / Souza J
15:15 Giraldo S / Klizan M
Melo M / Soares B
16:10 Begemann A / Gulbis E
Isner J / Querrey S
16:35 Mayer L / Muller G
Pospisil V / Sock J
Expand/Collapse

Rugby

unknownPro 12 League statistics Expand/Collapse
15:15 Ospreys Zebre 53-22 Ended
15:30 Benetton Treviso Newport Gwent Dragons 17-32 Ended
unknownFrance - Top 14 League statistics Expand/Collapse
15:45 Grenoble Castres Olympique 12-16 Ended
unknownGeorgian Premier Division League statistics Expand/Collapse
07:00 Lelo Locomotivi -
07:00 Batumi Qochebi -
07:00 Kharebi Aia Kutaisi -
unknownPro D2 League statistics Expand/Collapse
07:15 Usap Perpignan Section Paloise -
09:00 Mont-De-Marsan Biarritz Olympique -
unknownEnglish Premiership League statistics Expand/Collapse
09:00 Sale Sharks Gloucester Rugby -
09:30 London Welsh Bath Rugby -
unknownItaly - Eccellenza League statistics Expand/Collapse
09:00 Fiamme Oro Roma Rugby San Dona -
unknownRfu Championship League statistics Expand/Collapse
10:00 Bristol Shoguns Bedford -
10:00 Cornish Pirates Plymouth Albion -
10:00 Leeds Carnegie Jersey -
unknownNrl League statistics Expand/Collapse
21:00 New Zealand Warriors Brisbane Broncos -
23:00 Sydney Roosters Canberra Raiders -
unknownRfl Championship League statistics Expand/Collapse
09:00 Doncaster Dragons Batley Bulldogs -
10:00 Bradford Bulls Workington Town -
10:00 Leigh Centurions Whitehaven Warriors -
11:15 Sheffield Eagles Hunslet Hawks -
Expand/Collapse

Handball

deBundesliga League statistics Expand/Collapse
15:15 Frisch Auf Goppingen Tbv Lemgo 28-27 Ended
09:00 HC Erlangen THW Kiel -
11:15 SC Magdeburg Tus N-Lubbecke -
11:15 Sg Bietigheim-Metterzimmern HSG Wetzlar -
deWomen Bundesliga League statistics Expand/Collapse
09:00 HC Leipzig Svg Celle -
10:00 Tpsg Fa Goppingen HSG Bad Wildungen/fr./bergheim -
seElitserien Women, Playoffs League statistics Expand/Collapse
07:10 Skovde HF Lugi HF -
09:00 BK Heid Skuru IK -
seElitserien Women Promotion/relegation Playoffs League statistics Expand/Collapse
08:30 Kfum Lundagard Spaarvagens HF -
09:00 Skara HF Onnereds HK -
seElitserien League statistics Expand/Collapse
09:15 Lugi HF IF Guif -
10:00 Hammarby HB HK Drott -
10:00 IFK Skovde Ricoh HK -
dkCup League statistics Expand/Collapse
10:00 Skjern Handbold Team Tvis Holstebro -
dkDamehandboldligaen, Playoffs League statistics Expand/Collapse
13:30 Viborg HK Randers HK -
no1. Division, Women League statistics Expand/Collapse
10:30 Molde HK Sola -
10:30 Randesund Il Levanger HK -
10:30 Fjellhammer Viking Tif -
10:30 Fana Flint -
10:30 Njard Gjerpen Handball Skien -
10:30 Baekkelagets SK Raelingen -
Expand/Collapse

Bandy

unknownWorld Championship, Group A, Pool B League statistics Expand/Collapse
20:00 USA Latvia 0-0 Halftime
23:00 Belarus Norway -
unknownWorld Championship, Group A, Pool A League statistics Expand/Collapse
00:30 Sweden Finland -
06:00 Kazakhstan Russia -
Expand/Collapse

Floorball

fiSalibandyliiga Playoffs League statistics Expand/Collapse
07:00 Ssv Helsinki Era -
09:00 Happee Spv -
seSvenska Superligan, Playoffs League statistics Expand/Collapse
12:10 Linkoping IBK FC Helsingborg -