Brazil - Brasileiro Serie B
  • 22:15Figueirense SC - BOA EC MGh2h
    , Venue: Orlando Scarpelli
    • 0:30Brasil De Pelotas RS - Nautico PEh2h
      , Venue: Estadio Bento da Silva Freitas
      Estonia - Premium Liiga
      • 15:00FCI Tallinn - Nomme Kalju FCh2h
        , Venue: Infoneti Lasnamäe staadion
        • 16:00Parnu JK Vaprus - Paide Linnameeskondh2h
          , Venue: Pärnu Rannastaadion
          • 17:00JK Trans Narva - FC Levadia Tallinnh2h
            , Venue: Narva Kreenholmi staadion
            • 17:15Viljandi JK Tulevik - Jalgpallikool Tammekah2h
              , Venue: Viljandi linnastaadion
              Int. Clubs - AFC Champions League, Knockout stage
              • 10:00Kashima Antlers - Guangzhou Evergrandeh2h
                , Venue: Kashima Soccer Stadium
                • 10:00Kawasaki Frontale - Muang Thong Unitedh2h
                  , Venue: Todoroki Stadium
                  • 19:00Lekhwiya SC - Persepolis FCh2h
                    , Venue: Abdullah Bin Khalifa Stadium
                    • 19:30AL Hilal Riyadh - Esteghlal Meli-Sanati Khuzestan FCh2h
                      , Venue: King Fahd International Stadium
                      Int. Clubs - Copa Sudamericana
                      • 22:15Universidad Catolica Del Ecuador - Club Petroleroh2h
                        , Venue: Estadio Olimpico Atahualpa
                        • 0:45Boyaca Patriotas FC - Everton De Vina Del Marh2h
                          , Venue: Estadio La Independencia
                          • 0:45Defensor Sporting - Liga Dep Universitaria Quitoh2h
                            , Venue: Estadio Luis Franzini
                            Moldova - Divizia A
                            • 14:00CF Intersport Aroma - FC Spiculh2h
                              ,
                              • 14:00FC Edinet - CF Gagauziyah2h
                                ,
                                • 14:00FC Prut Leova - FC Codru Lazovah2h
                                  ,
                                  • 14:00FC Sfintul Gheorghe - FC Victoriah2h
                                    ,
                                    • 14:00Real Succes - CF Spartah2h
                                      ,
                                      Russia - PFL, Ural-Povolzhye
                                      • 16:00Dinamo Kirov - Zenit Izhevskh2h
                                        ,
                                        • 16:00FC Chelyabinsk - Syzran-2003h2h
                                          ,
                                          • 16:00FC Olimpiets - FC Nosta Novotroitskh2h
                                            ,
                                            • 16:00FC Volga Ulyanovsk - FC Kamaz Naberezhnye Chelnyh2h
                                              ,